Nepřetržitý odpočinek v týdnu (krátký - dlouhý týden)

3569
28.3.17 13:36

Nepřetržitý odpočinek v týdnu (krátký - dlouhý týden)

Ahojky, mám dotaz, možná někdo bude vědět. Když pracuji krátký - dlouhý týden, jsou ty volné dny tzv. nepřetržitým odpočinkem? Logicky bych řekla, že ano, ale jistá si nejsem. :) Za odpovědi děkuji :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

kdochcekam
28.3.17 13:41

Jestli budeš o volných dnech odpočívat nebo si třeba umývat auto je čistě na tobě. Pro tebe jsou to volné dny. :jazyk: :mavam:

• Citovat
  • Upravit
3569
28.3.17 13:47

@kdochcekam Já vím. :lol: Mě jde o to, že ve dnech, na který připadá nepřetržitý odpočinek, ti zaměstnavatel může nařídit jen určitý druh práce (§ 91 ZP) :lol: Proto mě zajímá ten pojem nepřetržitý odpočinek, jestli jsou to ty dny volna nebo ne. A proto se raději ptám, protože v naší legislativě je to pojem a dojem. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kdochcekam
28.3.17 13:49
@Amelie30 píše:
@kdochcekam Já vím. :lol: Mě jde o to, že ve dnech, na který připadá nepřetržitý odpočinek, ti zaměstnavatel může nařídit jen určitý druh práce (§ 91 ZP) :lol: Proto mě zajímá ten pojem nepřetržitý odpočinek, jestli jsou to ty dny volna nebo ne. A proto se raději ptám, protože v naší legislativě je to pojem a dojem. :lol:

Aha, tak to já teda asi neznám. já dělala turnusově a když jsem měla volné dny, tak jsem pro firmu neexistovala. :jazyk: Nikdo se ani neopovážil :jazyk:
Snad ti to tu někdo upřesní. Promiň. Ale auto si umejt můžeš každopádně. :mrgreen: :lol: :mavam:

• Citovat
  • Upravit
3569
28.3.17 13:54

@kdochcekam Tak to je super firma :lol: Auto už umyla dcerka o víkendu. :lol: Tak snad se někdo najde, já ZP řešila vždy jen okrajově, ale asi přišla jiná doba a je to třeba. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8715
28.3.17 19:09
@kdochcekam píše:
Aha, tak to já teda asi neznám. já dělala turnusově a když jsem měla volné dny, tak jsem pro firmu neexistovala. :jazyk: Nikdo se ani neopovážil :jazyk:
Snad ti to tu někdo upřesní. Promiň. Ale auto si umejt můžeš každopádně. :mrgreen: :lol: :mavam:

Taky jsem dělala krátký dlouhý týden a neexistovalo, že bych ve svém volnu měla kdy nařízen určitý druh práce 8o Maximálně se stalo, že kolegyně potřebovala prohodit směnu, tak jsem šla za ní a ona pak zase za mě, ale to bylo o mé vlastní vůli, nemusela jsem a za 6 let, co jsem u firmy byla, se to teda nestalo, že by po mně zaměstnavatel něco chtěl, když jsem měla volno :think: To by mě mohl milovat :lol: A jinak, pokud děláš 12 tky krátký a dlouhý, je to nepřetržitý provoz, čili volno klidně může být nepřetržitým odpočinkem, ale nikdy jsem ten termín neslyšela :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
122
29.3.17 16:11

No nevím jestli správně chápu dotaz, ale v rámci 7 dnů musí být minimálně 35h odpočinek v kuse.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama