Nepravidelná MS - zkušenosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.19 16:28
Nepravidelná MS - zkušenosti

Ahoj holky,
Mám problém s nepravidelnou MS. HA neberu. Jednou to mám pak zase cca 5 měsíců ne pak 3 měsíce normálně za sebou a teď zase nic. Nemáte nějaké zkušenosti? Zkoušela jsem gynex, mastodynon. Děkuji za každou radu :palec:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Jogo-Bela
Kecalka 172 příspěvků 05.08.19 16:56

Zkoušela jsi něco s inositolem? Nosifol, Inofolic, Natifem,… plus si nech udělat krevní odběry, hlavne štítnou žlázu… vím, o čem mluvím, až do minulého roku jsem měla ms tak co dva až tři měsíce, zkoušela jsem vše možné, až tento rok se to rozlousklo a už je to snad na správné cestě…
jo a zkus nějak zjistit (přes lékaře nebo ovulační testy), jestli máš ovulaci, pokud ano a není ani problém se štítnou, tak bych v tom zas tak velký problém neviděla, já neměla nejspíš ani ovulaci :nevim:

Jogo-Bela
Kecalka 172 příspěvků 05.08.19 16:58

A jo, teď čtu, že někdy to máš ok… tak asi nějaká hormonální nerovnováha, stres,… určitě doporučuju na gyndu a i na ty odběry, pak budeš vědět víc, držím palce

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.19 17:02

Tak to jsem nezkoušela. Nevím jestli se ty doplňky stravy mohou míchat dohromady. Ano teď poprvé jsem to měla 3× pravidelně jinak to mám rozházené jednou za pár měsíců. :nevim: :zed:

Jogo-Bela
Kecalka 172 příspěvků 05.08.19 18:42

Dívej, pokud už bereš třeba gynex, nebo něco jiného a vypadá to, že zabírá a ms je teď pravidelná, zkus tedy příští cyklus vysledovat ovulaci, kd toho se pak odrazíš, když bude, tak je vše ok… jen pak nesmíš přestat brát to, co ti zabírá, jinak to bude zas jak předtím… co máš? Mě se zatím nejvíc osvědčil Nosifol duo forte, k tomu tedy Letrox na tu šž, ale já rovnám cykly apod kvůli otěhotnění, je fakt, že jinak by mi to bylo jedno, to bych ty prachy za Nosifol nedávala ani náhodou :)

Levhart3
Povídálka 26 příspěvků 05.08.19 18:45

Mohu Vám doporučit bylinné vložky, které Vám cyklus upraví a dokonce ho i zkrátí a tlumí bolesti. Pokud máte zájem, napište. Nezávazně ;)

MaJiKa
Zasloužilá kecalka 957 příspěvků 05.08.19 18:49

Ahoj, zkus doplnit vitamíny B, mně to rozhodně pomohlo. Taky jsem mívala menses nepravidelnou, asi jako ty. Zato teď, co béčko už nějaký čas užívám na jiné problémy, krásně se mi po něm cyklus srovnal :palec: Tak možná pomůže i u tebe ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.19 18:55

@MaJiKa mám vitamín B6, B12 a kyselina listova v jednom :slight_smile:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.19 18:57

@Jogo-Bela mastodynon už nemám a nebyl dostupný tak jsem si koupila drmek forte s vitamínem E taky že to je na MS. :think:

Janee19
Zasloužilá kecalka 904 příspěvků 05.08.19 19:46

Bojují ted s tím stejným. Zkouším Inositol, řekla bych, že pomohl, tvoří se jiz folikuly, které před rokem ani nebyly. Nemůžu ale ještě soudit, protože ovulaci nesleduji a „experimentovala“ jsem nyní s Duphastonem. Gynex mi nepomohl vůbec, kontryhel spíš také ne. Super diskuze, budu ráda také za rady :palec:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.19 19:54

@Janee19 také budu ráda za každou zkušenost :palec: Já pár dní zobu ten drmek forte s vitamínem E „působí na produkci ženských hormonů progesteronu a LH hormonu(zvyšuje hladinu) a prolaktinu (snižuje hladinu), které řídí ovulaci a jsou klíčovými faktory pro otěhotnění. Drmek dle výzkumů obsahuje progesteronu podobné sloučeniny a tak v organismu může působit jako vaše vlastní pohlavní hormony ovlivňující zrání a uvolnění vajíčka v době ovulace. Progesteron též stabilizuje fázi žlutého tělíska. Obsahové látky drmku obecného zasahují do metabolizmu hormonu prolaktinu, což může mít za následek normalizaci tzv. luteální fáze hormonálního cyklu. Prolaktin totiž brání dozrání vajíčka, pokud dojde ke snížení jeho hladiny, dojde k dozrání vajíčka, uvolnění a ovulaci“ tak snad to pomůže poslední MS jsem mela naposledy v červnu tak snad něco pomůže :nevim: 8)

Janee19
Zasloužilá kecalka 904 příspěvků 05.08.19 20:24

A na nějakých vyšetřeních jsi byla? Hormonální profil máš? Jak dlouho máš tento problém? U mě to přišlo více jak před rokem po vysazení HA

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.19 20:28

@Janee19 Měla jsem zvýšený prolaktin brala jsem prášky a zatím vše ok. Mám to od ty doby co jsem vysadila HA cca 6let.

Janee19
Zasloužilá kecalka 904 příspěvků 05.08.19 20:52

Ty jo, to je doba 8o Kolik ti je? A mimco máte/snažíte se?

Jogo-Bela
Kecalka 172 příspěvků 05.08.19 21:04

No mozna to bude i tema Bckama, tech jsou ty pripravky s inositolem plne… on i inositol je vit. B… jeste obcas zobu vit E, ale jen kdyz si vzpomenu… zatim ok, uvidime tento cyklus, bohuzel se nedostanu na folikulometrii, tak aspon testy, jsem ted 3DC a uz spis jen spinim, divne :think:
Drmek, jerab, gynex, kontryhel, to vsechno jsem zkousela a nic moc, az s inositolem mam nejaky uspech… ted uz jen aby se zadarilo i jinak :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama