Nepřeslazené cukroví

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kimiska1
Kecalka 152 příspěvků 29.11.17 16:54
Nepřeslazene cukroví

Holky, nemate tip na oveřené a ne moc preslazené cukroví?
Chtela bych si pohrat letos se zdobenim - mam polevy z bile a mlecne cokolady, zkusim vytvorit i cukrove ozdoby na to, ale neznam recept na dobre cukrovi. Vse jen takova ta klasika a dost sladke.
Napadlo me zkusit linecke a neplnit marmeladou, ale treba kremem? Jakym?
Neznate neco co pujde k te cokolade, bude dobre a ne extra preslazene? Muze byt treba i se skorici atd. Muze byt i nejaka zdrava varianta, cokoliv :). Diky moc :kytka:

Reklama

Reakce:

beeerush
Zasloužilá kecalka 775 příspěvků 29.11.17 23:12

Gramáž cukru si u klasických receptů můžeš sama upravit, já třeba pracny vůbec nesladim, jen obalím v cukru, do Lineckého dávám úplné minimum cukru

NikysekR
Extra třída :D 10250 příspěvků 3 inzeráty 30.11.17 08:55

@Kimiska1 Já si linecké běžně plním krémem. Mám ráda tohle citronové cukroví, přidávám recept. Základ je linecké těsto. Krém taky moc nesladím, v těstě je kandované ovoce a nahoře čokoláda, takže sladit krém moc není třeba.

Citronové cukroví:

Linecké těsto:

300 g hladké mouky
200 g másla (tuku na pečení)
100 g moučkového cukru
2 žloutky
1 vanička kandované citronové kůry

(Udělat těsto - vmíchat nakrájenou citronovou kůru. Nechat uležet, vyválet a vykrajovat tvary, upéct)

Krém:

1 máslo
moučkový cukr (podle chuti)
citronové aroma Dr. Oetker
(možno nastrouhat citronovou kůru)

Na dozdobení:

Čokoládová poleva
Vanička kandovaného ovoce nebo kůry

Cukroví slepovat krémem a libovolně zdobit ;).

NikysekR
Extra třída :D 10250 příspěvků 3 inzeráty 30.11.17 08:57

A tady najdeš spoustu receptů na vánoční cukroví, něco určitě vybereš ;) https://www.emimino.cz/recept/

NikysekR
Extra třída :D 10250 příspěvků 3 inzeráty 30.11.17 08:58

A tady je přímo se skořicí https://www.emimino.cz/…ove-susenky/ :mavam: :mavam:

Evulina
Extra třída :D 14747 příspěvků 30.11.17 09:02
@Kimiska1 píše:
Holky, nemate tip na oveřené a ne moc preslazené cukroví?
Chtela bych si pohrat letos se zdobenim - mam polevy z bile a mlecne cokolady, zkusim vytvorit i cukrove ozdoby na to, ale neznam recept na dobre cukrovi. Vse jen takova ta klasika a dost sladke.
Napadlo me zkusit linecke a neplnit marmeladou, ale treba kremem? Jakym?
Neznate neco co pujde k te cokolade, bude dobre a ne extra preslazene? Muze byt treba i se skorici atd. Muze byt i nejaka zdrava varianta, cokoliv :). Diky moc :kytka:

Normálka dáš do klasického receptu míň cukru a je to :palec:

NikysekR
Extra třída :D 10250 příspěvků 3 inzeráty 30.11.17 10:16

@Evulina Přesně tak ;) Já taky nemám ráda přeslazené krémy :)

Kimiska1
Kecalka 152 příspěvků 30.11.17 10:23

@NikysekR skvely to zkusim :) dekuju

NikysekR
Extra třída :D 10250 příspěvků 3 inzeráty 30.11.17 10:27

@Kimiska1 Není zač :kytka:. Je to nejoblíbenější cukroví moji mamky, když jí donesu svoje cukroví, tohle zmizí jako první. A vymyslela jsem si to sama :D
Ať chutná :kytka: :mavam:

Kimiska1
Kecalka 152 příspěvků 30.11.17 10:31

Holky diky moc. Zkusim ubrat cukr v lineckym. Ja nejsem moc pekarka, vyzivam se spis ve vareni, kde pomer surovin je fuk. Jak je to peceni, bojim se ubirat cokoliv :). Nebudu se poustet do velky akce, od maminek bude klasika (orechy hnizda, pracny, rohlicky…atd.) ale par dobrych kousku chci zvladnout :).

A myslela jsem neco od vas vyzkouseneho, ze to bude jistota :). Loni jsem zkousela ruzne recepty a nic moc. Tak letos jsem si rikala zkusim neco jinak, neco jistyho a dozenu kremem nebo tak.
A na ty skoricovy mrknu :).

A jeste se zeptam. U kamaradky jim vzdycky cukrovi se salko kremem. Jeji mamca to dela po staru (vareni plechovky salka). V obchode jsem ale zahlidla karamelovy salko. Je to stejny? Slo by zamichat s maslem a bude chutnat stejne jako to dlouuuuho vareny v plechovce? Mate zkusenost?

Kimiska1
Kecalka 152 příspěvků 30.11.17 10:33

@NikysekR jsi sikula :kytka:
A aroma i kuru doma mam, tak prima :)

NikysekR
Extra třída :D 10250 příspěvků 3 inzeráty 30.11.17 10:38

Jestli můžu poradit, tak já osobně mám na slepované cukroví univerzální recept právě na linecké. A prostě pokud chci tmavé, přidám kakao, pokud skořicové, přidám mletou skořici, když chci moka kolečka, přidám mletou kávu. A tak je to se vším. Tohle linecké se povede opravdu vždycky.

Je to pořád stejné, jak jsem psala výše:

Linecké těsto:

300 g hladké mouky
200 g másla (tuku na pečení)
100 g moučkového cukru
2 žloutky

Se Salkem neporadím, já to hotové karamelové nepoužívám.

Příspěvek upraven 30.11.17 v 10:39

admin
Extra třída :D 10763 příspěvků 30.11.17 10:39

Dobrý den,

podělte se o své recepty na nejlépe dochucené těsto na cukroví také v sekci Dětské recepty. Nebo se tam aspoň podívejte a načerpejte inspiraci: Vánočními recepty se to tam jen hemží. :)

Ať to peče! :)
adminka Eliška

NikysekR
Extra třída :D 10250 příspěvků 3 inzeráty 30.11.17 10:40
@Kimiska1 píše:
@NikysekR jsi sikula :kytka:
A aroma i kuru doma mam, tak prima :)

Děkuji :mrgreen: Baví mě to :kytka:

Kimiska1
Kecalka 152 příspěvků 30.11.17 11:08

@admin skvele,diky Eli :kytka:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Do první třídy jedině s kvalitní aktovkou. Víte, na co si dát při výběru pozor?

Prázdniny pomalu končí a blíží se začátek školního roku, pro mnohé děti... číst dále >

Články z Expres.cz

Osudová žena Kaira: Bolest z rozchodu ukrývá mezi řádky na Instagramu

Kaira Hrachovcová (43) se letos na jaře rozpadlo manželství a ačkoliv rány... číst dále >

Rozkopaná Praha i D1: Řidiči šílí, stroje stojí, jediný „Demolínek“ z magistrátu se chválí!

Jestli jste si mysleli, že s koncem prázdnin zmizí z ulic Prahy i dálnice D1... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Co víte o ženském orgasmu?

K Mezinárodnímu dni ženského orgasmu, který připadá na středu 8. srpna, jsme... číst dále >

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Reklama