Nepravidelný tlukot srdce u dítěte

60
9.1.20 15:41

Nepravidelny tlukot srdce u ditete

Synovi jsou tri a vsimla jsem si, ze mu nepravidelne tluce srdicko. Posloucham ho ve spanku stetoskopem a mam z toho strach. Treba petkrat mu tukne srdce v pomalem rytmu a pak treba zas petkrat o hodne rychleji. Ty pomale a rychle udery se stridaji plus minus tak po serii peti uderu a takhle se to strida porad. Jeste jsem u nej pravidelny tep nezaznamenala. Detska nas poslala na Ekg, ale mam strach, co nam reknou. Navic mu tezko Ekg natoci, protoze ma po celem tele vazey atopicky ekzem, takze uz obycejne svleceni tricka u neho vyvola histericky brek, natoz, aby mu pripevnili elektrody. Tak mam strach jak z diagnozy, tak z toho, ze nepujde vysetrit a neprijde se treba na neco vazneho. Ma nekdo s takovym stridanim rytmu tepu u ditete zkusennost?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20191
9.1.20 15:47

Nemám, ale ještě jsem nepotkala nikoho, kdo by dítěti měřil ve spánku stetoskopem tlukot srdce 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60
9.1.20 15:50

@jahuhudka On hodne spatne spi kvuli ekzemu, takze jak ho v noci hladim a drbu, vsimla jsem si te nepravidelnosti tepu beznym pohmatem. Proste ty rychle tepy jsou na hrudnicku poznat. Mamka byla sestricka, tak maji deti od ni na hrani stetoskop. Napadlo me tedy srdicko poslechnout a tak jsem si to potvrdila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
350
4.4.21 20:59

@darktera Ahoj, já jsem dnes úplně náhodně při uspávání zjistila, že synovi vynechává zhruba každý pátý úder. Myslela jsem, že to je tím přechodem do spánku a za dvě hodinky jsem to zkusila zkontrolovat a je to tam stále.
Jak to dopadlo u Vás prosím? Bylo vše v pořádku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
131
5.4.21 10:37

Opakovane si dcera kolem tretiho roku stěžovala, ze ji boucha srdce…hned jsem to poslechla a nepravidelny. Vyděsilo me to a objednala ji k nejlepsimu kardiologovi. Ekg v poradku a echo srdce take. Po pul roce kontrola, take vse ok. V noci jsem take zjistila, ze vynechává, ale pry je zo normalni a u deti se tomu rika inspiracni arytmie nebo uz nevim jak se to jmenovalo, ze hak se dite nadechne, tak se srdce jakoby zastaví a pak to dožene. Zakazal mi dite v noci poslouchat, ze tam se neresi ani bradykardie. Horsi a zavazny by pry byla tachykardie, kdy srdce bije velmi rychle. Jinak jak dite roste a tostou i vnitrni organy, mohou pocitovat extrasystoly. Tak nevim no. Nase mala to divne buseni miva po velmi velkem celodennim vypeti (vehani, trampolina, kolo, vylety, vecer jeste tancovani blbnuti, tak to nekdy rekne, ze ji preskakuje)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
350
6.4.21 20:02

@Desgreze Děkuju, děkuju, děkuju!
Já to určitě budu s lékařem řešit, ale Tvoje zpráva mě velmi uklidnila.
Starší syn byl tři roky na kardiologii sledován, drobné srdeční potíže máme v dětském věku v rodě. Navíc před 2 měsíci mladší syn, kterého se výpadky v rytmu týkají, prodělal covid, takže důvody k opatrnosti a nepodceňování jsou, ale to uklidnění, které přišlo s Tvou zprávou, jsem teď večer, moc potřebovala. Ještě jednou díky!
Nevíš ještě, zda na kardiologii je nutná žádanka od pediatra?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
131
8.4.21 17:10

@Hejkalka 7 ahojky. Ano, musela jsem mit zadanku, ale predem jsem si uz volala o termin, ktery kdyz to neni akutni je tak za mesic. Nevim, odkud jste, ale v Plzni je luxusni pan doktor Jehlička :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat