Nepoznám, jestli to jsou poslíčci :(

30
1.6.18 10:14

Nepoznám jestli to jsou poslíčci :(

Ženy prosím o radu :) asi tak od pulnoci mě budily pravidelně bolesti briska ale vždycky když presly tak jsem zase usla… zhruba od 2 hodin ráno jsem už byla vzhůru a začala je měřit pomocí aplikace v telefonu. Mám je v rozmezí od 6 do 10 minut a jsou dlouhé 50vterin až minutu. K ránu kolem 6 jsem asi na hodinku zabrala a po probuzení bolest nepřešla ale jsou asi tak po 10 minutách a nechci si to vsugerovavat ale přijdou mi malinkato silnejsi ale jak píšu tak míň časté. Napustila jsem si vanu ale bolesti pořád jsou a nepřijde mi že by slably. Volala jsem do porodnice jelikož prostě nevím a nechci nic zanedbat a nepříjemná sestra řekla že to jsou poslíčci protože bych určitě neusla kdyby se jednalo o prave kontrakce. A já se teda ptám :mrgreen: jsou tohle normální stavy při poslickach? :) jinak jsem 39+4tt, hlenova zatka neodesla ani voda neodtekla. Budu moc vdecna za vase nazory :) hezky den :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2288
1.6.18 10:17

Podle mě to poslicci jsou. Také jsem si nebyla jistá dva dny před porodem jsem měla celkem pravidelné bolesti i šest hodin v kuse, ale oproti porodnim bolestem to bylo nic :) neboj se, porodní bolesti poznáš :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1047
1.6.18 10:19

Hlenová zátka odejít ani nemusí, voda odtéct taky ne. Řekla bych že jsou to poslové, normální kontrakce fakt zaspat nejdou. Pokud se ale necítíš tak bych klidně do porodnice zajela na kontrolu… Ať jsou protivní jak chtějí tak od toho tam jsou. Jinak doporučuju vydržet co nejdéle doma. Mě rupla voda a v porodnici jsem proto byla dost dlouho před samotným porodem a byl to dost opruz :).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4263
1.6.18 10:22

Jestli to neustalo po teple vane ale přetrvává to tak jsou to kontrakce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30
1.6.18 10:27

@novakova.t
Neustály právě.. jsem z toho jelen :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Myssicka
1.6.18 10:33

Já jsem poslíčky neměla za celé těhotenství vůbec a když přišel porod, tak jsem si naivně myslela, že to jsou poslíčky, byla jedna ráno a já chtěla jít spát. Napustila jsem si vanu, to bylo jediné, co mi ulevovalo. A vždycky jsem vylezla s tím, že to bolí méně (asi jako silnější MS bolesti) a podaří se mi to zaspat. A pak jsem klusala zpět. Byla jsem už v 42tt, jenže jsem byla děsně unavená a chtěla se vyspat. Dnes to zpětně vidím, že jsem byla úplně zblbnutá, nevím, co za hormon se začal vyplavovat, ale bylo evidentní, že už to je porod. To mi docvaklo az když že mě vyšla hlenová zátka. Myslím si, že pokud jsi během těhotenství nemívala poslíčky a teď ti nastoupily bolesti, už je to porod.

• Citovat
  • Nahlásit
2586
1.6.18 10:38

No tak já měla,, poslíčky" rozmezí 6-8 minut, chlap mě vyhnal do porodnice. Příjem 2:20 porod 3:00.Mezi bolestmi jsem usínala a některé jsem musela prodýchat ale že to jsou kontrakce jsem nepoznala. A to nebyl první porod :oops: jo a po vaně se stahům ten rozestup zvětšil na 12-15 minut. oprava ještě břicho se mi stahovalo celý den ale od 22:15 to dostalo pravidelnost.

Příspěvek upraven 01.06.18 v 10:40

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15533
1.6.18 10:39

Normálně si skakni do nemocnice na kontrolu a monitor. Muze to byt obojí - poslicky i kontrakce na zacatku porodu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4927
1.6.18 10:43
@zelenoockaa19 píše:
Hlenová zátka odejít ani nemusí, voda odtéct taky ne. Řekla bych že jsou to poslové, normální kontrakce fakt zaspat nejdou. Pokud se ale necítíš tak bych klidně do porodnice zajela na kontrolu… Ať jsou protivní jak chtějí tak od toho tam jsou. Jinak doporučuju vydržet co nejdéle doma. Mě rupla voda a v porodnici jsem proto byla dost dlouho před samotným porodem a byl to dost opruz :).

No nevim s tim cekanim. Me rupla voda a za dve hodky byla mala venku. Do porodnice to mame 70km. Takze kdybych si doma jeste dachala, tak bych porodila bud na dalnici a nebo doma :nevim:.

Rekla bych, ze to jsou poslicci. Behem kontrakci by jsi nemohla ani psat na,,ecko'' natoz spat. Nicmene bych zasla ke gynekologovi - at se podiva, jestli se tam uz neco nedeje. Drzim moc moc palecky :kytka:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
506
1.6.18 10:43

@Megiee Já jsem měla takové malé kontrakce, co popisuješ ty, asi celý den, pak mi odešla hlenová zátka a jeli jsme radši do porodnice. Tam mi řekli, že se nic neděje a že to jsou asi poslíčci, a poslali mě domů. Kontrakce se pak po 22h staly strašně bolestivé, nešlo při nich dělat nic, a už vůbec ne spát, bylo to nesnesitelné. Ale znovu jsem do porodnice jet nechtěla, abych nebyla za hysterickou prvorodičku. Když to trvalo celou noc, ráno jsme nakonec jeli a před jedenáctou dopoledne jsem porodila :mrgreen:
Možná ti taky začíná porod, možná ne… dej tomu čas. Ty klasické kontrakce tě „zlomí v pase“, nedokážeš myslet na nic jinýho, dělat něco jinýho. A horká vana na ně nezabírá. Pak bych jela do porodnice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1922
1.6.18 10:45
@Megiee píše: Ženy prosím o radu :) asi tak od pulnoci mě budily pravidelně bolesti briska ale vždycky když presly tak jsem zase usla… zhruba od 2 hodin ráno jsem už byla vzhůru a začala je měřit pomocí aplikace v telefonu. Mám je v rozmezí od 6 do 10 minut a jsou dlouhé 50vterin až minutu. K ránu kolem 6 jsem asi na hodinku zabrala a po probuzení bolest nepřešla ale jsou asi tak po 10 minutách a nechci si to vsugerovavat ale přijdou mi malinkato silnejsi ale jak píšu tak míň časté. Napustila jsem si vanu ale bolesti pořád jsou a nepřijde mi že by slably. Volala jsem do porodnice jelikož prostě nevím a nechci nic zanedbat a nepříjemná sestra řekla že to jsou poslíčci protože bych určitě neusla kdyby se jednalo o prave kontrakce. A já se teda ptám :mrgreen: jsou tohle normální stavy při poslickach? :) jinak jsem 39+4tt, hlenova zatka neodesla ani voda neodtekla. Budu moc vdecna za vase nazory :) hezky den :kytka:

Ahoj ja jsem to takhle podobně měla ve 39+6tt. Od večera slabé kontrakce po 10ti minutách. Nad ránem se začali zkracovat po 5-7mi minutách, ráno cca kolem 6 hodiny jsem šla na malou a začala jsem krvácet. Asi hlenova zatka s krví. V cca 8hodin ráno uz jsem byla na monitoru ve 12 příjem a 14:10 se malej narodil. Ono je to dost těžko, člověk to neodhadne. V porodnici kolem 10te hodiny me chtěli poslat domů. Přijde mi ze to nejde poznat. Každá to ma jinak. Ja bych raději zbytečně jela kdyby se mi něco nezdálo. Dej na svůj pocit. Držím palce :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1493
1.6.18 10:51

Těžko říct, co se z toho vyklube. Klidně to mohou být už kontrakce a mohou trvat i dva dny - bohužel mluvím z vlastní zkušenosti, U mě to tak jednou taky začalo, od začítku nepravidelné kontrakce cca po 6-10 minutách po celý jeden den, až druhý den se trochu intervaly zkrátily a jela jsem do porodnice, kde si mě už nechali, ale stejně jsem porodila až za dalších 10 hodin. Kontrakce jsem nikdy neměla pravidelné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.6.18 11:14
@Megiee píše: Ženy prosím o radu :) asi tak od pulnoci mě budily pravidelně bolesti briska ale vždycky když presly tak jsem zase usla… zhruba od 2 hodin ráno jsem už byla vzhůru a začala je měřit pomocí aplikace v telefonu. Mám je v rozmezí od 6 do 10 minut a jsou dlouhé 50vterin až minutu. K ránu kolem 6 jsem asi na hodinku zabrala a po probuzení bolest nepřešla ale jsou asi tak po 10 minutách a nechci si to vsugerovavat ale přijdou mi malinkato silnejsi ale jak píšu tak míň časté. Napustila jsem si vanu ale bolesti pořád jsou a nepřijde mi že by slably. Volala jsem do porodnice jelikož prostě nevím a nechci nic zanedbat a nepříjemná sestra řekla že to jsou poslíčci protože bych určitě neusla kdyby se jednalo o prave kontrakce. A já se teda ptám :mrgreen: jsou tohle normální stavy při poslickach? :) jinak jsem 39+4tt, hlenova zatka neodesla ani voda neodtekla. Budu moc vdecna za vase nazory :) hezky den :kytka:

Ja to mela podobne, taky jsem si vubec nebyla jista..2 dny pred porodem porad stala bolest, tu noc jsem jeste usnula, druhy den jsem sla na planovany monitor, tam nic, doma porad to same, tu noc jsem uz neusnula, bolesti me budily, ale o moc silnejsi nebyly, kolem poledne jsem vyrazila do porodnice a uz si me tam nechali, za par hodin porod. Ale taky jsem si vubec nebyla jista.
Z tech poslicku to preslo do kontrakci velmi nenapadne. Par hodin pred porodem uz jsem byla rada, ze jsem v porodnici, pak uz si to splest neslo:) A vodu mi taky pichali az tam.
Jestli uz to nepovoluje a bolest te obtezuje, jed! Drzim palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7591
1.6.18 11:23

@Megiee Jestli jsi jeste doma, tak pokud po vane/teple sprse se kontrakce nezmirnily/ neprestaly, tak to bude mozna k porodu. Ted bud jed do porodnice na monitor a vysetreni cipku (zacinajici porod poznaji) nebo (a to bych udelala ja) se zacni poradne prochazet. Za dvacet minut uz poznas, ze se kontrakce zvysuji a znamena to, ze jde o porodni bolesti a pokud to bude porad stejne, tak to jsou poslicci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.6.18 11:24

@Megiee Zajeď si do nemocnice můžou to být začínající kontrakce já u prvního spala i s kontrakcemi a u druhé taky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama