Nepravidelný tep při usínání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.05.18 12:50
Nepravidelný tep při usínání

Ahoj, včera při usínání jsem zjistila, že mám nepravidelný tep. Dala jsem si ruku na hrudník a pocítila jsem dva rychlé tepy za sebou, pak vynechání. Nejsem si však jistá, jestli to nemůže způsobit právě usínání, protože co se stalo pak, si nepamatuju. Netočila se mi hlava, žádná úzkost, ani jsem necítila nepravidelný tep, dokud jsem si tam nedala ruku a to normálně cítím i extrasystoly, to to minimálně cítím na hrudi a často mívám i úzkosti. Taky se mi občas stává, že těsně před usnutím mě „probudí“ úzkost, strach z nepravidelného tepu, nebo možná právě nepravidelný tep. Nemáte někdo podobnou zkušenost?

Reakce:

Havran007
Ukecaná baba ;) 1925 příspěvků 08.05.18 13:30

Občas mi to taky dělá. Hlavně pokud třeba schody do vrchního patra vyběhnu a pak hned ulehnu. Bývá to celkem nepříjemné. Podle mě to je tím přechodem z vertikální polohy do horizontální. Pro srdce je tohle celkem náročná změna, dochází tam k narušení rovnováhy cirkulace. Tak je individuální, jak rychle se čí tělo adaptuje. Když mi bylo „nejhůře“, tak jsem u toho měl i dost hlasité šumění v uších. To bylo asi období, kdy jsem měl vysoký tlak.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Co je zač bipolární porucha, kterou má trpět dcera premiéra Babiše?

Nevíte, co je bipolární porucha? Vzpomeňte si na Karla Svobodu! Tak zněl... číst dále >

Sting a Shaggy jsou v Praze! Přiletěli s předstihem, nejspíš vyrazí na památky

Populární rockový zpěvák Sting je v Praze. V pátek ho čeká koncert společně s... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >