Nepravidelná menstruace, hormony a těhotenství?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.08.19 11:56
Nepravidelná menstruace, hormony a těhotenství?

Ahoj ahoj, úplně zezačátku trochu popsání mého zdravotního stavu. Nikdy v životě jsem neměla aspon rok pravidelnou menstruaci. Hodně často se stává, že mi vynechá, přeskočí, přijde si později nebo dříve, je silná, bolestivá a trvá klidně i měsíc a musím běžet k doktorce, aby mi to zastavila nebo naopak je slabší a trvá jen pár dní. Někdy v 18-19 letech mi doktorka našla na jednom z vaječníků cysty a vzhledem k tomu, že mám i více ochlupení na pažích, stehnech, bříše nebo i trochu na bradě, tak mi řekla, že mám nejspíše PCOS a více mužských hormonů v těle, než bych měla mít. Každopádně žádné jiné příznaky PCOS nemám, navíc před rokem už mi žádné cysty nenašla a ani na prohlídce ted v březnu, když jsem si šla zase pro prášky na zastavení dlouhého krvácení, tam nic neviděla. Proto mi říkala, že si tím není moc jistá, ale že nějaká hormonální porucha to bude.
Předtím jsem tedy dostala Proveru na srovnání, tak 2-3 roky jsem ji užívala, když bylo potřeba, ale jinak jsem to moc neřešila, protože i na gyndě mi řekli, at se o to moc nestarám, dokud nechci mimčo, protože otěhotnět nebude sranda a bude to hodně složité s mým zdravotním stavem. Což mě tehdy celkem vyděsilo, ale tak, možností je dneska hodně, takže opravdu jsem to moc neřešila. V dubnu jsem měla mesntruaci, květen a červen jsem ji nedostala, ted poslední menstruace přišla 2. července. Nicméně ted je začátek srpna a menstruace zase nikde. Ono by mi to bylo i celkem jedno, jenže 25.7. jsem měla sex s přítelem a protrhl se nám kondom, nimcéně jsme to zjistili až o pár dnů později, když přítel šel vyhazovat koš, takže nouzová antikoncepce už nepřipadala v úvahu.
Každopádně o pár dnů později se začaly hlásit příznaky, že menstruace je na cestě. Poznám to moc dobře, křeče, šílené akné, pobolívání v zádech, mám takový bílo žlutý výtok, někdy průjem, takže jsem si řekla, že to tedy přijde a nějak jsem to neřešila, nicméně menstruace stále nikde. Upřímně, ani by mě to nepřekvapilo, kdyby nepřišla nebo kdyby byla zase zpožděná o týden nebo o dva, normálka u mě, spíše mě to hlodá trochu kvůli tomu „nechráněnému“ sexu. Zkusila jsem už dva testy, jeden včera, druhý dneska, oba negativní. Tak nevím, co si o tom myslet. Na jednu stranu nepocituji nějaké příznaky jiné, než které mám před menstruací, ale zároven si říkám, zda by zase těhotenství fakt mohlo „vyjít“ i vlastně takto napoprvé, i když mi bylo řečeno, že to nebude jednoduché. Některé cykly mám anovulační, ale některé normálně ovuluji, to už mám změřeno. Každopádně to zas tak jednoduše nepoznám, pokud to vyloženě neměřím a nezaznamenávám.
Má někdo taky takový podobný stav nebo zkušenosti? :?
Předem děkuji za odpověd :)

Na tento dotaz zatím nikdo nereagoval, buďte první!

Váš příspěvek
Reklama