Nepravidelné neplacení výživného

23.7.15 18:24

Nepravidelně, nebo vůbec neplacené výživné

Zdravím, moc prosím o radu. S bývalým partnerem mám 3 letého syna. Rozešli jsme se když mu byl ještě necelý rok. Jelikož z prvu neměl kde bydlet, nabídla jsem mu, že může sdílet domácnost s námi, pokud mi alespoň pomůže s péčí o syna, protože jsem musela chodit do zaměstnání. Bývalý souhlasil a takto jsme spolu žili zhruba rok a půl. Po čase se odstěhoval a měl problémy se zaměstnáním, tudíž jsem po něm žádné alimenty nepožadovala. Když si zaměstnání konečně našel, začal se vyhýbat, nereagoval na telefon a dělal mrtvého brouka. Podala jsem tedy k soudu žádost o určení výživného a soud stanovil částku 2500kč měsíčně. První čtyři měsíce po soudu neplatil vůbec, neřešila jsem to opět, protože jsem si říkala že má čerstvě nové zaměstnání a přeci jen trvá, než se člověk dá do kupy. Když se blížili Vánoce a já mu pohrozila, poslal mi konečně prvních 2500kč. Další měsíc v lednu, mi pak poslal jen 400kč, v únoru nic, v březnu nic, v dubnu nic, v květnu 4000kč, v červnu nic a teď v červenci zase opět nic. Rozhodla jsem se, že od ledna 2015 to budu řešit a nebudu už nad tím mávat rukou. Někde jsem četla, že bývalý musí nezaplatit min. 6měsíců, někde zas, že stačí 4.měsíce.,jak to tedy je? :think: A mohu s tím vůbec někde uspět? Předem moc děkuji za odpovědi. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2816
23.7.15 18:55

Ahoj, stačí 4 měsíce na to aby si mohla podat trestní oznámení. Řešila jsem to se svým otcem. Stačí podat trestní oznámení a peníze budeš mít hned. Toho se zaleknou. Na policii byli vždy milý :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2816
23.7.15 18:56

Ale ty měsíce musí být po sobě jdoucí. Takže na něj podej trestní oznámení za výživné hned po soudu a ty ostatní jako dodatek, že také nezaplatil

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23263
23.7.15 19:24

@jirina482

Pokud ja vim, tak jestli soud urcil alimenty, mas rozsudek a byvaly presto neplati a ma zamestnani, neni treba podavat trestni oznameni, ale rovnou mu to nechat strhavat exekucne.
A jedno jestli mezitim zaplatil 400 nebo ne, v rozsudku ma 2500 mesicne a on ho nerespektuje a plati nepravidelne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2158
23.7.15 19:25

Lepší je se obrátit na exekuční odělení, pokud tedy pracuje. Takto by se mu to automaticky odečítalo z platu. Pojud dáš „jen“ trestní oznámení, většinou se tím nic nevyřeši a trvá to hrozně dlouho. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13781
23.7.15 19:49

Jít s rozsudkem na soud a dát návrh na výkon rozhodnutí, ale to se vyplatí jen v případě, že má příjem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.7.15 20:32

Já jsem předala nepravidelné placení po měsíci exekutorovi a to byl pane fofr. On měl ex uz dlužné výživné splátkovým kalendářem určené, upravil si to po svém a tak mu byla zesplatněna a vymáhána celá částka. Trestní oznámení a čekání nic moc neřeší.

• Nahlásit
  • Citovat
23263
23.7.15 21:04
@Lexa88 píše: . Pojud dáš „jen“ trestní oznámení, většinou se tím nic nevyřeši a trvá to hrozně dlouho. :mavam:

Jo presne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.7.15 21:15

Žádné trestní oznámení a pod.,pokud občas plati tak je tam plus ze má dobrou vůli :zed: Mě ex na syna platil každý měsíc ale jen půlku toho co bylo v rozsudku. Došla jsem si za exekutorem, ten po mě chtěl rozsudek a podklady (výpisy z účtu), nic jsem neplatila a on zatím jako první napsal smírčí dopis ať zaplatí co dluží jinak bude dlužna částka vymáhána exekučně, tedy bude vyšší o poplatky na exekuci. Zaplatil do daného termínu :potlesk:
Bohužel plati to na tatínky co mají peníze na účtu nebo majetek. Ti co nemají a všude dluží bohužel tam není kde vzit :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
202
23.7.15 21:42

EXEKUCE

Ta donutí platit každého. Já mám exekuci a od té doby klidně spím…

PRVNÍ DEN po tom, co nezaplatí aktuální výživné lze podat exekuci. A nic to nestojí. Teda mě to stálo poštovné za 2 dopisy exekutorovi. Nikam nemusíš chodit, nikde se s nikým handrkovat. JDI DO TOHO :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
202
23.7.15 21:45
@Anonymní píše: Žádné trestní oznámení a pod.,pokud občas plati tak je tam plus ze má dobrou vůli :zed: Mě ex na syna platil každý měsíc ale jen půlku toho co bylo v rozsudku. Došla jsem si za exekutorem, ten po mě chtěl rozsudek a podklady (výpisy z účtu), nic jsem neplatila a on zatím jako první napsal smírčí dopis ať zaplatí co dluží jinak bude dlužna částka vymáhána exekučně, tedy bude vyšší o poplatky na exekuci. Zaplatil do daného termínu :potlesk:
Bohužel plati to na tatínky co mají peníze na účtu nebo majetek. Ti co nemají a všude dluží bohužel tam není kde vzit :cert:

No a taky to platí na ty, co mají rodinu či partnerku, kvůli komu nechtějí doma exekutora. Nechtějí přijít o všechny věci a splatit tím jen trošku dluhu. Ten strašák tam je pořád nad ním. Exekutor zmůže víc než policie.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama