Nepovinná TBC, kdo z vás nechal očkovat a kdy?

14870
3.6.11 09:54

Nepovinná TBC, kdo z vás nechal očkovat a kdy?

Ahoj holky,
kdo z vás nechával očkovat proti TBC, i když je to nepovinné? A jaký vás k tomu vedl důvod?
Děkuji za vaše odpovědi :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13338
3.6.11 10:04

Super téma, taky jsem zvědavá na pro a proti…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
lumu
3.6.11 10:07

ahojky
my by jsme nemuseli, ale za prvé chcem, protože v Praze je riziko celkem velké a za druhé se mě doktor vůbec neptal, že máme rovnou přít
doteď se očkovalo normálně, jen teď to všichni řeší

• Nahlásit
  • Citovat
20662
3.6.11 10:11

Mě nidko nenábidl,že můžu nechat očkovat :think: Prostě po vyplnění papíru se rozhodlo,že malý není riziková skupina(při tom tchán se v té době lečíl v sanatorce,kde jsou i lidé s tuberkulozou,i když izolovani)a prostě se neočkovalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20555
3.6.11 10:26

Holky jsou ještě očkované 7/10 a nakopala bych si za to prdel…Následky řešíme dodnes… :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13338
3.6.11 10:43

Peggy - jaké následky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.6.11 10:50

Dobrý den!

První dítko je očkované, druhé nechám očkovat ve věku 2 let nebo než půjdu do práce.(jsem zdravotní sestra a není u nás o TBC nouze - několikrát jsem již musela na štít, na Mantouxe…)

Osobně si myslím, že neočkovat proti TBC je blbost, za pár let s tuberou budeme zase jenom bojovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20555
3.6.11 10:51
Míša8808 píše:
Peggy - jaké následky?

Zhnisané podpažní uzliny… :zed: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14870
3.6.11 11:06
Já myslím, že i po vyplnění papíru, by se dalo zažádat, že ho chceš, musím se na to poptat.
Manžel je celník a chodí na nelegály, zastavuje kamiony např. z třetích zemí, kontroluje vietnamce atd..takže riziko na TBC vysoké, zvažujeme že necháme načkovat…chci ale nejdříve slyšet i jiné názory. :nevim:
Katka86 píše:
Mě nidko nenábidl,že můžu nechat očkovat :think: Prostě po vyplnění papíru se rozhodlo,že malý není riziková skupina(při tom tchán se v té době lečíl v sanatorce,kde jsou i lidé s tuberkulozou,i když izolovani)a prostě se neočkovalo.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13338
3.6.11 11:28

Peggy - já tomu prd rozumím, ale to je na 100% z toho očkování? Nezpochybňuju, jen sodnuju… :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20555
3.6.11 11:46
Míša8808 píše:
Peggy - já tomu prd rozumím, ale to je na 100% z toho očkování? Nezpochybňuju, jen sodnuju… :wink:

Ano je to z očkování máme na to lékařský posudek. Byl to jeden z důvodů zrušení, mnoho vedlejších účinků a malá ochrana. Do dneska si nadávám, jaká jsem byla blbá nána věřící, že jsem jim ten šmejd nechala píchnout… :nevim: :nevim: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6926
3.6.11 12:05

Holky a teď na mě nekřičte, jen se chci zeptat :lol: - někde jsem četla, že TBC souvisí s nárustem autistů. Nevíte, co je na tom pravdy? :nevim: (Nemůžu to nikde dohledat…).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.6.11 12:09

Tak my sme jedni z poslednych co boli ockovani povinne. A keby nie, tak by som dala dobrovolne, takisto sa chystam informovat na vsetky preockovania az bude mala starsia. TBC je choroba ktorej sa fakt bojim.
A takisto si zo zakladky pamatam spoluziacku ktora mala spatny test a po doktoroch chodila cela rodina, keby nahodou. Dnes je doba ze keby nahodou, tak Ta nechaju skapat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20555
3.6.11 12:11
Davdan píše:
Holky a teď na mě nekřičte, jen se chci zeptat :lol: - někde jsem četla, že TBC souvisí s nárustem autistů. Nevíte, co je na tom pravdy? :nevim: (Nemůžu to nikde dohledat…).

TBC ne, ale říká se to o vakcíně MMR.Největší problém je hliník, který se přidává do vakcín a působí neurotoxicky. Ve světě to přiznávají u nás to je nemožné, ale u nás je všechno nemožné, protože my jsme o krok dál. Nemáme ani žádné vedlejší účinky - kromě teploty… :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2073
3.6.11 12:19

Prvni (ted 4,5 roku) byl automaticky naockovan v porodnici, ale pak mel docela komplikaci - stalem u to hnisalo - takze jsme co tyden jezdili na kontroly a poradm u to pichali - des. Takze i dalsi ockovani se nam hodne zpozdilo - dovolili ho ockovat az 5ti mesicich a to jen, ze uz byl tak stary - jinak se jim to porad nezdalo.
Kdyz jsme byla podruhe tehotna a sla jsem na plicni, tak jsme tam mela asi pulhodinou prednasku, ze dite ockovat nemam nechat, ze to je nebezpecne a kde co. No byla jsme z toho hotova - vedela jsem, ze to je povinne an ejak jsme si nedovedla predstavit, jak v porodnici budu protestovta, ze dite nesmi naockovat. Stale jsem byla na vazkach jednak me docela nalomili na otm plicnim, pak kdyz jsim si predstavila ty komplikace a co zkusil starsi syn… sla jsme se zeptat i detske a ta mi rekla, ze by si ditko ted take nenechala naockovat hned v porodnici. Pak jsme jeste volala do porodnice jak to tma probiha a zda ta moznost je a oni mi rekli, ze se po porodu zeptaji kdo chce naockovta a kdo ne a pokud nekdo nechce tak jen podepise papir s tim, ze ditko necha naockovat pozdeji. Takze mladsi naockovany neni. Puvodne jsme ho chtela nechat naockovat kolem roku, ale to zase bylo jine ockovani a na plicnim mi rekli, ze to je vhodne kolem 2 let. Takze az mu budou 2 roky necham ho naockovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama