Nepostaví se za rodinu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.08.18 07:52
Nepostaví se za rodinu

Ahoj holky, jdu si pro radu. Jsem uz na pokraji vybuchu. Moje tchyne je zla, zavistiva a neprejici osoba, ktera o nikom nerekne nic dobryho. Ze zacatku mi delala sileny, ale opravdu sileny peklo a muz se me zastal jen jednou a to bylo zle. Zacala brecet, ze to se trda dozila, to si ho vychovala a ze tohle si nezaslouzila…pak uz se me nikdy nezastal. Xkrat jsem mu rikala, ze pokud on ji neda jasne najevo, ze se mu to chovani nelibi, tak to bude cim dal horsi…a bylo. Dnes je situace takova, ze pomlouva a spini jeho, me a moji rodinu…samozrejme i svagrovce a snad uplne vsechny, nikdy jsem ji neslysela, aby o nekom rekla neco dobryho. Jde mi o to, ze on vi, ze nas pomlouva, ale porad se k ni chova jakoby nic a ze je vsechno v poradku. Rekla jsem, ze sanci uz dostala milion a ze u me skoncila, kdyz se obula uz i do moji rodiny a ze tam jezdit nebudu a ze si nepreju, aby tam jezdila i dcerka, ze se nechci dozit toho, ze prijde, ze babicka rikala, ze babicka Alena je svine apod. A ja sem vytocena z toho, ze on ji nic, ale vubec nic nerekne, chova se jakoby nic, ldyz ji vola. Ted bysme tam meli jet, ja rekla, ze my nejedem a at ji to rekne proc, ale radeji rika, ze asi bude muset do prace. Jsem fakt nastvana, protoze ja proste asi nechci byt s nekym, kdo se abi tedka nepostavi za svoji rodinu a fakt uz ai zacinam myslet, ze sem se na to mela vykaslat hnedka a ze byla chyba s nim i pres to byt. Uz takhle diky tchyni nemam zadnou sebeuctu a vzdycky sem ji lezla do zadku, ikdyz sem vedela, jak me pomlouva- a ze to byly vyrazy jak kdyz se otevre kanal…udelala sem ze sebe sluzku a nekdy fakt uz padam na hubu jen abych jemu, ji a hlavne sobe dokazala, ze jsem k necemu. Ale nejak uz me to nebavi. Musim teda jeste rict, ze jinak mezi sebou nemame vubec, ale vubec zadny problem. Je fajn tata a kdyz bylo nejhur, tak se vzdycky o rodinu postaral. Prosim anonym z pochopitelnych duvodu. S

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
AlphaOmega
Ukecaná baba ;) 1607 příspěvků 26.08.18 07:54

Proč je důležitý co nějaká tchýně říká?

Tichošlápek
Extra třída :D 10951 příspěvků 26.08.18 07:57

A proč ji tolik resis? Se na ni vyprdni a žij si vlastní život

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.08.18 07:58

@AlphaOmega protoze je pro me dulezitejsi, co si o me myslej ostatni lidi, nez co si myslim ja :roll: ale to ke muj problem, ne jeji…jde mi o postoj muze, ne o to, ze jsem v tomhle fakt pitoma

terien
Echt Kelišová 8511 příspěvků 26.08.18 08:02
@Anonymní píše:
@AlphaOmega protoze je pro me dulezitejsi, co si o me myslej ostatni lidi, nez co si myslim ja :roll: ale to ke muj problem, ne jeji…jde mi o postoj muze, ne o to, ze jsem v tomhle fakt pitoma

Ale ona je jeho matka. Ať se chová jak se chová jak se chová tak jinou nemá a mít nebude. Není úplně fér po něm chtít ať se s ní rozkmotří. Žij si svůj život, kašli na ní a bude ti líp, stejně ji nezměnis i kdyby ses na hlavu postavila.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.08.18 08:06

@terien ano, ja to chapu, je to jeho matka at je jaka chce, ale to neznamena, ze on si musi od ni nechat nadavat do debilu a c.uraku, protoze si vybral takovou k.undu… Me tohle stve i kuli nemu.

Anka1313
Závislačka 2875 příspěvků 26.08.18 08:08

Taky by mi vadilo, pokud by se mě muž v takovém případě nezastal. Asi ne až tak, že bych uvažovala o rozchodu, ale hodně by u mě klesl

AlphaOmega
Ukecaná baba ;) 1607 příspěvků 26.08.18 08:11
@Anonymní píše:
@AlphaOmega protoze je pro me dulezitejsi, co si o me myslej ostatni lidi, nez co si myslim ja :roll: ale to ke muj problem, ne jeji…jde mi o postoj muze, ne o to, ze jsem v tomhle fakt pitoma

Skupině osob, kteří svůj život řídí podle toho co si ostatní myslí se říká teenageři.

Ou
Kelišová 5454 příspěvků 26.08.18 08:11

Píšete že vám tchýně za pár let pochroumala sebeúctu.

Vašeho muže týrala celé jeho dětství a pečlivě se postarala, aby se jí nestavěl na odpor.

Neumí to, bojí se jí. A vy na něj teď velmi podobným přístupem, jako má jeho matka. Tím jaksi jeho sebeúctu a případnou odvahu zakopáváte hlouběji a hlouběji.

Nejezdit tam je pochopitelně vaše právo. Scénami a agresí, i když třeba jen slovní ale nutit manžela aby dělal přesně to co chcete je něco, co by dělala vaše tchyně.

Dost bych na vašem místě přemýšlela, jestli se v ní chcete postupně proměnit.

Ono se dost často stává, že synové podobným matek si podvědomě nachází ženy, které s jejich matkou mají něco společného. A i díky otmu se pak tchyně a snachy tak nesnáší, protože na té druhé vidí přesně to, co se jim na sobě nelíbí, nebo to na sobě odmítají vidět.

Čím mladší jste, čím otevřenější mysl máte, čím jste ochotnější k nějakému osobnímu růstu, tím je větší šance, že v sobě najdete odvahu a sílu tuto svou temnou stránku poznat a kultivovat ji.

Když k tomu tu odvahu najdete a vytrváte, tak jednak budete mít výrazně spokojenější manželství, než manželství mužových rodičů, nevychováte tak polámané děti a především se nestanete tou osobou, kterou je nyní vaše tchyně.

A nebo můžete zůstat u toho, že za všechno můžou ti druzí - zlá tchyně, zbabělý manžel, idiotská kráva na internetu. Dle libosti.

Ale víte kam to povede…

Helileli
Závislačka 3054 příspěvků 26.08.18 08:11
@Anonymní píše:

Ale pro něj je zřejmě stejně těžké ji něco říct, jako pro tebe neřešit, co si myslí okolí.
Sama píšeš, jak jsi ji lezla do zadku, i když jsi věděla, jaká je. Začni u sebe, kdykoli začne před tebou někoho špinit, řekni jasně a zřetelně, že nechceš poslouchat špínu třeba o švagrových. A když se začne navážet do tvé rodiny, tak se v klidu zvednout, vzít dítě, muži říct „já tohle poslouchat nebudu, buď jdeš s námi, nebo jdeme sami“.
Ty to budeš mít v sobě vyřešené a muž když uvidí tvůj stabilní přístup k jejímu chování, tak se časem o něj třeba taky opře.
Hlavně žádné hysterické scény, řev a výčitky, všechno v klidu

Ou
Kelišová 5454 příspěvků 26.08.18 08:12
@Anonymní píše:

no evidetnně ne, protože jste vytočená z toho, že si váš manžel nemyslí přesně to samé co vy.

