Reklama

Nepovinná očkování proč ano a proč ne

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Magi
Kecalka 421 příspěvků 31.05.10 13:50
nepovinná očkování proč ano a proč ne

Zhruba za měsíc čeká moji dcerku první očkování hexou. Paní doktorka mi na kontrole řekla, že doporučuje zároveň s hexou očkovat pravenar 13. Starší syn má dva roky a žádné nepovinné očkování navíc nemá. Prý je lepší očkovat proti pneumokokům už proto, že má malá staršího sourozence (do školky nechodí, nemocný nebývá)Tak stojím před otázkou očkovat nebo ne? Rozhodit to malé tělíčko nadměrným očkováním (už z hexy mám dopředu nervy, jak to snese), nebo ji vystavit možnosti, dle letáku od paní doktorky, vážnému onemocnění? Jak byste se rozhodli vy a proč? Nejde vlastně jen o ten prevenar, ale o jakékoliv nepovinné očkování. Stejně tak jsem nerozhodná u očkování na meningokoka u staršího, který už si hraje často v kolektivu dětí.Děkuju, už z toho mám hlavu jak balón…

Reklama

Reakce:

kralicinka1
Kelišová 5331 příspěvků 31.05.10 13:55

AHOJ.MY JSEM PŘED 2 ROKY TEN PREVENAR KUPOVALI STARŠÍMU.STÁLO NÁS TO 8000 TAKŽE TED BYLA VOLBA JASNÁ KDYŽ JE TO ZADARMO.PROBLÉMY S TÍM OČKOVÁNÍM NEBYLI.DRUHOROZENEJ DOSTAL HEXU A PREVENAR NA RÁZ.CO SE TÝKÁ OSTATNÍHO OČKOVÁNÍ.ASI TAK.VŠEHO S MÍROU.DALA BYCH NA RADU DOKTORKY POKUD JI DUVĚŘUJEŠ.JÁ ZATÍM JINÉ OČKOVÁNÍ NEPLÁNUJU.ALE UVIDÍME.

tulenice
Echt Kelišová 8793 příspěvků 31.05.10 14:00

My očkujeme hexu s prevenarem na střídačku, sice jsme v ordinaci každou chvilku, ale najednou to nechce dávat ani doktorka ani já…

pata308
Extra třída :D 12658 příspěvků 31.05.10 14:02

ahoj
tak nasa mala este hexu nema, s pani doktorkou sme sa dohodli ze sa bude ockovat postupne. takze ockujeme aj nepovinne ale nie naraz viac ockovani. ockovali sme na rotaviry kedze ja mam celiakiu a teda prujmove ochorenie moze byt pre malu zataz. a aj na pneumokoka ockujeme. teraz buduci tyzden mame dat prvu hexu. lekarka navrhla system ockovanie na pneumokoka dve davky po mesiaci. teraz po 14 dnoch hexu, za dalsich 14 dni pneumokoka a tak dalej aby sme videli ci to mala zvlada. ale ani na rotarix ani na prevenar sme zatial reakciu nemali. ak sa bojis ako to mala zvladne tak existuju exte nejake homeopatika pre posilenie pocas ockovani. skus sa spytat lekarky. ja si zial nazov nepamatam. ale ja som rozhodne za ockovanie aspon u takych veci co su caste. z nepovinnych pojdeme este kazdy rok na boreliozu, tento rok sme nemali lebo mala sa narodila len v prosinci. a este budeme ockovat proti zltacke. ja sa drzim toho ze som si vybrala lekarku ktorej doverujem a necham si poradit. najlepsie pozna rizika u konkretneho dietata. :-) ale tiez som pred prvym ockovanim zhanala informacie kde to slo. lekari sa v tom hodne lisia teda. drzim palce v rozhodovani, nie je to lahke. najhorsie ze nik nam nevie jednoznacne povedat ci je to prospesne dietatu alebo nie :-(

Wiolla
Echt Kelišová 8912 příspěvků 31.05.10 14:06

Diskuzí o očkování jsou tu mraky a diskutující se dělí na 2 nesmiřitelné tábory: ty co jsou PROTI očkování a ty co jsou PRO očkování.

Pokud máš čas a chuť se prokousávat i odbornými informacemi, tak využiješ tento odkaz:
 http://www.vakciny.net/

Já jsem spíše zastánce očkování. Rozhodla jsem se očkovat např. i Prevenarem. Nechci, aby mi dítě umřelo na pneumokokovou infekci. Případná rizika jsem riskla (to že bychom byli jedni z milionu, kdy to po očkování nedopadne dobře).

Žádnou reakci jsme neměli. Malej vůbec očkování dobře snáší (možná je to i tím, že je to „kluk jako buk“, už v půl roce měl 9kg a byl veliký). Jedinou reakci jsme měli na poslední 4. dávku Hexy - zvýšená teplotka večer i druhý den ráno, jinak nic. Strach jsem měla z Priorixu (zarděnky, splaničky, příušnice - povinné očkování), dnes jsme 6.den po očkování (reakce je 7-10.den) a zatím dobrý (tak snad to nezakřiknu).

Ale třeba když mi doktorka nabízela, že zároveň s poslední dávkou Hexy mi naočkuje i poslední dávku Prevenaru, že se to tak dělá, tak i když jí jako doktorce věřím a dám na ni, tak jsem se řídila intuicí (ač jsem spíše racionální člověk) a obojí píchnout jsem nenechala. A vzhledem k tomu, že pak měl reakci (byť malou), tak jsem ráda, že jsem se tak rozhodla a nezatížila ten organizmus zbytečně ještě víc. Na Prevenar půjdeme zvlášť.

Kac
Kelišová 5049 příspěvků 31.05.10 14:08

Pato- nechtěla jsi napsat očkování na Klíš´tovou encefalitidu?? Na boreliozu očkování zatím není,ne??

Lenka76
Ukecaná baba ;) 1364 příspěvků 31.05.10 14:09

ahoj,my bydlime v anglii a tady ockuji 5v jednom(chybi nam tam zloutenka) a pak prevenar a podruhe meningokoka a potreti vsechny tri naraz. takze si mala uzila. ale uz to mame za sebou.pri tech tretich poslednich mela teploty 39,ale druhy uz v pohode.jinak zadny jiny priznaky. nas pediatr v cechach jenom rikal,ze je lepsi to pichat aspon s tydenim odstupem,kvuli alergickym reakcim,ze pak nevedi,z ceho to je,kdyz jim to daji najednou. meli jsme stesti,ze nase mala zadnou nemela a prezila i takovy drasticky ockovani.

Panuška
Neúnavná pisatelka 17043 příspěvků 31.05.10 14:17

tak já nemám nic proti očkování ale taky jsem nedávala žádné nepoviné. Takže malá má jen hexu. Až bude větší zváším klíšťovku protože jsme často venku a popřípadě žloutenku. Vše ostatní jsem zatím nechala být. Je to fakt na zvážení jeslti chceš „zatěžovat“ očkováním a nebo „riskovat“ že se nemoc může vyskytnout. Obojí píšu do uvozovek protože to je fakt na zvážení každého. :wink:

Navíc dle mě je dnes silný tlak medií a reklam. :wink:

inap
Závislačka 4618 příspěvků 31.05.10 14:21

Starsi ma z nepovinnych zloutenku A a za mesic jdeme na Prevenar nebo Synflorix, protože před měsícem pneumokoka chytla. Vim, ze jich je asi 84, ockuje se asi jen proti 14 u toho Synflorixu, ale nebudu riskovat. Pozdeji chci jeste naockovat meningokoka. Mladsi uz Prevenar ma, naockovala jsem kvuli tomu, ze starsi zacala chodit do skolky.

teresa20 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.05.10 14:44

Taky máme jen povinná očkování, tedy jen hexu. Za pár dní jdeme na poslední a pak začíná priorix.
Pneumokoky jsem zvažovala, nicméně zatím jsme se rozhodli, že to necháme být.
Do budoucna uvažuju určitě o žloutence, popř. klíšťovce, ale to se chci ještě poradit s pediatrem.

dada1511 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.05.10 15:56

Tak meningokoka jsem malé nedala očkovat.Ptala jsem se dětské dr. a ta mi řekla,že jestli chci,tak mi ji naočkuje,ale že ta vakcína tak malé dítě / měla tenkrát 3roky/neúčinkuje.Je to výborná dětská dr.nemám tedy důvod nad tím pochybovat.Do­poručila naočkovat později - před pupertou,že to je riziková skupina dětí,které toto onemocnění můžou dostat a očkování má složení které je v tomto věku již ochrání.Co jsme očkovali byla žloutenka,oba tipy,ale jen pro to,že jsme cestovali do zahraničí,tak to mi bylo doporučeno jako vhodné.Jinak jsme žádné jiné nepovinné očkování nepodsupovali.Ale nad tou klíšťovou encefalitidou uvažuji

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 31.05.10 17:16
tulenice píše:
My očkujeme hexu s prevenarem na střídačku, sice jsme v ordinaci každou chvilku, ale najednou to nechce dávat ani doktorka ani já…

Přesně tak my a ze stejného důvodu. A jsem ráda, protože po první hexavakcíně měla Maruška horečku 39°C, po prvním Prevenaru nic.

Starší dcera má krom povinného očkování (platili jsme hexavakcínu, před 4 lety ještě nebyla hrazená všem) navíc Prevenar (ale až v 1,5roce - v pauze po základním očkování) a Havrix (proti žloutence A - když začala chodit do kolektivu). Očkování proti meningitidě naše doktorka doporučuje až v pubertě, proti klíšťové encefalitidě až po 3.roce věku - prý tato vakcína ovlivňuje nervovou soustavu a mladší děti ji ještě nemají dovyvinutou. Anežka měla největší reakci po Trivivacu (zarděnky, příušnice, spalničky). Uvažovala jsem i o očkování proti neštovicím, ale to až v případě, že by je nechytla do té doby, než půjde do školy - neštovice prodělala vloni v létě (a rozhodně ne cíleně - dodnes nevím, kde k nim přišla).

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Články z Ona Dnes

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >