Nepoužívám skoro žádnou kosmetiku pro 15m - je to ok?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

xxZuzana 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.10 21:59
Nepoužívám skoro žádnou kosmetiku pro 15m - je to ok?

Ahoj, tak mě při dnešním setkání s kamarádkami napadlo, jestli náhodou nedělám něco špatně - obě dvě se divily, že nepoužívám pro dcerku žádnou kosmetiku.

Adélce je necelých 16m, opruzená byla snad 2×, a to už hodně dávno. Takže vůbec nemažu Rybilkou, ani ničím jiným - jen mám krém samozřejmě v záloze, kdyby něco. Po koupeli nemažu mlékem, ani olejem. Jen do vany přidám pár kapek Nivea koupelového přípravku, snad s obsahem oleje. Koupeme obden, s klasickým univerzálním dětským šamponem na vlásky i tělo. Kůži má krásnou, vůbec ne suchou, ani nikde červenou… tak mě prostě nenapadlo dělat to jinak. Je to tak správně?

Jo, na zimní dny mám krém do špatného počasí, tím budu natírat poctivě. Děkuji za názory :srdce:

Nejnovější recenze z kategorie Dětská kosmetika

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

Gina108
Generální žvanilka 23862 příspěvků 24.11.10 22:06

Můj názor je, že děláš úplně to nejlepší pro dcerku, co můžeš a kamarádky ať se jdou s krémíčky a pičičandičkama zahrabat :wink:

Kakika
Extra třída :D 14895 příspěvků 24.11.10 22:06

Lukášovi je necelých 18 měs. a jedinou kosmetiku, kterou používáme je též přípravek na tělo a vlásky (teď je to zrovna taky nivea, předtím jsme měli něco jiného). Mám schovaný excipial, kdyby se začal vysušovat, sudocrem, kdyby byl opruzený a nechápu, čím dalším bych ho měla patlat :lol:
Koupeme každý den a kůži má taky krásnou (pokud zavřu oči nad tím, jak má omlácené nohy :roll: )

Dana27
Závislačka 3870 příspěvků 24.11.10 22:07

Jsem na tom podobně, dceři je taky 16 m a nepřeháním to už od narození, natož teď. Sprchuji ji každý den, umyji ruce mýdlem zbytek rozetřu na celé tělo a spláchnu. Někdy myji jen vodou. Na zadek musím rybilku občas použít, to, když ji má hodně červenou. Teď v zimě oblyčej mažu obyč. krémem. Hlavu myji obyč. heřm. šamponem. Dcera nikdy nebyla opruzená. Kamarádka má 3letého syna, toho pajcuje všim možnym, přijde mi to zbytečný, no ale je to každýho věc.

kacudka
Echt Kelišová 7804 příspěvků 24.11.10 22:08

Ahoj,já mám kluky trochu starší,ale nikdy sem moc kosmetiky nepoužívala.Mas­tičku na zadek jen když byli malinkatí.Používám jen Linola olej do koupele,šampon na vlasy a zimní krém,takže v podstatě to co ty.
A vlastně nevím co víc bych měla používat? :nevim:
Jo a mladší syn bývá občas suchej,tak ho namažu nějakým spešl krémem,ale jinak ne.

lukymaty
Ukecaná baba ;) 1692 příspěvků 24.11.10 22:09

Malej má 15 měsícu a taky ničím nemažu pokud nemá suchou pokožku,a to nemívá.Jen ven do mrazu obličej a ruce

xxZuzana 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.10 22:09

Tak to jsem ráda, že nejsem nezodpovědná matka :mrgreen:

ono to začalo tím, že už nemáme přebalovák … přebaluji normálně na gauči… kde ji prý natírám krémy? Jinak by na to asi řeč nepřišla. Asi hodně záleží na dítěti - jedno je bez oleje suché, jiné naštěstí ne. To samé opruzeniny. Máme asi štěstí :palec:

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 22832 příspěvků 24.11.10 22:13

Stále teda při přebalování používám krem na prdelku, líp se potom utírají boba. Na mytí používám sprchový gel od Hippu,krásně mi voní a byli na něj poukázky do DM. Sprchuju a jednou týdně napouštím vanu, kde dokáže řádit i půl hodiny a potom ho teda mažu mlíkem od Hippu.
Když jdeme ven mažu obličej a celkem často používám jelení lůj, protože má často vysušený rtíky. Taky to si myslím, že to s kosmetikou nepřeháním

Kakika
Extra třída :D 14895 příspěvků 24.11.10 22:15
xxZuzana píše:
Tak to jsem ráda, že nejsem nezodpovědná matka :mrgreen:ono to začalo tím, že už nemáme přebalovák … přebaluji normálně na gauči… kde ji prý natírám krémy? Jinak by na to asi řeč nepřišla. Asi hodně záleží na dítěti - jedno je bez oleje suché, jiné naštěstí ne. To samé opruzeniny. Máme asi štěstí :palec:

no, to je jasný, že kdyby měl s kůží problémy, tak to asi začnu řešit, ale proč chemicky zasahovat do něčeho, co bezproblémově funguje :nevim: Jo a přebalovala jsem ze začátku v postýlce a když už byl níž a musela bych se ohýbat, tak na zemi na dece. Takže jsem taky divná :lol: Prostě mám na takový blbosti málo místa :lol:

mofiz
Závislačka 2684 příspěvků 24.11.10 22:17

já ji také nemaži..ani nesmím.. do koupele dávám oilatum a je spokojená.. nic nám nechybí…

mofiz
Závislačka 2684 příspěvků 24.11.10 22:17

já ji také nemaži..ani nesmím.. do koupele dávám oilatum a je spokojená.. nic nám nechybí…

Dana27
Závislačka 3870 příspěvků 24.11.10 22:19
xxZuzana píše:
Tak to jsem ráda, že nejsem nezodpovědná matka :mrgreen:ono to začalo tím, že už nemáme přebalovák … přebaluji normálně na gauči… kde ji prý natírám krémy? Jinak by na to asi řeč nepřišla. Asi hodně záleží na dítěti - jedno je bez oleje suché, jiné naštěstí ne. To samé opruzeniny. Máme asi štěstí :palec:

No, ani tak na dítěti nezáleží, spíš na matce a mám za to, že tvoje kamarádky jsou takové ty matky, které musí mít doma každou ptákovinu, ikdyž je vlastně na h…o. Pardon. Taky mám jednu takovou, byt má zahlcený samýma nesmyslama, ale je to in, tak proč by to neměla. Ještě k tý kosmetice. Její 3letá dcera se voní parfémem, když jde do školky, používá kondicioner, myje se sprchovými gely pro dospělé, doma chodí výhradně v šatech, pokaždé perfektně vystajlovaný účes, má i šminky, šperkovnici plnou šperků, na krku řetízek z bílého zlata, náramek na ruce atd. atd. Pozor, opakuju, jsou jí 3 roky. Ale tady platí heslo, jaká máma, taková dcera. Holt nemaj co napráci, tak se pořád šlechtěj. :roll:

Editha 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.10 22:20

Určitě jsi nic nepokazila :-) Pokožka se jistě dcerce vyvinula i bez chemie. Jen proti povětrnostním vlivům ji chraň, jak píšeš.

Editha 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.10 22:24
Dana27 píše:
xxZuzana píše:
No, ani tak na dítěti nezáleží, spíš na matce a mám za to, že tvoje kamarádky jsou takové ty matky, které musí mít doma každou ptákovinu, ikdyž je vlastně na h…o. Pardon. Taky mám jednu takovou, byt má zahlcený samýma nesmyslama, ale je to in, tak proč by to neměla. Ještě k tý kosmetice. Její 3letá dcera se voní parfémem, když jde do školky, používá kondicioner, myje se sprchovými gely pro dospělé, doma chodí výhradně v šatech, pokaždé perfektně vystajlovaný účes, má i šminky, šperkovnici plnou šperků, na krku řetízek z bílého zlata, náramek na ruce atd. atd. Pozor, opakuju, jsou jí 3 roky. Ale tady platí heslo, jaká máma, taková dcera. Holt nemaj co napráci, tak se pořád šlechtěj. :roll:

No tak to je hustý !!!!! Jednou sklidí, co zasela. Bude mít z holčičky povrchní fiflenu, která jí na stáří ani nevymění plínku.

piskotek11
Kecalka 184 příspěvků 24.11.10 22:26

no ja osobne mam zkusenost s tim ze dokud jsem malou mazala olejickem pokoupeli avirilem tak byla vzdycky vysusena nebo se ji obevil mirny exemek ale nikdy nic vazne a porad jsme nemohli prijit na to proc se vysusuje kdyz ji kuzi promazavam pravidelne atd… no a ejhle jakmile jsem to prestala pokuzivat od olejicku az po telove kremy neni zadny problem sice mi to pride divne ze zrovna na olejicek urceny pro deti muze pokozka reagovat vysusením :-D

Stránka:  1 2 3 Další »

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejslavnější „ubeři“ v Česku: Koho z řad hvězd jako taxikáře můžete potkat i vy?

Exekuce, trestní stíhání nebo dokonce pobyt ve vězení. To jsou hlavní důvody,... číst dále >

„Co je to Řeporyje?“ Venkov s výhodami města, kde se občas střílí. A Novotným

Nejstarší písemná zpráva o Řeporyjích je z roku 1277, kdy je Přemysl Otakar... číst dále >

Články z Ona Dnes

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >

Oblečení v dobových filmech bývá nesmyslné, říká historička

Od dětství ji zajímala móda, ale v praxi se k ní dostala až oklikou přes... číst dále >