Nepříjemná bolest na hrudníku

Anonymní
28.8.11 16:31

nepříjemná bolest na hrudníku

hezké odpoledne,anonymně proto,aby to nečetlo příbuzenstvo a neplašilo…
o víkendu jsem byla na festivalu a přepadla mě velká bolest na hrudníku,vyrazil mi pot a bylo mi na omdlení,hlava se nemotala.vyhledala jsem sanitku,tlak mívám v pořádku,naměřili mi 160/100 a udělali EKG,taky nebylo v pořádku,po 20minutách bolest přešla a byla jsem zas ok,nevím,jestli mám jít k dr,nejsem člověk,který se hroutí z bebíčka,měl někdo něco podobného?je mi něco málo přez 30

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3400
28.8.11 16:39

A to tě pustili jen tak domů, když jsi neměla ekg v pořádku? A co ti na tom ekg naměřili? Tachykardii, arytmii nebo co ti k tomu řekli? Pokud jsi byla přehřátá a nebo jsi noc před tím popíjela nebo nespala, tak je dost pravděpodobná tachykardie. Nic to není. Příznaky co jsi uváděla a někdy i bušení srdce a tak.

Každopádně jít k lékaři, dá ti holtera na 24hod. a pokud se to bude opakovat, tak to zaznamená a řeknou ti jaký typ tachykardie to je zda SVT, sinusová a tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.8.11 16:41

chtěli mě poslat do nemocnice,ale bolest ustoupila a já nechtěla,akurát jsem zaslechlaněco 93 naměřeno,měla jsem akurát dvě vodky,ale hodně jsem pila vodu…

• Nahlásit
  • Citovat
3400
28.8.11 16:53

93 může být puls nebo okysličení. Oboje by bylo v pořádku.

Takhle se nedá moc co vykoumat. Skoč určitě za obvodákem a ten tě pošle na kardiologii.

Ale neboj se opravdu ani jedno není nic vážného. Lehčí formy se neléčí vůbec nebo se podávají při obtížích léky typu Neurol nebo Lexaurin, při větších obtížích se berou betablokátory, ale pokud jsi měla jednu epizodu, tak spíš ne, musela bys to mít několikrát denně, nebo se to případně operuje, ale neděs se, je to rutinní zákrok přes třísla žílou a říká se mu ablace. Ani se u toho neuspává a za pár dnů jdeš domů, ale to už by muselo fakt být…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3400
28.8.11 16:56

Ale zkontrolovat to opravdu raději nech. Od stolu nic nepoznáme. Udělají ti ještě i sono srdíčka na chlopně a tak. A aspoň pak budeš mít klid.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.8.11 16:56

moc děkuju,asi budu muset navštívi dr,stejně jsem ho dlouho neviděla :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
3400
28.8.11 17:23
Anonymní píše:
moc děkuju,asi budu muset navštívi dr,stejně jsem ho dlouho neviděla :lol:

To určitě. Dej pak vědět co a jak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
398
28.8.11 20:08

Tak to bylo dost nerozvazny odmitnout nemocnici.S timhle by sis zahravat nemela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Caty
28.8.11 20:55

Ahoj holky, omlouvám se za OT, ale koukám, že tady jsou asi doktorky.
Jinak zakladatelko, já bych to nepodcenila. Srdíčko je srdíčko.
Já mám podobný problém. Normálně mám nízký tlak 110/70 až 85/65, puls od 45 do 105.Hodně mi to lítá.Občas mi tlak vylítne na vysoký tj 140/90, max 150/100. U obojího je mi strašně zle, buší mi příšerně srdce, mám po celém těle studený pot, černo před očima a jakoby mi srdce skákalo z hrudníku a závratě.Dvakrát jsem sebou teď za dva týdny švihla a dost mě tlačí na hrudníku někdy a špatně se mi občas dýchá.
Teď jsem měla holtera, tak uvidím. Nevíte co by to mohlo být? Mám těhu cukrovku a v minulém těhu jsem měla preeklampsii, kvůli tomu se bojím těch vysokých tlaků. Ten mi třeba 2 dny skáče vysoko spolu zase s nízkým a teď už 5 jen ten nízký, občas 130/80.
Myslíte, že je to něco na léčení? Docela se bojím. Ale zase nechci dělat z komára velblouda :mrgreen: myslíte, že se mám nechat odbít, že to nic není nebo to nějak řešit? Někdy je mi opravdu příšerně zle, ale nechci být za hypochondra.Děkuju

• Nahlásit
  • Citovat
3400
28.8.11 22:00

Teď jsem ti šla odpovídat ještě na tu tvou založenou. Neboj se. Z Holtera poznají co to je. Pokud jsi měla tedy tu tvou epizodu, když jsi měla zrovna holtera. Jsou to nepříjemné pocity, ale dají se upravit léky nebo tou ablací. Nemusí to být také nic, může to být třeba jen panická ataka. Takovéto epizody arytmie nebo tachykardie nebývají životu nebezpečné. Spíš nepříjemné a blbé v tom, že se ti to srdíčko prostě rychleji opotřebovává, proto se dávají betablokátory, aby srdíčko šlo pravidelně a tak se nenamáhalo. Pokud by to mělo být vážnějšího charakteru, tak by to s tebou tříslo prostě o zem a už by tě jinak než rychlá nevezla. Věřím, že je to nepříjemné,ale upravit se to dá. Jinak tachykardie jako takové jsou v těhotenství hodně obvyklé a pokud jsi to neměla před těhu je dost pravděpodobné, že se ti to po porodu samo opět upraví a odezní. Hlavně na sebe dávej pozor z tím nízkým pulsem, abys někde neomdlela a nebouchla se do bříška. Jinak pro tlak a eklamp. je důležitější ta druhá hodnota tlaku. Ale musela by být dlouhodoběji zvýšená, ne takto jednorázově. A nevím jaký máš tlakoměr, ale pokud ruční na zápěstí je třeba sedět na židli, nohy normálně položené na zemi (ne přes sebe, pod sebou na sedačce apod.), sedět rovně a ruku s tlakoměrem mít výše než srdce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Caty
28.8.11 22:05

Barusak: No, já jsem to pak tady chtěla smazat, aby nelezla někomu do zelí, ale asi se to nedalo už smazat celý příspěvek.Na tom holteru by se to tedy určitě poznalo? A co když bych musela rodit císařem? Malý je stále zadečkem dolů? Je tam nějak riziko? A ten nízký tlak a rychlý puls miminku nevadí?

• Nahlásit
  • Citovat
3400
28.8.11 22:06

A odbít se samozřejmě nenechej! Určitě to řeš.

Jinak je třeba, aby jsi i ty výsledky měla zapsané v těhuprůkazce nebo zprávu kardio v těhuprůkazce. U porodu to nemají porodníci moc rádi pokud bys měla mít arytmii nebo tachykardii. Musí se vědět která to je a že je hlídaná. Jinak bys je mohla pěkně vyplašit. Pokud by to mělo být v nějakých vyšších hodnotách, tak některé pracoviště ještě pořád možná raději volí plánovaný císař (ale to neber závazně) Opravdu záleží co ukáže holter. Teď tu prostě věštíme z koule.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3400
28.8.11 22:08

Mimísku nevadí neboj, ten si jede ve svém rytmu :-)

A na císaře nevadí. Pokud by byl plánovaný, tak stejně jedou většinou ve spinále nebo epidurálu. Anesteziolog si s tím hravě poradí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3400
28.8.11 22:13

Jinak ty betablokátory se mohou užívat i v těhu. Takže pokud ti je lékař napíše, tak se neboj. U nich je jen blbé, že snižují puls, což chceme, ale snižují i tlak, což je u nízkého blbé a nechceme, takže v těchto případech se dávají nízké dávky a sleduješ si tlak a pokud by se ti dělalo špatně z nízkého tlaku a tak se ještě musí snížit dávka, prostě chvilku trvá než se najde správná dávka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Caty
28.8.11 22:19

Barusak: Ještě snížit tlak? To snad ne 8-o to už bych asi ani nevstala z postele. Nevím, co dělá zle, jestli ten nízký tlak nebo to bušení?
Mamka mi říkala, že puls okolo 100 v těhu je OK, tak nevím. Každopádně mně OK u toho není ani trochu.No, já si někde nechám popsat EKG,ale nevím kde. V porodnici mi ho založili do karty.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama