Nepravidelná menstruace po porodu a při kojení

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
40
2.10.10 12:10

Nepravidelná menstruace po porodu a při kojení.

Ahoj ženy, jsem 9 týdnů po porodu, nemáte náhodou nějaká zkušenost s opakující se menstruací znovu po 5 dnech v trvání jednoho týdne?Má na to vliv kojení, že je to tak časté? Spíš jsem četla, že při kojení ženy menstuaci nemají a objeví se jim třeba až po půl roce.Děkuju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
111
2.10.10 12:37

ahoji:)myslím si že je to u každé hodně individuální já měla menstruaci nák po šestinedělí už přesně nevim a další sem dostala až ted což je malýmu 11měsíců, a kojení na to má určo vliv..hlavně když nakojím tak se to pak spustí a je to texaskej masakr:D:Dkdyž to tak řeknu uvidim kdy mi to ted zkončí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1706
2.10.10 14:03

no,já malýho kojim pořád hodně, včetně noci, a ještě jsem to nedostala, a to mu bude za chvíli osm měsíců. Dr. mi říkala, že je to normální. Tak snad jo..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
991
3.10.10 16:34

Ahoj,tak to jsme na tom stejně,také mám 9týdnů po porodu,kojím,beru antikoncepci a menstruaci jsem už měla dvakrát v jednom měsíci :cry:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
walery
4.10.10 20:34

Ahojky ženy, malému jsou 4 měsíce, menstruaci jsem dostala hned po 6neděli, měla jsem ji 2× ale ted nic, syna plně kojím. Myslíte že je to tím kojením. Mám strach že jsem znovu těhotna.

• Citovat
  • Nahlásit
498
10.1.11 19:18
Ahoj .. Mám teď obdobný problém .. První menstruaci po porodu jsem dostala po 2 měsících a teď měsíc a půl zase nic. Je teda pravda, že jsme s přítelem měli v 5 týdnu šestinedělí sex ( už mi nic nebylo a byla jsem v naprostý pohodě ) ale dal si pozor, takže pochybuju, že bych byla těhotná. Spíš se přikláním k tomu, že je to asi fakt nějaké rozházené tím, že kojím plně. Nebo máte nějaká jinej názor ??? :think:
Katu&Fila píše:
ahoji:)myslím si že je to u každé hodně individuální já měla menstruaci nák po šestinedělí už přesně nevim a další sem dostala až ted což je malýmu 11měsíců, a kojení na to má určo vliv..hlavně když nakojím tak se to pak spustí a je to texaskej masakr:D:Dkdyž to tak řeknu uvidim kdy mi to ted zkončí
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
byron
9.1.12 10:16

Oživuji diskuzi…
Mám ted MS nepravidelně, po ukončení kojení… Nevím, jestli to mám řešit. Nebo mám počkat, že se to samo upraví? Jak se to řeší? Já předpokládám, že by mi dr akorát napsal antiko, což nechcci.

• Citovat
  • Nahlásit
28166
9.1.12 11:18
byron píše:
Oživuji diskuzi…
Mám ted MS nepravidelně, po ukončení kojení… Nevím, jestli to mám řešit. Nebo mám počkat, že se to samo upraví? Jak se to řeší? Já předpokládám, že by mi dr akorát napsal antiko, což nechcci.

Po skončení kojení je normální že se cyklus dává dokupy, i půl roku. Na srovnání hormonů a úpravu cyklu je dobré zkusit bylinky, třeba kontryhel, nebo drmek obecný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
byron
9.1.12 12:25
andelka83 píše:
byron píše:
Oživuji diskuzi…
Po skončení kojení je normální že se cyklus dává dokupy, i půl roku. Na srovnání hormonů a úpravu cyklu je dobré zkusit bylinky, třeba kontryhel, nebo drmek obecný.
Moc děkuji, bylinky mě nenapadly, moc se v nich nevyznám
  • Citovat
  • Nahlásit
28166
9.1.12 12:33
byron píše:
andelka83 píše:
byron píše:
Oživuji diskuzi…
Moc děkuji, bylinky mě nenapadly, moc se v nich nevyznám

Mně pomohl ten drmek, ovulka si dělala co chtěla a tím byly i nepravidelné cykly. HA už jsem znovu brát nechtěla a na hormony času dost. Koupila jsem si v bylinkářství (dá se i objednat na netu) semena drmku, 50g namočila do 250ml vodky do flašky, tu dala na temné místo 14dní vyluhovat, pak přecedila a užívala +- 20kapek do decky vody 3× denně do ovulky a po ní 1× denně a během MS nic. Spravilo se to po druhém cyklu. Kontryhel je taky univerzální ženská bylinka, pije se čaj, 2× denně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
485
9.1.12 17:23

Ahojky, já to dostala hned po šestinedělí, pak 2× jen takové špinění a teď ve 4 měsících zase normálně. Hlavu si z toho nedělám, je to normální a kojení to hodně ovlivňuje. Bohužel to ale funguje i naopak, tedy že menzes ovlivňuje kojení. Malému nějak přestalo chutnat mlíčko, takže se bojím, že o něj příjdu :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
byron
9.1.12 17:37

Tak já jsem po dvou dětech přestala kojit a měla jsme to pravidelně, skoro na den. ted po třetím, co jsme přestala kojit, tak to mám všelijak.
Antiko nechci v žádném případě, dr by mi určitě nutil

• Citovat
  • Nahlásit
97
10.1.12 11:06

ahoj,já dostala menstruaci taky po šestinedělí a trvala mi 14 dní - fakt šílený.Ale teď už skoro 2 měsíce zase nic.2× to vypadalo,že jo,jen takový špinění,ale hned ten samý den to zase přešlo.Nijak to neřeším.Beru antikoncepci,takže těhotná nejsem - teda doufám :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
148
20.1.12 16:48

Já dostala první menstruaci ještě před skončením šestinedělí a pak jsem jí měla do třetího měsíce vždycky po třech týdnech, i dřív a teprve po půl roce jsem jí měla fakt pravidelně, no docela šílený, a to po každém dítěti (mám tři).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
148
20.1.12 16:49

ještě dodatek - kojila jsem plně pokaždé do šestého měsíce věku dítěte

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu