Nepovedené fotky z dovolené

Anonymní
8.8.20 20:55

Nepovedené fotky z dovolené

Dobrý den,
omlouvám se, pokud sem toto téma nepatří, ale nevím, kam jinam jej vložit.
Vrátili jsme se s přítelem a dětmi z krásné a neopakovatelné dovolené. Co mě však velice trápí je to, že naprostá většina fotek focená z mého staršího mobilu má na levé straně mlhu, jakou vidíte na přiložené fotografii. Vím, měla jsem si toho všimnout dřív. Všimla jsem si toho až ke konci dovolené, kdy už to bylo hodně nápadné a zpětně pak i u dalších fotek z dřívějšího data.
Chci se zeptat, zda nějaký šikovný fotograf/fotografický obchod/služby na úpravu fotek by byli schopni s tím něco udělat. Nerada bych, aby fotky ořezávali, chci se zeptat, zda si myslíte, že by z fotky mohli odstranit pouze tu „mlhu“.
Prosím, můžete mi doporučit nějaký tip, kam se s tím obrátit? Jsme z jižní Moravy.
Předem moc děkuji, doufám, že fotky půjdou zachránit, jsem z toho vážně zoufalá.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3168
8.8.20 21:11

Rekla bych, ze to je cast krytu na telefonu a nic vic nez orez nepomuze

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
870
8.8.20 21:28

Chápu, že tě to mrzí. Asi je to opravdu kryt nebo něco podobného a když tam záznam není tak to půjde asi těžko nějak doladit. Zkus nějakého grafika, třeba s tím něco udělá. A při nejhorším budeš mít vzpomínku na dovolenou, vždyť to není jen o fotkách. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10421
8.8.20 21:43

A co z toho udělat záměr a do té mlhy vlevo dolů přidat popisek s tím, co je na fotce?
Nebo to vlevo oříznout jen mírně podle toho hořejšku, a dole to vyloženě překrýt neprůhledným textovým polem a tam dát popisek. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.8.20 21:44

Co s tím neporadím, ale proč snad trochu…
Dělá mi to také a je to nastavením foťáku. Pár dní mi trvalo, než jsem náhodu přišla, že je to nastavením a „netrefením se“ na tlačítko. Protože tomu nerozumím (chytrý telefon mám krátce), tak to popíši laicky - při focení se mi v rámečku fotky ukazují „stromy“, což je asi přiblížení. Mám tam dva druhy 2 a 3 stromy-objekty. Pokud se ukliknu na 3, tak se obraz jakoby vzdálí a foťák přibere do snímku i okraj obalu telefonu.

• Citovat
  • Nahlásit
73259
8.8.20 21:53

No, obavam se, ze kde nic neni, ani smrt nebere… A v te mlze proste data nejsou, takze bud orez nebo nějaký napis ci tak neco. A zauvazovat nad tim, jestli se nevyplati na foceni pouzivat fotak :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5082
8.8.20 22:15

Podle mě se to opravit dá, ale kdyby to někdo dělal snímek po snímku, bude tě to stát raketu, ta úprava. Vzala bych to, jak to je a využila to k těm popiskám, jak někdo radil :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1009
8.8.20 22:30

Také bych na ně dala popisky. Ono by se to moc stejně vyladit nedalo, ty bys tam tu úpravu vždycky viděla. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3722
8.8.20 23:00

Na starém dceřině mobilu to dělá něco podobného. Má poničenou čočku. U některých fotek použiji „mlhovinu“, pak je to záměrně takové na obou stranách. Ale u některých to nejde, takže ořez. Nebo jak tu radí, dej tam popisek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7979
8.8.20 23:08

Pokud to nechceš věšet někam na stěnu, tak k čemu to vadí…?
Prostě máš fotky s mlhou, ale pořád lepší, než žádné.
Stává se, že se fotky smažou, kiksne počítač, není záloha… tohle je ještě dobrý.

(kdybys vybrala pár fotek a byla by to krajina, dá se ten kraj zresuscitovat tím, že tam jakoby nakopíruješ kus krajiny, která se na fotce zachovala… s obličeji v mlze ale neuděláš nic. Každopádně to chce Photoshop, nějakého grafika. Bude to piplačka.)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1060
9.8.20 00:07

On si v dnešní době někdo prohlíží fotky v počítači? já už ani nefotím, protože se k fotkám v počítači nikdy nedokopu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73259
9.8.20 09:10

@evulinda79 Oni jsou lide, kteri si je nechaji udelat na papir, ci jako fotoknihu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60468
9.8.20 10:53
@Anonymní píše:
Dobrý den,
omlouvám se, pokud sem toto téma nepatří, ale nevím, kam jinam jej vložit.
Vrátili jsme se s přítelem a dětmi z krásné a neopakovatelné dovolené. Co mě však velice trápí je to, že naprostá většina fotek focená z mého staršího mobilu má na levé straně mlhu, jakou vidíte na přiložené fotografii. Vím, měla jsem si toho všimnout dřív. Všimla jsem si toho až ke konci dovolené, kdy už to bylo hodně nápadné a zpětně pak i u dalších fotek z dřívějšího data.
Chci se zeptat, zda nějaký šikovný fotograf/fotografický obchod/služby na úpravu fotek by byli schopni s tím něco udělat. Nerada bych, aby fotky ořezávali, chci se zeptat, zda si myslíte, že by z fotky mohli odstranit pouze tu „mlhu“.
Prosím, můžete mi doporučit nějaký tip, kam se s tím obrátit? Jsme z jižní Moravy.
Předem moc děkuji, doufám, že fotky půjdou zachránit, jsem z toho vážně zoufalá.

Tohle jde upravit se Photoshopu.. Ale.. Jen mlhu neodstranís, to se musí buď dobarvit, nebo doretusovat..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.8.20 22:13

Ahoj holky,
tady zakladatelka. Tak jsem obepsala několik poskytovatelů fotografických služeb, zatím mi odpověděl jeden grafik v tom smyslu, že co je skryté za touto mlhou, nepůjde již do fotky dostat, že není z čeho, a že jedinou možností je ořez. Ráda bych však fotky i přesto zachránila i jinak, než tím ořezem, a i vy některé tady mi píšete, že by to jít mělo - můžete mi, prosím, hodit tip na někoho, kdo by to uměl? Zkoušela jsem si vygooglit různé odborníky v této oblasti, ale asi neumím hledat. No nevím, jestli se to sem tedy může vkládat, ty tipy, zda za to není ban za reklamu. Snad ne, aspoň to zkouším, tonoucí se holt stébla chytá. Jinak moc děkuji za radu ohledně vložení rámečku/popisku, ale moc se mi to zrovna nehodí.

• Citovat
  • Nahlásit
7979
9.8.20 23:29
@Anonymní píše:
Ahoj holky,
tady zakladatelka. Tak jsem obepsala několik poskytovatelů fotografických služeb, zatím mi odpověděl jeden grafik v tom smyslu, že co je skryté za touto mlhou, nepůjde již do fotky dostat, že není z čeho, a že jedinou možností je ořez. Ráda bych však fotky i přesto zachránila i jinak, než tím ořezem, a i vy některé tady mi píšete, že by to jít mělo - můžete mi, prosím, hodit tip na někoho, kdo by to uměl? Zkoušela jsem si vygooglit různé odborníky v této oblasti, ale asi neumím hledat. No nevím, jestli se to sem tedy může vkládat, ty tipy, zda za to není ban za reklamu. Snad ne, aspoň to zkouším, tonoucí se holt stébla chytá. Jinak moc děkuji za radu ohledně vložení rámečku/popisku, ale moc se mi to zrovna nehodí.

Nehledej fotografické služby, ale grafická studia.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama