Nepřetržitě s dítětem po porodu

1482
18.6.14 22:24

Nepřetržitě s dítětem po porodu

Ahoj, mám obavy z jedné věci. Ráda bych rodila v Podolí, ale bojím se jejich konstantní přeplněnosti. Konkrétně mi jde o tohle - v několika recenzích jsem četla, že nebylo místo na šestinedělí, tedy maminku převezli na oddělení, kde s ní nemohlo dítě být, a viděla ho třeba až ráno. To bych absolutně nezvládla, odcházela bych okamžitě domů v rámci institutu ambulantního porodu. Což je trochu stres. prosím, kdo máte zkušenosti, osobní či z blízkého okolí, hrozí to?
Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9520
18.6.14 22:29

Zkušenosti nemám, ale máš právo s dítětem být, jen si ho musíš zvládnout prosadit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9030
18.6.14 22:31

@Ostružka doufám, se nevadí reakce od neprazacky…nerodila jsem v. praze..ale…porodila jsem v 20.08 a prcka jsem si definitivně na pokoj vzala druhý den po obede a byla jsem vdecna.ze kromě kojeni ho nemusím mít…nemohla jsem se skoro sama postavit..natož mít u sebe novorozeně… Ale to je jen má zkzkušenost… Ještě teď jsem sestrickam vděčná, ze mi to umoŽnily… :kytka:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9659
18.6.14 22:33

@Ostružka měla jsem (před 3-li roky) také rodit v Podolí… Nakonec jsem z tohoto (a ještě jiného) důvodu jela raději do Vrchlabí. Nebo bych volila Hořovice… Chtěla jsem osobnější porod a mít dítě u sebe. V Podolí mi ani jedno nedokázali zaručit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
86
18.6.14 22:34

Mě se to stalo, ale v Motole, protože jsem byla po porodu uplně odrovnaná a další dny jsem měla vysoké teploty tak mě to ani tolik nevadilo, za malým jsem mohla kdy jsem chtěla a vzít si ho k sobě na pokoj taky.. Ovšem maminka co tam byla semnou doslova hystericky plakala, že chce malou u sebe a bohužel jí nikdo nevyhověl dokud se neuvolnilo místo :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1482
18.6.14 22:35

@poosleda já vím, před porodem jsem hrdinka :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9520
18.6.14 22:35

@poosleda to je možná nápomocné, ale takhle to nemá každý. A pokud dítě u sebe ženy chtějí, měly by ho mít. Je to přirozené a poměrně dost žádoucí. Samozřejmě, pokud to z nějakého důvodu nejde, tak se svět nezboří, ale „dítě se potřebuje ohřát a vy odpočinout“ pro mě důvod opravdu není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1482
18.6.14 22:37

@AnastazieB já vím, jsem si toho vědoma, jde mi o to prosazení v praxi a neměla bych tolik číst internetové diskuse, jsou dost depresivní :|

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9659

Mně se nakonec také stalo, že jsem 4. den dostala horečky a musela na sál. Díky nadstandartnímu pokoji byl se mnou manžel a staral se o malého a ten byl pořád se mnou. Jinak bych se z toho psychicky sesypala (že bych malého neměla u sebe a bále bych se, jak mu je…).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Any11

@Termou Jj, v Motole je to podle mne celkem casto, aspon ja teda znam x pripadu.

Ja kdyz jsem rodila v Podoli, tak bylo teda uplne narvano (byl i stop stav), ale okolo holky deti u sebe mely, ja ne, dle sester to nedovoloval muj zdravotni stav. Priste uz jsem teda radsi rodila jinde.

Ale asi pri uplnem natresku se davaji rodicky na gynekologii a tam deti mit nemuzou. (Aspon drive to tak bylo, to je otazka, jak casto se to stava :nevim:, podle mne spis prestanou brat rodicky.)

• Citovat
  • Nahlásit
1482
18.6.14 22:38

@Termou já bych asi hystericky neplakala ale právě zavelela k odchodu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1482
18.6.14 22:38

@Eveelin ajaj, no, právě…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1482
18.6.14 22:41

Holky, díky moc. Hlavní je asi se nestresovat dopředu, ale být si vědom svých práv a být připraven si je mile a slušně ale důrazně prosadit. Pokud toho budu zdravotně schopná a někdo by mi nedal dítě z kapacitních a jiných důvodů, určitě bych si to líbit nenechala, spíš chci být připravená řešit to mile a v klidu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9659
18.6.14 22:44

@Ostružka a také mi v Podolí řekli, že mohou mít i tak plno, že mne k porodu ani nepřijmou… A budu muset jinam… Nechělo se mi rodit v autě, tak jsem si řekla, že to Podolí raději vzdám… A hlavně, když jsem tam na konci těhu chodila do poradny, tak se jim pořád něco nezdálo. Na každé návštěvě! A to jsem do té doby byla zdravá ;) Jen mi bylo 35 let… Psychicky mne tam úplně odrovnávali… Také se jim neustále nedařilo natočit mi monitor… A to čekání než na mne přijde řada - celé dopoledne bylo pryč.

To mne to Vrchlabí i s cestou stálo času méně a ještě super individuální přístup :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7902
18.6.14 22:48

Já jsem syna taky neměla první noc po porodu u sebe, motala se mi hlava a nedošla jsem si sama ani na záchod, s miminkem by to bylo nebezpečné (a to i přesto, že jsem měla hezký a pohodový porod bez komplikací). V noci mi ho jen vozili na kojení, jinak byl na novorozeneckém. A vůbec to teda nebylo tak hrozné, jak jsem se obávala, uteklo to, ani nevím a ráno mi už bylo dobře a dali mi ho na pokoj.
A neboj, není to tak, že když nebudeš mít miminko u sebe, vůbec ho neuvidíš. Oni ti ho tak jako tak musí vozit na kojení. U mě to třeba bylo tak, že sestra ho přivezla, nechala nás půl hodiny až hodinu, asi podle toho, jestli měla zrovna práci. Pak ho odvezla a za dvě hodiny s ním byla zase zpátky na další kojení. Takže jsem ho měla vlastně skoro půl noci u sebe, měla jsem pocit, že sotva usnu, už zase jedou.
Ale jasně, kdyby ho chtěli dát jinam jen z kapacitních důvodů, tak to bych jim nedovolila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama