Nepřibírání (hubnutí) ke konci těhotenství

sao
1603
16.7.15 10:18

Nepřibírání (hubnutí) ke konci těhotenství

Dobrý den, chtěla bych se zeptat - je normální, že ke konci těhotenství nepřibírám, spíš hubnu? Od začátku mi šla váha rychle nahoru, a to mi bylo první tři měsíce fakt špatně a přesto jsem přibírala. A pak najednou jako když utne. V těhotenském průkaze mám poslední příbytek váhy zaznamenaný ve 27tt - 9 kilo nahoře, tzn. moje váha byla 70kg. Od té doby to kolísá, jednou navážím víc, druhý den zase o kilo míň atd., no aktuálně jsem 33tt a moje váha je 69kg, tzn. ještě o kilo míň než před 6ti týdny. Logicky, když teď miminko nabírá cca 200g týdně, musí jít ta váha nahoru, jinak by to znamenalo že hubnu, a to celkem dost… A přitom jím, tedy přímo žeru, úplně všechno - je pravda že už musím po menších porcích (utlačený žaludek), ale o to jím častěji a vůbec v ničem se neomezuju. Je to moje 5. těhotenství a vždy jsem celou dobu přibírala (i když tedy maximální váhový přírůstek za celé těhu jsem měla 12kg), ale tohle zažívám poprvé, tak se bojím, aby bylo vše ok a mimčo nějak netrpělo… Je možné, že za to může mnoho starostí (probíhající rekonstrukce a mnoho zařizování, jsou dny kdy si za celý den skoro nesednu…)? Nemáte někdo zkušenost? Do poradny jdu příští pondělí, tak jsem zvědavá, co mi řeknou, už minule jsem dostala vynadáno… :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5707
16.7.15 10:22

@sao Pokud přibírá miminko a ty nejsi nějaký vyžle, tak bych to vůbec nehrotila. Maminky kterým zjistí těhotenskou cukrovku a musí držet dietu taky hubnou a nikomu to nevadí :pankac: :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
sao
1603
16.7.15 10:24

@radka101 Já jsem bývala vyžle, před tímhle těhotenstvím jsem se „spravila“ :mrgreen: A jestli přibírá miminko, to nevím, doktor mi ho ještě nikdy nevážil, resp. se o váze nezmiňoval… Ale na minulé poradně mi na základě utz. posunul termín o 3 dny dřív, že je prý miminko velké…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3098
16.7.15 10:30

Já od začátku těhu přibrala 6 kilo, první trimestr jsem blila, v druhým mě pak zjistili cukrovku, takže jsem ze začátku ještě zhubla, než jsem zjistila co můžu a nemůžu jíst, aby mě nelítal cukr, už na začátku těhu jsem měla o pár kilo víc, takže mě na diabetologii řekli, že i kdyby ted nepřibrala nic, tak mimčo si vezme z mých zásob, zatím máme 1200g jsem ve 30.tt, takže myslím, že pokud nejsi vychrtlinka, tak to neřeš :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1095
16.7.15 10:31

@sao mám to samé, od dubna jsem přibrala teprve minulý týden 0,5 kg, ale celkem mám už +10kg. A nikdo se nad tím nepozastavoval, odhad miminka mi dělali v 30tt(1800kg) od té doby nic.
Ale snad to bude dobré, asi má miminko z čeho brát, také jím pravidelně, ale nejím sladké, musím si hlídat cukry.
Nyní jsem 36+2

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1095
16.7.15 10:32

No mě dělal utz naposled v tom 30 tt, od té doby nic, takže vůbec nevím

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
sao
1603
16.7.15 10:34

@veronika67 Haha, mimčo si vezme z mých zásob - to je dobré :lol: Horko těžko jsem ty zásoby nabrala a mimčo si je zase vezme :mrgreen: Mě se snad nikdy nepodaří dlouhodobě přibrat :D Já jsem právě vždycky mívala problémy s nízkou váhou (jako ne úplný extrém, ale prostě nebyla jsem spokojená) a za každé kilo nahoře jsem ráda no…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
sao
1603
16.7.15 10:39

@akyna Jo, +10 kilo jsem měla cca před týdnem, teď už mám zase jen +8 kilo :mrgreen: Nechápu kam se ty 2 kila ztratily… Jak už jsem psala, kolísá to, ale dlouhodobě to nahoru nejde no… Ale tak říkáte že je to normální, tak snad jo, zeptám se ještě doktora…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3098
16.7.15 10:39

@sao o otm jsem psala, že pokud bys byla extrémně vyhublá, tak by to bylo špatně, ale pokud jsi normální postavy, tak to neřeš, pokud dítě prospívá. Jez na co máš chut a nenervuj se, tím se taky hubne. Já taky hubla, když mě zjistili cukrovku, tak jsem z toho byla ve stresu. No a když jsem pak zjistila, že vlastně můžu všechno, jen v menších dávkách, tak se mě už váha drží v normě. :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
sao
1603
16.7.15 10:44

@veronika67 Tak postavy jsem asi normální, vyloženě vyhublá nejsem. Miminko snad prospívá, doufám… Já jsem měla všechny děti větší, k těm 4 kilům (při porodu), takže mě přišlo logické že prostě ta moje váha tomu musí tak nějak odpovídat, nechápu z čeho hubnu, cukrovku nemám, v ničem se neomezuju, je to zvláštní no, ale důležité je aby miminko prospívalo a pak je vše ok…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3098
16.7.15 10:50

@sao ty jo, tak to jsi měla pěkný cvalíky :) já mám kámošku, ta problila celý těhu, vlastně celý ho proležela na kapačkách ve špitále, zhubla 13 kilo a malá se narodila 2,4 kg, takže bud v klídku :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5145
16.7.15 11:19

Ahojky já mám to samé jsem 38tt plus 4dny a přibrala sem 17kg od 31tt se váha drží a to jsem ještě zhubla 2kg přitom jím pořád stejně nepřejídám se.Ale zase na jednu stránku sem se celou dobu děsila toho jak ke konci přiberu nejvíc. Ultrazvuk sem měla naposledy v tom 31tt a malej měl 1700g tak snad bude vše ok. Jinak se chci ještě zeptat je normální že už další ultrazvuk nejspíš nebude? ptala sem se na to sestřičky a ta říkala že poslední je ve 32.tt a pak už jen když jsou komplikace.Sem prvorodička tak nevím na každé poradně mi poslouchají srdíčko, kontrolujou tlak, moč, prohmatávají břicho ale jak třeba poznají jestli nemá mimi omotanou šnůru kolem krku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
sao
1603
16.7.15 11:30

@kacenka8 Poslední utz je v tom 32tt, pak už mi dělali vždycky až v porodnici, pokud jsem tam stihla před porodem jít - např. prvního jsem přenášela a nakonec mi ho vyvolávali a to mi před tím dělali i váhový odhad atd., ale třeba se třetím jsem měla poslední utz opravdu kolem toho 32tt u svého doktora, do porodnice jsem dojela až s rozjetým porodem a už se nic nestihlo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4132
16.7.15 12:07

Mela jsem to tak pri tretim tehotenstvi. Ve tretim trimestru uz jsem nepribrala ani deko. Proc nevim. Nabrala jsem v prvnich dvou trimestrech ale 11 kg, coz bylo stejne jako jsem pribirala u prvnich dvou tehotenstvich rovnomerne po celou dobu tehotenstvi. Treti dite bylo pak nejmensi 2930g. I kdyz ani predchozi nebyli cvalici - 3090 a 3320.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
sao
1603
16.7.15 12:38

@Vlkoška Že by bylo čtvrté menší? ;) Je fakt, že to bych zase docela brala, kdo má ty cvalíky furt rodit? :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama