Nepřetržitý provoz - dovolená

10.8.20 12:48

Nepřetržitý provoz - dovolená

Ahojky holky, potřebuji poradit, jak je to s dovolenou v nepřetržitém provozu.
Mám třísměnný pracovní režim, 8 hodinové směny, 37,5h týdně a právo na dva volné víkendy (které budu čerpat právě v době dovolené).
Pokud čerpám dovolenou, počítají se do toho i ty víkendové dny? Nebo pouze pracovní dny? Jsem z toho zmatená :( :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4928
10.8.20 12:53

Pracovni. Jedině by si měla na na ten víkend kdy mas mit dovolenou naplánovanou směnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.8.20 13:10
@JancaS84 píše:
Pracovni. Jedině by si měla na na ten víkend kdy mas mit dovolenou naplánovanou směnu.

Jako teoreticky bych tam směnu mít neměla, vzhledem k tomu, že již mám svoje povinné víkendové dny odpracované.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9145
10.8.20 13:25

@blablabla54 tak záleží na tom, jak to v práci máte :nevim: my to ještě loni měli tak, že každý klasický pracovní den (tedy od pondělí do pátku) jsme čerpali 7,5 hodiny dovolené (podle týdenního počtu hodin - 37,5hodin celkem:5 dny), nárok na dovolenou jsme měli ve dnech spočítaných právě na těch 7,5 hodiny. jako asi to nebylo zrovna ideálně, ale bylo to roky běžně akceptované. od letoška ale máme roční plán směn a do dovolené se nám počítá jenom ta směna, která připadne na naplánovanou směnu - pak se nám z dovolené ale odečítá 11,75 hodin (tedy doba, kterou směna běžně trvá) a když takový den připadne na neděli, tak se nám dovolená počítá i za neděle. dovolenou máme vyčíslenou už ne ve dnech, ale v hodinách :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4815
10.8.20 15:58

@blablabla54 počítají se kalendářní dny, ve kterých máte naplánovanou směnu. To je snad logické ne? V nepřetržitém provozu něco jako pracovní den a víkend neexistují. Jen dny kdy máte směnu a dny kdy směnu nemáte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4815
10.8.20 15:59

@sagina jelikož to nově upravuje novela zákona a dovolená se počítá na hodiny a né na dny

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41752
10.8.20 16:03
@Cenarius píše:
@sagina jelikož to nově upravuje novela zákona a dovolená se počítá na hodiny a né na dny

Takže když budu mít v ročním plánu v neděli službu a budu chtít dovču, tak mi to vyplácá 24 hodin? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
72953
10.8.20 16:36
@Baba píše:
Takže když budu mít v ročním plánu v neděli službu a budu chtít dovču, tak mi to vyplácá 24 hodin? :think:

Jo, pokud tu sluzbu mas jako klasickou pracovni dobu a ne 8 hodin z hpp a zbytek nejaka dpc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41752
10.8.20 16:48
@j.a.n.i1 píše:
Jo, pokud tu sluzbu mas jako klasickou pracovni dobu a ne 8 hodin z hpp a zbytek nejaka dpc.

Hele, hele, jdi někam s těma zkratkama :cert:
Tak to je pro mě dobře dementní. Takže nejenom, že si budu vybírat dovolenou tak, aby nás zůstalo v práci dost, ale ještě budu koukat na roční plán, ať mi jedna neděle nevezme 3 dny.
Paráda.

Dík

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.8.20 18:10
@Cenarius píše:
@blablabla54 počítají se kalendářní dny, ve kterých máte naplánovanou směnu. To je snad logické ne? V nepřetržitém provozu něco jako pracovní den a víkend neexistují. Jen dny kdy máte směnu a dny kdy směnu nemáte.

Nejsem hloupá, vím že dovolenou mám za dny, které jsem měla být v práci. Problém je, že nemáme směny dopředu naplánované, vždy je dostaneme týden před začátkem nového měsíce. Tudíž nevím, zda bych tam tu směnu měla nebo ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4815
10.8.20 18:40

@blablabla54 tak to pak záleží, jestli si dovolenou budete plánovat na poslední chvíli a nebo budete nějak víc řešit se zaměstnavatelem, aby vám do toho času na dovolenou napsal více nebo méně směn

@Baba píše:
Takže když budu mít v ročním plánu v neděli službu a budu chtít dovču, tak mi to vyplácá 24 hodin? :think:

No pokud máte 24hodinovou směnu, tak vám to vezme 24 hodin z dovolené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41752
10.8.20 18:42
@Cenarius píše:
@blablabla54 tak to pak záleží, jestli si dovolenou budete plánovat na poslední chvíli a nebo budete nějak víc řešit se zaměstnavatelem, aby vám do toho času na dovolenou napsal více nebo méně směnNo pokud máte 24hodinovou směnu, tak vám to vezme 24 hodin z dovolené.

No, to už sem pochopila :? Prostě blbé. Počítač vyjede nějakej přiblbej rozpis, kterým se stejně nikdo neřídí, protože služby se různě přehazujou, a teď na to budu muset čumákovat kvůli dovolený. A třeba jeden termín v roce mám pevný, s tím nehnu, tak super, jestli tam budu mít službu :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
72953
10.8.20 19:11
@Baba píše:
No, to už sem pochopila :? Prostě blbé. Počítač vyjede nějakej přiblbej rozpis, kterým se stejně nikdo neřídí, protože služby se různě přehazujou, a teď na to budu muset čumákovat kvůli dovolený. A třeba jeden termín v roce mám pevný, s tím nehnu, tak super, jestli tam budu mít službu :?

Jak se to vezme, zas za to dostaneš hodně peněz…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20055
10.8.20 19:23
@Baba píše:
Hele, hele, jdi někam s těma zkratkama :cert:
Tak to je pro mě dobře dementní. Takže nejenom, že si budu vybírat dovolenou tak, aby nás zůstalo v práci dost, ale ještě budu koukat na roční plán, ať mi jedna neděle nevezme 3 dny.
Paráda.Dík

Ne, sluzby v nemocnici jsou nad ramec bezne pracovni doby, takze tak to fungovat nemuze. To je prece prace prescas. Tyka se to v tvem pripade jen vsednich dnu a bezne pracovni doby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41752
10.8.20 21:53
@mroe píše:
Ne, sluzby v nemocnici jsou nad ramec bezne pracovni doby, takze tak to fungovat nemuze. To je prece prace prescas. Tyka se to v tvem pripade jen vsednich dnu a bezne pracovni doby.
:jazyk: Ja svoji pasce nerozumim.
Ale kdyz budu mit polovicni uvazek, tak to pres as neni, ne?
Sorry, ja sem na tohle uplne blba.
@j.a.n.i1 píše:
Jak se to vezme, zas za to dostaneš hodně peněz…

Pro me je uz cennejsi cas, proto chci na polovicni, spital me ubijo :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama