Nepoznám jestli má dcera suchý nebo vlhký kašel

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
PeBa12
Kecalka 123 příspěvků 1 inzerát 28.02.19 07:45
Nepoznám jestli má dcera suchý nebo vlhký kašel

Pro některé maminky budu asi úplný nýmand, ale malá (7 měsíců) mi zacala kašlat (hlavně když spí),ale nepoznám jestli je to suchý nebo vlhký kašel. Občas se mi zdá jako by si odkašlala, ale pak zas kašle jako by ji něco dráždilo. Máte s tím někdo zkušenost? Nerada bych ji ublizila kdybych ji dala sirup který není na její druh kašle vhodný.

Reakce:
Kriss Tina
Echt Kelišová 9509 příspěvků 28.02.19 07:48

Tak ji vem k dr, ta to pozná. Tady ti nikdo nerekne jaký kašel má, když ji neslyšíme :think:

Staworowski
Ukecaná baba ;) 1318 příspěvků 28.02.19 07:55

@PeBa12 v klidu, já to u malého taky nepoznám. Někdy zakasle úplně na sucho a pak zase v něm zachrci....... Obecně se říká, že když je u kašle rýma je vlhký. A taky jsem četla, že malé děti údajně mají vždy vlhký kašel, že suchý je jedině u alergiku. Ale babo raď, že? Jinak když jdeme k mudr tak jako na schval tam malý nikdy nezakasle, byť třeba doma kašle furt :nevim: :zed:
U nás teda doktorka dává první 2dny stoptusin a pak něco na odkaslani (muconasal, hedelix atd, je toho hodně) jo a na noc fenistilove kapky, ty hodně zklidní a dítě po nich i líp spinká.

PeBa12
Kecalka 123 příspěvků 1 inzerát 28.02.19 08:01
@Staworowski píše:
@PeBa12 v klidu, já to u malého taky nepoznám. Někdy zakasle úplně na sucho a pak zase v něm zachrci....... Obecně se říká, že když je u kašle rýma je vlhký. A taky jsem četla, že malé děti údajně mají vždy vlhký kašel, že suchý je jedině u alergiku. Ale babo raď, že? Jinak když jdeme k mudr tak jako na schval tam malý nikdy nezakasle, byť třeba doma kašle furt :nevim: :zed:
U nás teda doktorka dává první 2dny stoptusin a pak něco na odkaslani (muconasal, hedelix atd, je toho hodně) jo a na noc fenistilove kapky, ty hodně zklidní a dítě po nich i líp spinká.

Fenistil dávám taky ,ale dneska kašlala i přes fenistil. Rýmu nemá právě se bojím aby to nebyl spíš alergický kašel bo starší syn je alergik i astmatik.

Kriss Tina
Echt Kelišová 9509 příspěvků 28.02.19 08:01

@Staworowski náš malej na kašle poslední dobou docela trpí, ale vlhký měl snad jednou v životě, rýmu má skoro u každého :think: každopádně ten stoptusin bere taky, i dr ho doporučuje na každý kašel (akorát při vlhkém přes den třeba ten hedelix na odkaslani a stoptusin na noc), ale nevím od kdy se může brát jestli je i pro 7 měsíční :think: pak je ještě kašel, který je způsobený tou rýmou, že kašlou jak jim tečou nudle do krku, tam je zas primární vyřešit tu rýmu no. U školkového si většinou poradím sama, ale u takle malého bych se radši (klidně po telefonu) poradila s dr :think:

Tunrida
Hvězda diskuse 49497 příspěvků 28.02.19 08:01

No ono jestli jí chceš ulevit při spánku, tak je tak jak tak potřeba sirup na tlumení kašle. Na to já mám osvědčený třeba ditustat. Ten může takové mimino. A pak přes den třeba ten hedelix, ten je i do roka, je to rostlinný sirup. Nebo jitrocelový nebo tymianovy je dobrý, ale to už teď nevím, jestli se může do roka.

PeBa12
Kecalka 123 příspěvků 1 inzerát 28.02.19 08:03
@Kriss Tina píše:
@Staworowski náš malej na kašle poslední dobou docela trpí, ale vlhký měl snad jednou v životě, rýmu má skoro u každého :think: každopádně ten stoptusin bere taky, i dr ho doporučuje na každý kašel (akorát při vlhkém přes den třeba ten hedelix na odkaslani a stoptusin na noc), ale nevím od kdy se může brát jestli je i pro 7 měsíční :think: pak je ještě kašel, který je způsobený tou rýmou, že kašlou jak jim tečou nudle do krku, tam je zas primární vyřešit tu rýmu no. U školkového si většinou poradím sama, ale u takle malého bych se radši (klidně po telefonu) poradila s dr :think:

No já se k dr chystám až se malá vyspí a naji. Jen sem chtela vědět jestli s tímhle nemá někdo zkušenost.

Taciras
Extra třída :D 11415 příspěvků 28.02.19 08:10

Znám, někdy typicky vykašlávají, někdy zase mají dráždivý a suchý a jindy je to tak, že to nepoznám. Na ten, co nepoznám mi doktorka doporučila dávat Stoptussin, že je i na suchý a i ten hlen případně rozpouští. Jen jsem ho jednou použila i na sebe a musím konstatovat, že chuťově je to asi nejhorší sirup, co jsme kdy měli a na krabici mám napsáno „připravit čokoládu“, bylo by mi jich fakt líto, kdybych jim to nepřebila něčím lepším. Jiné sirupy jako mucosolvan (ten je na vlhký kašel) nechutnají ani z poloviny tak příšerně.

Kriss Tina
Echt Kelišová 9509 příspěvků 28.02.19 08:14

@Taciras jo stoptusin je chuťově hrozný, kdyztak se dá nakapat na kostku cukru, ale to u 7 měsíční moc nedoporučuju. Zato ale zabírá celkem spolehlivě.

Sue2008
Kecalka 311 příspěvků 28.02.19 08:28

Ja jsem byla nedavno s mimcem (3 mesice) takove to neurcite kaslani,chrchlani (starsi dcerka je ve skolce :roll: ) a doktorka rikala, ze stoptussinem nic nezkazim ani u tak maleho mimca. Ja jsem ji to propasovala vzdy pri kojeni, taky se dalo.

Taciras
Extra třída :D 11415 příspěvků 28.02.19 08:50
@Kriss Tina píše:
@Taciras jo stoptusin je chuťově hrozný, kdyztak se dá nakapat na kostku cukru, ale to u 7 měsíční moc nedoporučuju. Zato ale zabírá celkem spolehlivě.

Když on ho kupoval manžel a on vždycky v dobré vůli donese sirup. Já bych koupila kapky, hnusné jsou taky, ale není jich tolik, toho sirupu aby dospělý (jednou jsem to potřebovala taky a nic jiného doma nebylo) vypil pomalu půl flašky. Ale i šestiletý dítě toho dostane víc, než dost :poblion:

Teva
Zasloužilá kecalka 708 příspěvků 28.02.19 09:15

Používám Stodal. Je na všechny typy kašle, zabírá hned a je přírodní. Když mají děti v noci záchvat kašle většinou je to za chvíli uklidní. :palec:

Staworowski
Ukecaná baba ;) 1318 příspěvků 28.02.19 09:18
@Taciras píše:
Znám, někdy typicky vykašlávají, někdy zase mají dráždivý a suchý a jindy je to tak, že to nepoznám. Na ten, co nepoznám mi doktorka doporučila dávat Stoptussin, že je i na suchý a i ten hlen případně rozpouští. Jen jsem ho jednou použila i na sebe a musím konstatovat, že chuťově je to asi nejhorší sirup, co jsme kdy měli a na krabici mám napsáno „připravit čokoládu“, bylo by mi jich fakt líto, kdybych jim to nepřebila něčím lepším. Jiné sirupy jako mucosolvan (ten je na vlhký kašel) nechutnají ani z poloviny tak příšerně.

To máš pravdu, my dáváme kapky, právě že je děti snáší líp než sirup.

iziwolvie
Kecalka 420 příspěvků 28.02.19 09:20

@PeBa12 Já taky vždycky u kašle tápu, který zrovna děti mají. A doktorka mi řekla, že se to poznává špatně, protože ten kašel se může v průběhu dne měnit. Odpoledne třeba vlhký, tak dát něco na odkašlávání. Večer zase suchý, tak něco na tlumení kašle. Je to na palici. Já poznám podle kašle jen laryngitidu. :)

dickys
Ukecaná baba ;) 1018 příspěvků 1 inzerát 28.02.19 10:24

Já to samé řeším u dvouleté dcery a lékárnice mi doporučila stoptusin, že je na vlhký i suchý kašel.

Váš příspěvek
Reklama