Nepravidelný dlouhý menstruační cyklus - ovulace, těhotenství

8.3.21 10:57

Nepravidelný dlouhý menstruační cyklus - ovulace, těhotenství

Ahoj,

před dvěma lety jsem vysadila HA - nechtěla jsem v tu dobu otěhotnět, ale řekla jsem si, že bude fajn dát tělu pár měsíců na „očistu“ a pak časem se začít snažit o dítě. Byl to šok, ale MS nedorazila dalších 9 měsíců 8o Od té doby (březen 2020) do teď byly moje cykly v délkách (dny): 63, 66, 51, 50, 63 a nyní už jsem 72. DC a MS stále nic. Podle vlastních pocitů na těle myslím, že ovulaci mám (strašně citlivé bradavky) vždy 14 dní před MS + hlen, ale občas cítím vyšší citlivost i jindy v průběhu cyklu. Nicméně tím, že mám MS fakt dost nepravidelnou, ovulaci spojenou s citlivými bradavkami si potvrdím vždy až zpětně když začne MS a já v kalendáři vidím citlivá prsa 14 dní před nástupem MS + jednou potvrzeno ovulačním testem.

Najdu tu někoho, kdo zažil/zažívá něco podobného, a problém se nakonec musel řešit podáváním hormonů/nějak jinak? Lze vůbec cyklus jako takový zkrátit nebo lze jen podpořit ovulaci pomocí hormonů? :roll: Doktor mi na to řekl, ještě se chvíli snažte a pak vypíšeme žádanku do CAR…

Děkuji :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1417
8.3.21 11:23

Mam to podobne jak ty, ne teda tak dlouhé cykly uz, dikybohu. Cykly se mi zkrátili asi po roce a půl na cca 40 dni, ale o tak je z toho můj doktor na prášky… V car mi zjistili pcos, takže to je asi tím…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1017
8.3.21 11:28

Roky do sebe láduješ hormony, abys neotěhotněla. Pak bys najednou chtěla hned. Tělo přece nefunguje na povel. Tak si prostě užívej, že nemusíš řešit žádné otravné kondomy, prášky, nežádoucí účinky, sex kdy chcete, kde chcete. To už nikdy nebude. :nevim: To je přece jedno jestli otěhotníš teď nebo za několik měsíců. Teda pokud ti není 45. :nevim: Můžeš si třeba měřit bazální teplotu, abys věděla, kdy se blíží ovulace. Nebo i podle toho hlenu to poznáš. Ale proč na to hned tlačit další hornony, to je přece škoda si takhle zbytečně ničit tělo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.3.21 11:48
@Janee19 píše:
Mam to podobne jak ty, ne teda tak dlouhé cykly uz, dikybohu. Cykly se mi zkrátili asi po roce a půl na cca 40 dni, ale o tak je z toho můj doktor na prášky… V car mi zjistili pcos, takže to je asi tím…

Byla jsem na odběrech po návštěvě na endokrinologii, kde teda došli k závěru, že nemám nadbytek mužských hormonů, což ale ještě samozřejmě neznamená, že vše ostatní funguje jak má. PCOS - to mě mrzí, ale je zase dobré vědět, jakou máte diagnózu a jak s tím dále pracovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.3.21 11:57
@prejeta_zaba píše:
Roky do sebe láduješ hormony, abys neotěhotněla. Pak bys najednou chtěla hned. Tělo přece nefunguje na povel. Tak si prostě užívej, že nemusíš řešit žádné otravné kondomy, prášky, nežádoucí účinky, sex kdy chcete, kde chcete. To už nikdy nebude. :nevim: To je přece jedno jestli otěhotníš teď nebo za několik měsíců. Teda pokud ti není 45. :nevim: Můžeš si třeba měřit bazální teplotu, abys věděla, kdy se blíží ovulace. Nebo i podle toho hlenu to poznáš. Ale proč na to hned tlačit další hornony, to je přece škoda si takhle zbytečně ničit tělo.

Díky za reakci ;) Nechci hned, je prostě jen frustrující, že za rok není cca 13 cyklů k možnosti otěhotnění, ale jen 6, možná i méně, proto se ptám žen s obdobným problémem. Upřímně sex taky nemáme obden, takže minout zrovna plodný dny je bohužel dost jednoduchý :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
716
8.3.21 12:27

@levandulova_lady ja vysadila antinu po 10 letech a blahove jsem si myslela, jak se mi hned da do poradku muj prirozenej cyklus a jak hned otehotnim. Tak svoji 1. MS po vysazeni jsem dostala asi az za 4 mesice a pak si to chodilo jak chtelo. 60,90,30,100 dni atd atd. Dle jednoho lekare jsem mela PCOS, dle druhyho ne. Uz jsem ztracela nadeji, ze otehotnim prirozene. No a i pres moje dlouhe cykly, ktere se ustalily cca na 45 dnech jsem konecne po trech a pul letech otehotnela. Takze pokud jsi jinak v poradku, netlaci te vek, tak tomu dej jeste chvili cas. Chapu tve obavy, byla jsem na tom uplne stejne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1417
8.3.21 12:59
@levandulova_lady píše:
Byla jsem na odběrech po návštěvě na endokrinologii, kde teda došli k závěru, že nemám nadbytek mužských hormonů, což ale ještě samozřejmě neznamená, že vše ostatní funguje jak má. PCOS - to mě mrzí, ale je zase dobré vědět, jakou máte diagnózu a jak s tím dále pracovat.

Ja mam paradoxně vse v normě, ale amh, což je jeden z hormonů svedcici o zásobě vajíček, je hrozne vysoký. Pak se to potvrdilo i na ultrazvuku, byt tam to původně vypadalo ok. Amh je jedine pro samoplatce, ale aspoň tam můžeš jít bez doporucenky od doktora, stoji cca 800.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.3.21 14:12
@Janee19 píše:
Ja mam paradoxně vse v normě, ale amh, což je jeden z hormonů svedcici o zásobě vajíček, je hrozne vysoký. Pak se to potvrdilo i na ultrazvuku, byt tam to původně vypadalo ok. Amh je jedine pro samoplatce, ale aspoň tam můžeš jít bez doporucenky od doktora, stoji cca 800.

Tak to je pro mě velmi zajímavá informace, protože na to, kolik jsem toho již načetla v minulosti o PCOS (už kdysi u mě vyslovili podezření, ale nijak jsme to v tu dobu neřešili, nechtěla jsem otěhotnět), a co jsem se bavili s lékaři, tak o AMH slyším dnes prvně.
Jak lze dále pracovat s PCOS? Někde čtu, že to může být i banální problém, kde pomocí léků lze řešit pokud chce žena otěhotnět a někde čtu, že to je velký problém…Na poslední kontrole jsem doktorovi řekla, že můj bývalý doktor pronesl, že mám polycystická ovaria, což ale prý ještě nutně neznamená, že mám syndrom. UTZ mi pak nynější doktor řekl, že nemám polycystická ovaria, tak jsem doufala, že by to viděl na UTZ, ale přeci jen, krev je krev… :think:

Děkuji :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1417
8.3.21 14:31
@levandulova_lady píše:
Tak to je pro mě velmi zajímavá informace, protože na to, kolik jsem toho již načetla v minulosti o PCOS (už kdysi u mě vyslovili podezření, ale nijak jsme to v tu dobu neřešili, nechtěla jsem otěhotnět), a co jsem se bavili s lékaři, tak o AMH slyším dnes prvně.
Jak lze dále pracovat s PCOS? Někde čtu, že to může být i banální problém, kde pomocí léků lze řešit pokud chce žena otěhotnět a někde čtu, že to je velký problém…Na poslední kontrole jsem doktorovi řekla, že můj bývalý doktor pronesl, že mám polycystická ovaria, což ale prý ještě nutně neznamená, že mám syndrom. UTZ mi pak nynější doktor řekl, že nemám polycystická ovaria, tak jsem doufala, že by to viděl na UTZ, ale přeci jen, krev je krev… :think:Děkuji :kytka:

Jak s tím lze dal pracovat nevim, sama to o sobě vím teprve par měsíců. Řekli mi to až v caru, kam ted chodíme, divné je, ze můj gynekolog mi to neřekl, přitom uzv mi dela pravidelne a amh jsem u něho ma taky. Pravda, nevím kolik ta hodnota byla, ale zvysena byla určitě, ikdyz nic neříkal. Ale zase lepší mít vysokou hodnotu, byt s pcos, než nízkou 8) Asi to u mě taky není tak jednoznačné, jestli tim opravdu trpím, protože knirek, nadváhu apod nemam. Sestrenice má pcos také, ale ta to ma milionkrat horší, uz o tom věděla v mládí, kdy ji cca do 20 vubec nepřišla ms a myslela, ze bude neplodna…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.3.21 14:41
@Janee19 píše:
Jak s tím lze dal pracovat nevim, sama to o sobě vím teprve par měsíců. Řekli mi to až v caru, kam ted chodíme, divné je, ze můj gynekolog mi to neřekl, přitom uzv mi dela pravidelne a amh jsem u něho ma taky. Pravda, nevím kolik ta hodnota byla, ale zvysena byla určitě, ikdyz nic neříkal. Ale zase lepší mít vysokou hodnotu, byt s pcos, než nízkou 8) Asi to u mě taky není tak jednoznačné, jestli tim opravdu trpím, protože knirek, nadváhu apod nemam. Sestrenice má pcos také, ale ta to ma milionkrat horší, uz o tom věděla v mládí, kdy ji cca do 20 vubec nepřišla ms a myslela, ze bude neplodna…

Rozumím, takže stejně bude nejlepší začít stanovením, jaká je vlastně diagnóza, zda je to něco, co se může urovnat časem, nebo zda se jedná o poruchu, kde ani čas nepomůže, přeci jen nechci promrhat dalších x let čekáním na něco, co nikdy nepřijde :nevim: Ani já nemám knírek nebo nadváhu, obecně teda ochlupení na těle je v normě, ale trpím na akné, mastnou pleť a vlasy mají tendenci se taky mastit rychleji. Toto řeším skrze kosmetičku a kožní - lepší se to, ale hitparáda to taky není :lol:
Držím vám palce, ať je vaše terapie úspěšná! :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1417
8.3.21 15:19
@levandulova_lady píše:
Rozumím, takže stejně bude nejlepší začít stanovením, jaká je vlastně diagnóza, zda je to něco, co se může urovnat časem, nebo zda se jedná o poruchu, kde ani čas nepomůže, přeci jen nechci promrhat dalších x let čekáním na něco, co nikdy nepřijde :nevim: Ani já nemám knírek nebo nadváhu, obecně teda ochlupení na těle je v normě, ale trpím na akné, mastnou pleť a vlasy mají tendenci se taky mastit rychleji. Toto řeším skrze kosmetičku a kožní - lepší se to, ale hitparáda to taky není :lol:
Držím vám palce, ať je vaše terapie úspěšná! :potlesk:

Pokud vím, tak tohle taky nasvědčuje pcos, ale asi to ma půlka holek, takže to nic nemusi znamenat ;) A u pcos spousta holek otehotni prirozene, akorát to treba chvilku trva, tak snad se nám povede :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat