Nepravidelný tlukot srdce u dítěte

9.1.20 15:41

Nepravidelny tlukot srdce u ditete

Synovi jsou tri a vsimla jsem si, ze mu nepravidelne tluce srdicko. Posloucham ho ve spanku stetoskopem a mam z toho strach. Treba petkrat mu tukne srdce v pomalem rytmu a pak treba zas petkrat o hodne rychleji. Ty pomale a rychle udery se stridaji plus minus tak po serii peti uderu a takhle se to strida porad. Jeste jsem u nej pravidelny tep nezaznamenala. Detska nas poslala na Ekg, ale mam strach, co nam reknou. Navic mu tezko Ekg natoci, protoze ma po celem tele vazey atopicky ekzem, takze uz obycejne svleceni tricka u neho vyvola histericky brek, natoz, aby mu pripevnili elektrody. Tak mam strach jak z diagnozy, tak z toho, ze nepujde vysetrit a neprijde se treba na neco vazneho. Ma nekdo s takovym stridanim rytmu tepu u ditete zkusennost?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

15681
9.1.20 15:47

Nemám, ale ještě jsem nepotkala nikoho, kdo by dítěti měřil ve spánku stetoskopem tlukot srdce 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.1.20 15:50

@jahuhudka On hodne spatne spi kvuli ekzemu, takze jak ho v noci hladim a drbu, vsimla jsem si te nepravidelnosti tepu beznym pohmatem. Proste ty rychle tepy jsou na hrudnicku poznat. Mamka byla sestricka, tak maji deti od ni na hrani stetoskop. Napadlo me tedy srdicko poslechnout a tak jsem si to potvrdila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama