Nepřibírání v těhotenství 29tt

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
parina
Povídálka 21 příspěvků 04.09.19 20:03
Nepribirani v tehotenstvi 29tt

Ahoj holky,
mam dotaz :) otehotnela jsem v polovině února jsem. Mela jsem 86 kg, do 5 mesice tehotenstvi jsem mela nevolnosti, a tak jsem zhubla na 84
Dr. Me nechala doma, mela jsem blbe vysledky z krve, moc jsem nejedla, jezdila jsem po vysetrenich, protoze mala se zdá být menší. Ted jsem 29tt a mam 85 kg. Jde mi o to, ze mam spis nechut k jidlu, nemam ani chutě. A tak, me trápí abych neublížila mojí malinké, aby nemela po narození málo kil.
Neměla bych mit víc kil? Beru vitamíny, dopiram jód a horcik.

Přečtěte si článek: Jak probíhá 29. týden těhotenství?

Reakce:
Billi
Nadpozemská drbna 26140 příspěvků 04.09.19 20:06

@parina otěhotněla jsem se 72 kg, zhubla jsem na 62. Šla jsem rodit se 76. Nikdo mi na to nic neřekl. Syn měl 4 kg. Doktorka prorokovala malé miminko, prý bude mít maximálně 2,5 kg.

Uživatel je onlineKriss Tina
Extra třída :D 12142 příspěvků 04.09.19 20:09

Klid pokud máš vyšší výchozí váhu a máš nevolnosti, tak nebudeš nabírat tolik. Miminko si vezme co potřebuje od tebe, toho bych se nebála ;) já třeba v první polovině těhotenství taky hubla, z nějakých 57 kil sem se dostala na 54 (v prvním těhotenství ještě min) a nikdo to neřešil, pak sem začla přibirat, rodit sem šla asi s 64kg, ty poslední týdny sem nabrala nejvíc. Děti obě drobnější, ale v pohodě, nějaká váha na to vliv neměla, spíš to, že třeba i já jsem drobnější a děti jsou po mě, tak měli vždycky menší váhu než je nějaký průměr podle tabulek.

Uživatel je onlineunuděná
Echt Kelišová 8703 příspěvků 4 inzeráty 04.09.19 20:18

V klidku, pokud nemeris 190cm, mas zrejme trochu nadvahu a pribirani fakt neni nutne. U zen s nadvahou je optimalni prirustek za cele tehotenstvi 8kg a vetsina kil se nabira az v poslednim trimestru.Ja napriklad v prvnim tehu nabrala cca 12 kg, z toho 10 bylo az po 30tt. A z porodnice jsem sla s vahou pred otehotnenim ;)

Billi
Nadpozemská drbna 26140 příspěvků 04.09.19 20:28

Ještě doplním, že jsem měla 79 a v posledních týdnech jsem zase hubla. Doktor s tím neměl problém.

Lenka_Hal
Extra třída :D 10121 příspěvků 04.09.19 20:30

Tak pokud je treba nejaka ta nadvaha, nejak extra pribrat ani neni nutne. Ja jsem v druhem trimestru taky prestala pribirat, brala jsem neco na chudokrevnost, nizky tlak a syn se narodil v 36tt. Ale byl dost velky (nastesti). Jenze ja byla hubenour a ja vsude ctu, ze u silnejsich to riziko neni takovy. Ovsem jestli fakt nejis, tak to asi ideal moc nebude, prece jen nejake ty ziviny by to tehotne telo melo dostavat…

Lenii1
Stálice 82 příspěvků 04.09.19 20:31

Myslím, ze to je v pohodě, měla jsem to podobně. Otěhotněla jsem s 83kg (180cm), ze začátku jsem zhubla na 80kg, pak byla váha stále stejna a v 8.mesici jsem přibrala 1kg :D cele těhotenství jsem do sebe horko těžko dostávala jídlo. Prcek se narodil v 36tt a měl 3kg, takže byl velký dost a úplně zdravý. V porodnici mě desili, ze bude hrozne malý, protože jsem měla i malé bříško, ale nebyl. Plus bylo, ze hned po porodu jsem měla 74kg a pak to šlo ještě dolu ;)

Zubejda1
Nováček 5 příspěvků 04.09.19 20:37

Taky jsem temer nic nepribrala. Pred tehotenstvim jsem vazila 63 kg a rodit jsem sla s 65 kily. Prvni 4 mesice jsem porad zvracela, potom jsem mela tehotenskou cukrovku. Nemela jsem skoro zadne brisko. Ve volnejsim tricku - ani tesne pred porodem - nebylo poznat, ze jsem tehotna. Miminko vazilo 2,80. Nad mou vahou i nepribiranim se nikdo nepozastavoval. Urcite budete taky v poradku ;)

ugluk
Hvězda diskuse 47561 příspěvků 04.09.19 20:48

Od konce prvého trimestru do porodu 3,5kg miminka v termínu jsem nabrala přesně kilo, a to jsem startovala se zcela normální váhou. Pravda, 6 jsem kvůli výkyvům cukru nabrala v tom prvním tromestru, kdy dítko nabralo asi tak 10 deka :mrgreen:
ne - pokud miminko roste normálně a nemáš žádné jiné problémy, nárůst váhy vůbec nevypoídá o kvalitě těhotenství. Mimčo si z tebe vytáhne, co potřebuje.

Micaella22
Ukecaná baba ;) 1853 příspěvků 04.09.19 21:19

Nekdo nic nepribere, nekdo zase rychle zhubne. To je individual

Váš příspěvek
Reklama