Anka1313
Závislačka 2875 příspěvků 26.08.18 08:14
@terien píše:
Ale ona je jeho matka. Ať se chová jak se chová jak se chová tak jinou nemá a mít nebude. Není úplně fér po něm chtít ať se s ní rozkmotří. Žij si svůj život, kašli na ní a bude ti líp, stejně ji nezměnis i kdyby ses na hlavu postavila.

Já zas třeba zastávám názor, že muž by se měl postavit za svou rodinu, i za cenu toho, že se s tou původní rozkmotří, když to nepůjde jinak. :nevim: Samozřejmě mluvím o krajním případě, pokud by se musel rozhodovat buď anebo.

Uživatel je onlinearinecka
Kelišová 5252 příspěvků 26.08.18 08:16
@Anonymní píše:
@terien ano, ja to chapu, je to jeho matka at je jaka chce, ale to neznamena, ze on si musi od ni nechat nadavat do debilu a c.uraku, protoze si vybral takovou k.undu… Me tohle stve i kuli nemu.

A co kdybys jí to zkusila říct teda ty, když on to nedokáže?

Anka1313
Závislačka 2875 příspěvků 26.08.18 08:20
@Ou píše:
Píšete že vám tchýně za pár let pochroumala sebeúctu.

Vašeho muže týrala celé jeho dětství a pečlivě se postarala, aby se jí nestavěl na odpor.

Neumí to, bojí se jí. A vy na něj teď velmi podobným přístupem, jako má jeho matka. Tím jaksi jeho sebeúctu a případnou odvahu zakopáváte hlouběji a hlouběji.

Nejezdit tam je pochopitelně vaše právo. Scénami a agresí, i když třeba jen slovní ale nutit manžela aby dělal přesně to co chcete je něco, co by dělala vaše tchyně.

Dost bych na vašem místě přemýšlela, jestli se v ní chcete postupně proměnit.

Ono se dost často stává, že synové podobným matek si podvědomě nachází ženy, které s jejich matkou mají něco společného. A i díky otmu se pak tchyně a snachy tak nesnáší, protože na té druhé vidí přesně to, co se jim na sobě nelíbí, nebo to na sobě odmítají vidět.

Čím mladší jste, čím otevřenější mysl máte, čím jste ochotnější k nějakému osobnímu růstu, tím je větší šance, že v sobě najdete odvahu a sílu tuto svou temnou stránku poznat a kultivovat ji.

Když k tomu tu odvahu najdete a vytrváte, tak jednak budete mít výrazně spokojenější manželství, než manželství mužových rodičů, nevychováte tak polámané děti a především se nestanete tou osobou, kterou je nyní vaše tchyně.

A nebo můžete zůstat u toho, že za všechno můžou ti druzí - zlá tchyně, zbabělý manžel, idiotská kráva na internetu. Dle libosti.

Ale víte kam to povede…

No nevím, moc hezky se to čte, teoreticky s Tebou i souhlasím, ale být na místě zakladatelky, tak bych stejně nevěděla, co konkrétního na základě této rady dělat :nevim:

Malaga
Generální žvanilka 24893 příspěvků 26.08.18 08:23

Manželku vyměnit může , máma je jen jedna… chudák chlap, má to z obou stran…jako pomluvy jsou nepříjemné, ale v životě tě bude pomlouvat ještě tolik lidí…
Možná bys měla nejdřív srovnat sama sebe a až potom rovnat ty naokolo.....

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Pomeje si vyslechl krutý verdikt: Rakovina se šíří dál a lékaři tápou

Rakovina je velmi zákeřný soupeř, který se nechce vzdát bez boje. Svoje o tom... číst dále >

Vánoce ve špitále! Třešničková zůstává v Istanbulu, návrat domů je v nedohlednu

Youtuberka Týnuš Třešničková (23) zažije patrně nejsmutnější vánoční svátky... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pelíšky už asi nepřebiji, říká filmová Jindřiška

Před dvaceti lety jí popularita filmu Pelíšky byla dost nepříjemná, s... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >