Reklama

Nepravidelná, téměř žádná ms, jak otěhotnět?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.16 22:43
Nepravidelná- téměř žádná ms- jak otěhotnět?

Ahoj. Prosím o radu. Má sestra se již přes rok snaží otěhotnět, ale má bohužel ms velmi zřídka- třeba 3× do roka. Dlouho tomu chtěla nechávat volný průběh, ale už jí začíná docházet, že s tím bude muset něco dělat. Po Vánocích je objednaná ke gynekologovi. Měla jste některá podobný problém? Jak se to řešilo? Četla jsem něco o folikulometrii, mohla by k tomu prosím některá něco říct? Děkuji
Anonym-rodina

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.16 23:05

Vesměs je potřeba tělo donutit aby byla MS pravidelnější a hlavně aby docházelo k ovulaci, pokud to bude chtít řešit opravdu rázně.

Gynekolog by měl z počátku zjistit, zda vůbec probíhá ovulace, alespoň v nějakém z toho cyklu a jestli se tvoří vajíčka, prostě jestli všechno funguje jak má. Někdo ty cykly klidně může mít tak dlouhé a vše je O. K., potom je to o trpělivosti.

Když to hodně zobecním, tak se obyčejně nasadí hormony, chodí se na ultrazvuk, kde se kontroluje úroda vajíček a styk se časuje.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.16 23:10

Děkuji za odpověď. Takže to by znamenalo asi každý týden k doktorovi, možná častěji, že…
 Zakl.

Danulinka16
Ukecaná baba ;) 2320 příspěvků 10.12.16 23:14

Ahoj, radu nemam, ale kdyz jsem sla na materskou, tak za me nastupovala holcina, ktera take mela predpoklady, ze nebude moci mit deti, dle kolegyn byla take bez ms, co povidaly, ja ji uz nepoznala, tak jen z doslechu a nyni ceka miminko :) a je uz tak v 8 mesici, tak jen pisi spise pro povzbuzeni ;)

pajisek90
Závislačka 2506 příspěvků 11.12.16 08:00

Poradila bych sestře nez se dostane na gynekologii, at si zkusí delat kontryhelový čaj. Mne pomohl k menstruaci i k těhotenství. Mam PCO a menstruaci jsem měla maximalne 2× do roka. V létě jsem ho par dni pila, MS se začala pravidelně dostavovat a v říjnu jsem otehotnela.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.16 08:07

S prvním dítětem jsem otěhotněla ihned po vysazení ha. Po porodu jsem zase ha začala užívat, asi po 2,5 letech jsem ji vysadila s tím, že rok minimálně ještě počkáme. Ms jsem měla pravidelnou, 28-32 dní. Chránili jsme se počítáním plodných dní. No pravidelnost vydržela tak 4 cykly, pak to přišlo jednou v červnu, pak dlouho nic, další ms konec září. Koupila jsem si kapky gynex na srovnání a už ani nepřišla, i přes velmi sporadický sex jsem dnes kolem 7. týdne… anonym, nikdo to ještě neví. Držím palce

Ou
Závislačka 4993 příspěvků 11.12.16 08:19

Zajděte na gynekologii a především zjistěte příčinu a pak se s lékařem poraďte o možnostech řešení,

Mezi tím zajděte za fyzioterepeutem/kou­, co dělá metodu mojžíšové a nebo na hromonální jógu a cvičte. To může jedině pomoci spoustě věcí.

No a ještě k tomu je potřeba pracovat na schopnostech relaxace, kompenzace stresu a nelpění na tom, že teď hned musíte porodit, protože právě stresové hormony bývají jedním z velkých důvodů případné funkční neplodnosti. K tomu dost pomáhá třeba právě jóga. Pokud by to hodně nešlo, tak psychoterapie.

Cvičení a čištění stresu pomáhá při jakékoliv příčině problémů s plodností, bylinky a podobné věci až podle toho, co byste řešila.

Kolarkaa
Kecalka 435 příspěvků 11.12.16 08:39

Mojzisovou urcite take doporucuji..

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.16 11:31

Děkuji holky za odpovědi, předám informace…

j.k.1133
Povídálka 40 příspěvků 26.07.18 16:44
:)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Rozvodová bitva: Soud rozhoduje o výživném pro Paroubkovou, kolik chce?

U městského soudu v Praze dnes pokračuje rozvodová sága manželů Paroubkových.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Reklama