Nepravidelná menstruace a podezření na polycystické vaječníky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Bebe14252
Nováček 8 příspěvků 04.09.19 13:56
Nepravidelná menstruace a podezření na polycystické vaječníky

Krásný dobrý den,
V červnu jsem šla asi po půl roce na gynekologii - a k novému doktorovi, který nastoupil místo mé bejvalé gynekoložky. Šla jsem s potížemi že jsem dostala už druhou menstruaci po skoro 2 měsících, dostávám to cca po 48-55 dnech. Doktor mi udělal ultrazvuk, kde mi vysvětlil podezření na Dermoid a polycystické vaječníky.. předepsal mi antikoncepci a kontrolu za tři měsíce na začátek září. Antikoncepci jsem nesnesla a brala ji sotva týden, nejspíše kvůli svému kolísavému tlaku.. doktor mi po telefonu řekl ať ji přestanu brát a přijdu na domluvenou kontrolu v září. Včera jsem byla na té kontrole a doktor mi udělal znovu ultrazvuk. Tentokrát mi řekl že Dermoid žádný nevidí už, mám tam moc folikulů (cca 16 napočítal) a podezření na ty polycystické vaječníky. Ale přesto řekl že vidí ovulaci a mohlo by to být jen tim delším cyklem. Také jsme došli k možnosti že bych mohla mít zvětšený počet testosteronu.. protože mi rostou chloupky i na tvářích a bříšku jako mi nikdy nerostly. Pan doktor mě poslal domu s tím že se mám objednat na další kontrolu za tři měsíce zase.
Ale moje otázka je.. jestli by se to nemělo řešit nějak více? Co jsem si četla o syndromu PV tak mě to teda dost zděsilo.. a zaráží mě že mi pan doktor neudělal žádné odběry krve aby zjistil hladinu hormonů nebo neřeší menstruaci po 2 měsících skoro.. nerada bych jednou přišla do ordinace s tím aby mi řekl že jsem neplodná a mám ten syndrom. Máte nějaké zkušenosti, rady jak tohle celé řešit? Nebo postupuje pan doktor správně? Celé mě to dost děsí a nechci litat po nemocnicích jako hysterka :D

Reakce:
Sl.Kockova
Kecalka 399 příspěvků 04.09.19 14:57

Ahoj, sama má pco, pco potvrdí z utz a z hormonalniho profilu, který by to měl udelat..otěhotnět chceš nebo ne?

Bebe14252
Nováček 8 příspěvků 04.09.19 15:02
@Sl.Kockova
@Sl.Kockova píše:
Ahoj, sama má pco, pco potvrdí z utz a z hormonalniho profilu, který by to měl udelat..otěhotnět chceš nebo ne?

Tak samozřejmě že bych za par let chtěla otěhotnět :( je mi 19 let. Jen mi přijde zvláštní že zkrátka mi furt dává nejasné diagnózy a nehledá způsob jak je případně potvrdit.. Bojím se že budu na ty kontroly chodit tak dlouho až nakonec už s tím nepůjde nic udělat.. Jestli vůbec jde. Vim ze pan doktor mluvil o nějaké případné operaci.

Sl.Kockova
Kecalka 399 příspěvků 04.09.19 15:15

Tak on s tím asi úplně nic delat nejde, měl by ti udelat ten profil, tam dle hodnot uvidi jasne..operace je drilling vajecniku, ale ta má smysl jen pokud chceš otěhotnět, pze ty dírky co udělají do vajecniku zase zarostou..měl by zjistit, jestli mas vubec ovulaci..spis pocitej, te pak případně otěhotnění muže zabrat více casu

Váš příspěvek
Reklama