Nepravidelný cyklus a snažení o miminko

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.07.19 19:45
Nepravidelný cyklus a snažení o miminko

Holky mám dotaz hlavně na ty, co si sami prošli problémy s MS a mají zkušenosti s pokousenim se o mimi.
Chtěli bychom s přítelem začít snažení o miminko asi na podzim tohoto roku.
Ja jsem v březnu po 3 letech vysadila HA a od te doby přišla MS jen jednou. Mám velký strach že budeme mít problémy s pocetim nebo ze to nepujde vubec.. Jaké jsou vaše zkušenosti? Mate nejake doporuceni jak tělu pomoct? (Zatim zkousim z bylinek jen kontryhel) Povedlo se to nekteré z vás i přes nepravidelnou MS?

Reakce:
Lorry1
Kecalka 118 příspěvků 18.07.19 19:50

Ja mela nepravidelnou - jednou 31 dni, pak 37, 42, 33 atd… A povedlo se to skoro hned, az jsem byla prekvapena. Uzivala jsem kontryhel. Ale nikdy jsem nemela pauzu nekolik mesicu jako ty.

kaiserin
Kecalka 393 příspěvků 18.07.19 19:54

Ahoj, nesrovnalo se mi po nicem. Po roce jsme sli do CARu, zjistil se i problem u manzela. Po vysazeni HAK jsem nemela 3 mesice, pak po vyvolavacce asi 2× po mesici, pak zase delsi dobu nic, proto jsme prave sli do CAR, aby se zjistilo, co je spatne a dalo se to nejak resit. Treba se to jeste srovna, da se domluvit s gynekologem, ze bude sledovat na UZ, jestli mas ovulaci, doma muzes zkusit OVU testy.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.07.19 20:12

Já si celý život myslela, že mám nepravidelnou MS. Když jsem si ale spočítal průměr byla jsem mile překvapená. Ukázalo se, že pravidelná je. Beru zatím jen kyselinu listovou. Byla bych ráda za dvě čárky do konce prázdnin.

Pantalaimon
Kecalka 259 příspěvků 18.07.19 20:21

Já po vysazení ha rok neměla menzes vůbec ale to jsme se chránili po roce menzes naskočila po femigardu a pravidelnosti fakt nemohlo řeči otěhotněla jsem po cca5 měsících. po porodu menzes pravidelná. Za mě je ha svinstvo největší.

Příspěvek upraven 18.07.19 v 20:22

Bobek_1993
Kecalka 140 příspěvků 18.07.19 20:21

Já měla nepravidelný cyklus, jednou 37 dní, jednou třeba 42 a někdy dokonce i 56 8o a povedlo se na první pokus. Pila jsem kontryhelový čaj :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.07.19 20:33
@Bobek_1993 píše:
Já měla nepravidelný cyklus, jednou 37 dní, jednou třeba 42 a někdy dokonce i 56 8o a povedlo se na první pokus. Pila jsem kontryhelový čaj :)

Jeee tak to je super. Hned mam v sobě o kapku víc naděje :-) kontryhel budu tedy poctivě pít dál. Děkuji za sdílení vaší zkušenosti

Vien
Povídálka 16 příspěvků 18.07.19 20:42

Ahoj, já jsem taky úkaz. Vysadila jsem HA v dubnu, začala pít kontryhel, pak měla menses v červnu, v září a v říjnu jsem otěhotněla! Za pár dnů rodím. Držím pěsti, všecko je možné. :blush:

Lara Farseer
Ukecaná baba ;) 1447 příspěvků 18.07.19 20:54

Můj rekord je 4.5 měsíce bez MS, plus teda po porodu rok… Chodila jsem do CAR, prý neovuluju, ale zjevně jo, jen zcela náhodně a v době testu ani tuk… No a už čekám druhý…

Jinak perioda od 16 let, cyklus by oko 5 týdnů, 5 týdnů a dlouhá pauza (3-4.5 měsíce). V CAR mi pak zjistili jeden ucpaný vajecnik…

Kaci89
Zasloužilá kecalka 881 příspěvků 18.07.19 21:55

Ja po vysazeni prasku mela ms tak jednou za dva, tri mesice. otehotnela jsem po brani inofolicu.

Marie f
Povídálka 48 příspěvků 18.07.19 22:31

Já měla menses 3× do roka. Bylo mi řečeno, že přirozeně neotěhotním, tak jsme si prostě nedávali pozor a světě div se za 5 týdnů rodím :D

jaaaninda
Zasloužilá kecalka 883 příspěvků 18.07.19 23:07

Vždycky jsem měla nepravidelný cyklus, od 17ti jsem brala HA, kterou jsem vysadila po 10 letech. První cyklus po vysazeni 61dnů, v dalším cyklu se zadařilo (ovulace byla 47DC). Po porodu cykly cca 100dnů, třetí takový cyklus se zadařilo, ale bohužel z toho bylo zamlklé. Po té se mi začal cyklus upravovat, ale stále dlouhý, nepravidelný (průměr cca 45dnů). Pak se zadařilo půl roku po tom zamlklém těhotenství, kdy jsem přestala otěhotnění řešit a hodila se do pohody. Ovulace ten cyklus přišla i nečekaně brzy (22DC - neotěhotnět, byl by to můj nejkratší cyklus v životě). Přeji mnoho štěstí :-)

Váš příspěvek
Reklama