Neprávem zablokovaný Facebook

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Jaina23
Nováček 8 příspěvků 19.07.19 09:22
Neprávem zablokovaný Facebook

Ahoj.
Prosím, chtěla bych se pouze zeptat, zda má někdo obdobné zkušenosti.
Před necelými třemi dny jsem se chtěla podívat na facebook a napsat rodinné známé ale hle… účet byl zablokován z důvodu ověření identity. Musela jsem tedy napsat telefonní číslo na které mi přišel potvrzovací kód, který jsem zadala a poté zaslat libovolnou fotografii k prověření mé identity (zní to jako blbost ale bohužel toto je skutečně standardní postup facebooku). Den na to mi to už psalo, že to nebylo schváleno a můj účet byl zablokován a pokud se domnívám, že šlo o omyl tak mám postupovat dle formuláře - ve kterém je třeba poslat ID kartu (ofocenou občanku). Ano, opět to zní hrozně, ale bohužel je to standardní postup. Dobře, udělala jsem to a nyní stále jen čekám.
Poté jsem zjistila, proč se toto vlastně stalo.
Přes svůj profil jsem spravovala několik fanouškovských stránek, což o to, ty tam stále někde jsou o ty nejde. ALE… jelikož jsem cosplayerka (nebudu teď vysvětlovat co to je) a měla jsem tam i stránku se svými fotkami, projektem, prací (fotky od profesionálních placených fotografů) tak někdo - no někdo, asi jako v modelingu i u této záležitosti se najdou závistivé žárlivé duše co vám chtějí jen uškodit - nahlásil tuto stránku a můj profil (asi se tím chtěla dotyčná osoba náramně pobavit jak mi zatopí) jako falešný. Jelikož facebook spravuje automat a nezajímá ho zda nahlášení bylo oprávněné či pravdivé, automaticky zablokují jak stránku tak profil uživatele který se tedy dle tohoto nahlášení dopustil hrubého přestupku. Takže jsem tedy zjistila že má umělecká stránka byla zablokována a s ním i můj osobní profil, který používám už 15 let.
Ano, je to blbej fejsbuk. A popravdě, ani mi nejde o něj, ale o princip… toto je fakt absurdní. Tři dny pročítám fora a diskuze, kde na toto lidi nadávají, že takto může každý nahlásit co chce a nikdo se nepídí po tom zda je to pravda a šup ban. Možnost se obhájit asi neexistuje, protože facebook pravděpodobně ani nemá živou podporu a vše se řeší jen dementníma formulářema které ničemu nepomohou a bůhví zda na ně někdo vůbec reaguje. Tři dny proklikávání se těmito formuláři a nenašla jsem NIC co by mi mohlo pomoct. Mohu jen čekat, že se mi možná jednou někdo ozve a neprávem zablokovaný účet mi odblokuje… Štve mě ten princip… štve mě to, že jsem přišla o haldu kontaktů… a bohužel co si budeme nalhávat, dneska plno lidí na telefony dlabe, používají messenger pač je to zadarmo a i já mám v přátelích i rodině lidi, kteří telefony prostě téměř nevyužívají. Od lidí co znám, od rodiny bydlím daleko… sestřenku mám například až v Austrálii… těžko si budeme provolávat kredity a paušály… každý hold raději sáhl po messengeru zdarma… což je ten smutný fakt že mi nezbývá než doufat v navrácení protože já se s těmi lidmi nemám jak spojit. Bohužel… před těmi 15ti lety, když jsem zakládala fejsbuk se spolužáky, opravdu nikoho nenapadlo, že se TOHLE může stát. Možná asi člověk nevěřil v takové bezpráví. No nic, to je jedno. Chci jen vědět, zda je tu někdo, kdo se s něčím takovým někdy setkal a má s tím zkušenosti. Nikoliv názory o tom že je xichtbuk blbina, ano je, já to vím, ale sakra chci vědět, proč tohle vůbec někdo udělal a chci se alespoň dopsat lidem a dostat se ke své stránce, dala jsem do ní celkem dost práce.
Takže jestli máte někdo podobnou zkušenost, prosím napište mi jak to probíhalo a zda je nějaká šance na vrácení mého účtu. Jen bych ráda měla trochu představu jaké mám vyhlídky než někde začnu po všech čertech shánět ztracené kontakty.
Děkuji

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Russet
Neúnavná pisatelka 17926 příspěvků 19.07.19 09:35
@Jaina23 píše:
Ahoj.
Prosím, chtěla bych se pouze zeptat, zda má někdo obdobné zkušenosti.
Před necelými třemi dny jsem se chtěla podívat na facebook a napsat rodinné známé ale hle… účet byl zablokován z důvodu ověření identity. Musela jsem tedy napsat telefonní číslo na které mi přišel potvrzovací kód, který jsem zadala a poté zaslat libovolnou fotografii k prověření mé identity (zní to jako blbost ale bohužel toto je skutečně standardní postup facebooku). Den na to mi to už psalo, že to nebylo schváleno a můj účet byl zablokován a pokud se domnívám, že šlo o omyl tak mám postupovat dle formuláře - ve kterém je třeba poslat ID kartu (ofocenou občanku). Ano, opět to zní hrozně, ale bohužel je to standardní postup. Dobře, udělala jsem to a nyní stále jen čekám.
Poté jsem zjistila, proč se toto vlastně stalo.
Přes svůj profil jsem spravovala několik fanouškovských stránek, což o to, ty tam stále někde jsou o ty nejde. ALE… jelikož jsem cosplayerka (nebudu teď vysvětlovat co to je) a měla jsem tam i stránku se svými fotkami, projektem, prací (fotky od profesionálních placených fotografů) tak někdo - no někdo, asi jako v modelingu i u této záležitosti se najdou závistivé žárlivé duše co vám chtějí jen uškodit - nahlásil tuto stránku a můj profil (asi se tím chtěla dotyčná osoba náramně pobavit jak mi zatopí) jako falešný. Jelikož facebook spravuje automat a nezajímá ho zda nahlášení bylo oprávněné či pravdivé, automaticky zablokují jak stránku tak profil uživatele který se tedy dle tohoto nahlášení dopustil hrubého přestupku. Takže jsem tedy zjistila že má umělecká stránka byla zablokována a s ním i můj osobní profil, který používám už 15 let.
Ano, je to blbej fejsbuk. A popravdě, ani mi nejde o něj, ale o princip… toto je fakt absurdní. Tři dny pročítám fora a diskuze, kde na toto lidi nadávají, že takto může každý nahlásit co chce a nikdo se nepídí po tom zda je to pravda a šup ban. Možnost se obhájit asi neexistuje, protože facebook pravděpodobně ani nemá živou podporu a vše se řeší jen dementníma formulářema které ničemu nepomohou a bůhví zda na ně někdo vůbec reaguje. Tři dny proklikávání se těmito formuláři a nenašla jsem NIC co by mi mohlo pomoct. Mohu jen čekat, že se mi možná jednou někdo ozve a neprávem zablokovaný účet mi odblokuje… Štve mě ten princip… štve mě to, že jsem přišla o haldu kontaktů… a bohužel co si budeme nalhávat, dneska plno lidí na telefony dlabe, používají messenger pač je to zadarmo a i já mám v přátelích i rodině lidi, kteří telefony prostě téměř nevyužívají. Od lidí co znám, od rodiny bydlím daleko… sestřenku mám například až v Austrálii… těžko si budeme provolávat kredity a paušály… každý hold raději sáhl po messengeru zdarma… což je ten smutný fakt že mi nezbývá než doufat v navrácení protože já se s těmi lidmi nemám jak spojit. Bohužel… před těmi 15ti lety, když jsem zakládala fejsbuk se spolužáky, opravdu nikoho nenapadlo, že se TOHLE může stát. Možná asi člověk nevěřil v takové bezpráví. No nic, to je jedno. Chci jen vědět, zda je tu někdo, kdo se s něčím takovým někdy setkal a má s tím zkušenosti. Nikoliv názory o tom že je xichtbuk blbina, ano je, já to vím, ale sakra chci vědět, proč tohle vůbec někdo udělal a chci se alespoň dopsat lidem a dostat se ke své stránce, dala jsem do ní celkem dost práce.
Takže jestli máte někdo podobnou zkušenost, prosím napište mi jak to probíhalo a zda je nějaká šance na vrácení mého účtu. Jen bych ráda měla trochu představu jaké mám vyhlídky než někde začnu po všech čertech shánět ztracené kontakty.
Děkuji

Ne to běžné a holt (ano, holt se píše s té na konci) se s tím budes muset smířit. Pokud Australanku sedře z kůže jedna SMS, tak si asi nejste moc drahé.

ludmilaadamkova
Závislačka 2932 příspěvků 19.07.19 09:42

Tak si zavolejte pres skype..

Ja mam zase ooacnou zkusenost.. nekdo udelal falesny profil s fotkama co stáhnul jinde a nikdo to neresil

Russet
Neúnavná pisatelka 17926 příspěvků 19.07.19 09:45

@Jaina23
A myslíš, že netušíme, co je cosplay? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

xammy
Zasloužilá kecalka 807 příspěvků 19.07.19 09:45

Whatsapp je taky zdarma

Jaina23
Nováček 8 příspěvků 19.07.19 09:50
@Russet píše:
@Jaina23
A myslíš, že netušíme, co je cosplay? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Tak nemyslím, ale určitě jsem se setkala s hodně lidmi, kteří netušili tak proto jsem se jen chtěla vyhnout zbytečnému vyptávání, ale je mi jasné, že je tu plno lidí, kteří ví co to je, o to lépe :)

Jaina23
Nováček 8 příspěvků 19.07.19 09:52
@xammy píše:
Whatsapp je taky zdarma

To sice ano, ale bohužel nemohu teď shánět x svých přátel, kolegů a rodinných příslušníků a prosit je aby z messengeru přesedlali na whatsup jen protože mi zabanovali účet na FB, s tím taky nehnu :(

Russet
Neúnavná pisatelka 17926 příspěvků 19.07.19 09:52
@Jaina23 píše:
Tak nemyslím, ale určitě jsem se setkala s hodně lidmi, kteří netušili tak proto jsem se jen chtěla vyhnout zbytečnému vyptávání, ale je mi jasné, že je tu plno lidí, kteří ví co to je, o to lépe :)

Stači zadat do Googlu

Russet
Neúnavná pisatelka 17926 příspěvků 19.07.19 09:52
@Jaina23 píše:
To sice ano, ale bohužel nemohu teď shánět x svých přátel, kolegů a rodinných příslušníků a prosit je aby z messengeru přesedlali na whatsup jen protože mi zabanovali účet na FB, s tím taky nehnu :(

Je to Whatsapp :roll:

welovefashion
Ukecaná baba ;) 1219 příspěvků 100 inzerátů 19.07.19 09:54
@Russet píše:
@Jaina23
A myslíš, že netušíme, co je cosplay? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Já úplně přesně ne, ale už jsem o tom slyšela na MTV…

Mě takhle zase někdo hacknul Instagram, ale naštěstí jsem tam neměla skoro nic… Takže jsem ho oželela…
Myslím, že jedna kamarádka se už zpět k původnímu FB nedostala… Tím tě nechci strašit… Možná pokud se na to nevykašleš, tak ti ho nakonec odblokuji:wink:

Jaina23
Nováček 8 příspěvků 19.07.19 09:56
@Russet píše:
Je to Whatsapp :roll:

Omlouvám se, tedy Whatsapp :)

Jaina23
Nováček 8 příspěvků 19.07.19 09:58
@welovefashion píše:
Já úplně přesně ne, ale už jsem o tom slyšela na MTV…Mě takhle zase někdo hacknul Instagram, ale naštěstí jsem tam neměla skoro nic… Takže jsem ho oželela…
Myslím, že jedna kamarádka se už zpět k původnímu FB nedostala… Tím tě nechci strašit… Možná pokud se na to nevykašleš, tak ti ho nakonec odblokuji:wink:

Právě, že už mi dochází nápady i jak se dál snažit. Bezmocné proklikávání formuláři k ničemu nevedlo, ani podání odvolání s tou občankou :(
A ta tvá kamarádka měla jak dlouho účet na FB? Také ji někdo takhle jen pro srandu králíkům nahlásil a nikdo to už s ní neřešil? :(

kjhui
Závislačka 2641 příspěvků 19.07.19 09:59

@Jaina23
To ale vůbec nemusí být na udání, to spravuje automat. Známým se to stalo když si dělali fb a nevěda že se to nesmí si udělali druhý profil na prodej auta, aby známí nezáviděli. Ve chvíli kdy zadali nový email a nový telefon všechno fungovalo, ve chvíli kdy zadali přeposílání z nového emailu na starý se jim blokly oba fb.

A protože nejsou takový inteligenti, aby stejné instituci dávali jméno, příjmení, datum narození, email, telefon, fotku, polohu a kopii občanky, tak se na to zvysoka vy* rali. Jako přepsat barák nebo si vzít nebankovní půjčku jde s mnohem menším počtem osobních dat :mrgreen: :mrgreen: Na ulici byste to nikomu nedali, ale neznámé korporátní instituci jo?

Lalelale
Kelišová 5252 příspěvků 19.07.19 10:14

Zkus se zeptat jiných cosplayeru. Sleduju jich na fb hodně a tohle se tam řeší často, třeba konkurence schválně nahlásí lepšího cosplayera. Mám dojem, že to jednou řešili přes fanoušky nějak, aby jich napsalo podpoře víc.

Jaina23
Nováček 8 příspěvků 19.07.19 10:14
@kjhui píše:
@Jaina23
To ale vůbec nemusí být na udání, to spravuje automat. Známým se to stalo když si dělali fb a nevěda že se to nesmí si udělali druhý profil na prodej auta, aby známí nezáviděli. Ve chvíli kdy zadali nový email a nový telefon všechno fungovalo, ve chvíli kdy zadali přeposílání z nového emailu na starý se jim blokly oba fb.A protože nejsou takový inteligenti, aby stejné instituci dávali jméno, příjmení, datum narození, email, telefon, fotku, polohu a kopii občanky, tak se na to zvysoka vy* rali. Jako přepsat barák nebo si vzít nebankovní půjčku jde s mnohem menším počtem osobních dat :mrgreen: :mrgreen: Na ulici byste to nikomu nedali, ale neznámé korporátní instituci jo?

Já ale neměla druhý účet, tady jde o jinou situaci. Ta stránka tam byla roky, stejně jako tyto umělecké stránky má tisíce dalších cosplayerů. Stejně tak můj osobní profil. Tohle bylo na udání, bez důvodu by to fejsbuk nezablokoval. Automat neprohlíží profily zda jsou falešné nebo ne, kor když tam člověk 15 let aktivně funguje a o té stránce to samé. Někdo mě nahlásil že můj profil je falešný a že „kradu něčí identitu“. Facebook mě bloknul s tím že „chtějí chránit mé bezpečí“ a zjistit zda to tedy jsem já, ale místo toho mě zamítnul definitivně.
Když má někdo více účtu, ano pak si to hlídají a aby nedocházelo ke spamu a fake účtům tak je banují. Kor když to vše šlo ze stejné IP adresy. Ale já se nebavím o duplicitních účtech, ale o tom že mě někdo nahlásil jako falešného uživatele, alespoň tak mi to i vypsala hláška facebooku poté co mi neschválili prověření. A to by prostě po 15ti letech žádný automat neudělal jen tak, ne bez udání. To by takhle přicházel o účet naprosto každý. A neměla jsem tam ani fiktivní jméno.
Tak neřeš prosím kdo komu dal nebo nedal občanku, já se ptala pouze na zkušenosti lidí. takže k tématu.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama