Nepřijali syna do školky, v práci se mnou počítají, co dělat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.06.19 13:39
Nepřijali syna do školky, v práci se mnou počítají, co dělat?

Chtěla bych poprosit o radu. V srpnu mi končí rodičovská dovolená, nastupuji zpět do práce, vyšli mi vstříc se zkráceným úvazkem, jelikož mám „náročného“ syna, takže dát ho od září od 7h - do 16.30h je ze začátku nemyslitelné. Jenže mi ho nepřijali do žádné školky. Jsem z vesnice, splnili jsme všechna kritéria pro přijetí, ale stejně je asi moc dětí. Mám se odvolat, je to k něčemu, když není místo? To mi opravdu nezbyde nic jiného, než jít na pracák? Nebo si protáhnout zbylé 2 měsíce rodičovské na další rok? Prosím, kdo řešil to samé, aby mi dal nějakou radu, děkuji moc.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Tichošlápek
Neúnavná pisatelka 15055 příspěvků 10.06.19 13:42

Soukromá školka tam nikde není?

Kriss Tina
Extra třída :D 10992 příspěvků 10.06.19 13:45

A soukromá školka treba poblíž práce není? Jinak odvolání zkus, může se stát že se děti hlásili na víc míst, a jak se někde zaregistrují tak se uvolní místo v těch ostatních školkách.

smurfka
Vesmírná mluvilka 31240 příspěvků 10.06.19 13:45

Práci máš taky na vesnici? nedojíždíš do města - zkusit školky tam?
z mých zkušeností, na konci sprna a začátkem září se místa uvolní, některé děti nakonec nenastoupí, hodně školek vyvěšuje, že má volné místa..takže zkusit obvolat v září.. (a do práce v říjnu )

Uživatel je onlineRusset
Neúnavná pisatelka 17018 příspěvků 10.06.19 13:46
@Anonymní píše:
Chtěla bych poprosit o radu. V srpnu mi končí rodičovská dovolená, nastupuji zpět do práce, vyšli mi vstříc se zkráceným úvazkem, jelikož mám „náročného“ syna, takže dát ho od září od 7h - do 16.30h je ze začátku nemyslitelné. Jenže mi ho nepřijali do žádné školky. Jsem z vesnice, splnili jsme všechna kritéria pro přijetí, ale stejně je asi moc dětí. Mám se odvolat, je to k něčemu, když není místo? To mi opravdu nezbyde nic jiného, než jít na pracák? Nebo si protáhnout zbylé 2 měsíce rodičovské na další rok? Prosím, kdo řešil to samé, aby mi dal nějakou radu, děkuji moc.

Rozhodně zkus odvolání.

Tarinka
Echt Kelišová 8418 příspěvků 10.06.19 13:47

Ja to resila pred dvema lety, dceru nevzali, v zari by ji byly tenkrat tri roky, ale bylo plno. Rodicak mi koncil taky v srpnu, ja si ho teda prodlouzila na dalsi rok, takze tu zbylou castku rozpocitali do dalsi mesicu, takze jsem brala snad 250kc mesicne. Ale pracovala jsem pro jednu firmu na dohodu, hlavne po vecerech, pres den jsme si uzivaly, byl to fajn rok :)

Kolemokolo
Povídálka 20 příspěvků 10.06.19 13:50

Zkusila bych odvolání.. A v září poptej skolky po okolí, třeba se nějaké místo uvolní.
A jinak soukromá školka, i kdybys vydělávala jen na ni. Lepší než hledat novou práci.
Zvlášť pokud je syn náročnější, budou mít v soukromé školce na něj víc času, energie a za rok si zvykne a státní dá v pohodě.

Peta02
Kecalka 460 příspěvků 10.06.19 13:50

Zkus odvolání, mě třeba přijali dceru do dvou a jednu bude-li tedy logicky rusit, takže naděje je vždycky. Zkousela bych tam i zavolat. Jinak soukromá skolka poblíž není?

kjhui
Závislačka 2572 příspěvků 10.06.19 13:51

Zkus požádat v práci na září o neplacené volno, jako poslední možnost, a určitě se odvolej, často se místa uvolní v září, první dny ti co nenastoupí, a během dalších pár týdnů ti co to nezvládnou, u nás běžná praxe..

mělas v přihlášce zkrácenou docházku? to je možná chyba, upřednostňují se ti na celodenní docházky i když pak v reálu nechodí

Jeremi
Zasloužilá kecalka 554 příspěvků 10.06.19 14:03

A dítě je narozené kdy? Z „v srpnu mi končí rodičovská dovolená“ se to nedá poznat.
Podle školského zákona má zřizovatel povinnost zajistit místo všem dětem, který jsou k 31. srpnu 3 roky. Jestli syn do této kategorie spadá, trvala bych na tom. Obce, které neměly dost místa ve svých školkách, to řešily např. příspěvkem na školné v soukromé školce apod.

Já to teda kdysi (před zmíněnou zákonnou úpravou) řešila soukromou školkou. To školné bylo vysoké, ale pořád teda nižší než můj plat a za udržení si pracovního místa mi to stálo.

kjhui
Závislačka 2572 příspěvků 10.06.19 14:14

@Jeremi
jo? jsi si jistá? můžeš hodit pro zakladatelku odkaz na zákon?

já měla za to že právní nárok (a povinnost) mají jen předškoláci tj. poslední rok přes ZŠ docházkou, pak že mají přednost spádové děti starší tří let ale nemají nárok.. tak se ráda poučím :-)

milwinka
Zasloužilá kecalka 863 příspěvků 10.06.19 14:17

Jestli má syn už tři roky, tak bych zkusila odvolání. Jinak já jsem toto řešila loni, syn měl v září 2,5 roku a nepřijali ho z kapacitních důvodů (jinak berou i dvouleté, ale loni se prostě hlásilo víc dětí). Tak jsem si v práci požádala o prodloužení rodičovského volna do dalšího září (tudíž do 3,5 roku věku dítěte), rozpočítala jsem si ještě i rodičovský příspěvek a úplně si teď malého užívám, už se s ním dá dělat spousta věcí, takže jsem nakonec ráda že to tak dopadlo. Jako mohla jsem ho třeba přihlásit do nějaké soukromé školky, ale ta v naší vesnici není, tak nevím kdo by mi ho tam vozil, takže zůstat ještě doma byla pro mě jasná volba. V práci sice nebyli nadšení, ale místo mi nadale drží. Tak zvaž jaké máš možnosti ty a podle toho se rozhodni.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.06.19 14:30

Soukromou školku platit nebudu, to bych dělala opravdu zadarmo, to je lepší být asi doma. Akorát si pak budu muset hledat novou práci, proto mě napadlo to prodloužení RD o rok.
@Tarinka takže to jde, prodloužit si zbylé 2 měsíce RD na další rok? Žádala jsi u zaměstnavatele, aby to schválil nebo jak se prosím postupuje? A nějaké životní minimum jsi nebrala? Zakl.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.06.19 14:33
@Jeremi píše:
A dítě je narozené kdy? Z „v srpnu mi končí rodičovská dovolená“ se to nedá poznat.
Podle školského zákona má zřizovatel povinnost zajistit místo všem dětem, který jsou k 31. srpnu 3 roky. Jestli syn do této kategorie spadá, trvala bych na tom. Obce, které neměly dost místa ve svých školkách, to řešily např. příspěvkem na školné v soukromé školce apod.Já to teda kdysi (před zmíněnou zákonnou úpravou) řešila soukromou školkou. To školné bylo vysoké, ale pořád teda nižší než můj plat a za udržení si pracovního místa mi to stálo.

To slyším poprvé tedy. Ano, syn bude mít 3 roky v srpnu, ale asi bylo více starších dětí než on. Zakl.

smurfka
Vesmírná mluvilka 31240 příspěvků 10.06.19 14:36
@Anonymní píše:
Soukromou školku platit nebudu, to bych dělala opravdu zadarmo, to je lepší být asi doma. Akorát si pak budu muset hledat novou práci, proto mě napadlo to prodloužení RD o rok.
@Tarinka takže to jde, prodloužit si zbylé 2 měsíce RD na další rok? Žádala jsi u zaměstnavatele, aby to schválil nebo jak se prosím postupuje? A nějaké životní minimum jsi nebrala? Zakl.

nedostaneš nic, jen zbytek RP rozdělený do těch měsíců o které si to prodloužíš, a stát za tebe bude nadále platit sociální pojištění..to je tak vše. žádost musíš podat u zaměstnavatele, ale nemusí ti to schválit..drží do tří let, pak tě může kdykoliv vyhodit.. :think:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama