Nepříjemná zubařka - bránit se nebo přetrpět?

13.12.19 22:42

Nepříjemná zubařka - bránit se nebo přetrpět?

Zdravím, opravdu potřebují vaši pomoc, jinak se asi zblázním :zed:
Chodím k jedné zubařce, která je ale hodně nepříjemná. Chodím k ní už od dětství a problémy nastaly cca před dvěma lety.
Pozad dokola mi opakuje jak moc jsou moje zuby děs, prý že jiný zubař by mě je už vytrhal, ale ona je tak „ochotná“ že mi je vyvrtá. Prý si vůbec nečistím zuby. Když jsem ji řekla, že zuby si čistím poctivě 2× denně 5 min, jen se mi vysmála že ať si pohádky vypravuju někomu jinému. :cert:
Posledně když mi vrtala (vypadla mi plomba) tak mi dala injekci prý aby to nebolelo. I přes injekci to bolelo šíleně, ty vybrace jsem cítila snad i v mozku. Ale já nedávám najevo bolest, takže jsem si zaryla nehet do ruky a pretrpela to.
Pak mi řekla ať sis vypláchnu pusu stylem žába při čemž řekla že si ani neumím vypláchnout pusu. Ano, samozřejmě, ono když díky umrtvení necitite polovinu pusy styl žabička se dělá fakt blbě :lol:
V pondělí ale k ní musím jít znovu. Vypadly mě dvě plomby a ten jeden zub začíná dost bolet. Šla bych jinam ale zubařů je málo. Jedna skončila, nikde neberou, všude plno. :,(
Navíc mě zaráží, že do mě cpe porad zubní hygienu abych navštívila. 700 kč/osoba. Jen aby vám ukázali jak se čistí zuby.
Moje otázka zní, jestli byste si to nechali od ní líbit. Přeci jenom je to jediná zubařka ke které momentálně můžu chodit, ale fakt se držím. Nejraději bych ji řekla vše co si myslím, ale mám strach, že by mě příště už nevzala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
13.12.19 22:47

@Mary124 to že si nečistíš zuby je standartní věta všech zubařů a upřímně já si nedávno vyslechla přednášku na téma jak vypadám a upřímně velmi hrubou přednášku takže taky budu hledat jinde

• Nahlásit
  • Citovat
13.12.19 22:48

@Mary124 No, pokud tě pořád posílá na zubní hygienu a do toho ti říká, že si nečistíš zuby, tak to má svůj důvod. Čistíš si je špatně a na zubech ti zůstává zubní kámen. Na hygieně by ti ho měli sundat a zároveň ti ukázat, jak si správně čistit zuby a zda máš vhodný kartáček.
Ke zbytku se vyjádřit nemůžu, umrtvení si nenechávám dávat, takže nevím, jak má správně působit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
191
13.12.19 22:48

Rozhodně bych hledala jinýho zubaře… Asi bych na to neměla a taková zubařka už by mne neviděla. Ale chápu, že v některých městech je zubařů málo a je to problém:/ A co někam dojíždět? Jednou za půl roku na preventivku se to dá… A zubní hygiena je dobra, tomu bych se nebránila (pořádně odstraní zubní kámen, naučí tě čistit zuby a vyberou správnou velikost mezizubního kartáčku).. ale ta zubařka to je tedy katastrofa://

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
968
13.12.19 22:49

@Mary124
A co když má pravdu? :think: ;)
Pokud si zuby čistíš pouze zubním kartáčkem, a to je vše, tak možná na tvrzení zubařky něco bude.. :palec: :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1186
13.12.19 22:54

Se zubní hygienou má pravdu. Špatně si Cistis zuby a máš tam kámen. Zubaři ho už nesundáváji, dělají to hygienistky. Chodím pravidelně dvakrát ročně taky. A s cenou pritlac, je to i dražší. Ale něco proplácí jednou ročně pojišťovna. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8415
13.12.19 22:57

Hledala bych si jinou zubařku, nicméně pokud máš opakované problémy se zuby, tak bych zvážila i tu zubní hygienu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.12.19 23:02

Tak asi paní doktorka vyrostla když je taková nouze o zubaře. Já byla i u zubařky co mě bez dentální hygieny ani nevrtala. Nejsem proti dentální hygieně, parkrát jsem tam byla i na air flow. Paní hygienistka říkala, že někomu se prostě kazí zuby víc ať dělá cokoli a někomu ani jeden kaz a zuby si čistí před návštěvou zubaře a na vánoce. Vystřídala jsem už hodně zubařů díky stěhování a i zanedbání zánětu okostice, což je paráda když řeknu problém, tady je všechno v pořádku, nemůže Vás to bolet atd. Další případ trhání moudráku kdy mi ho doktor po třičtvrtě hodině nebyl schopnej vytrhnout, 2× ho zlomil a poslal mě na čelistní chirurgii kde bylo 300 lidí a vzali mě až druhý den. Tam řekli co to bylo za řezníka, že mi takhle zprasil dáseň. Vůbec se neboj, klidně dojížděj, ale určitě bych šla jinam a jen co by mi vyndala ruce z pusy bych jí na to co říkala pěkně od plic odpověděla. A jestli Tě to bolí, rozhodně bych jí o tom řekla. Nevím z jakého jsi města, nebo okresu, ale i když je to s termíny mizerný, raději dojíždět než poslouchat že si nečistíš zuby když si je čistíš. Sice Tě to třeba vyjde dráž, ale určitě jsou kliniky, kde berou, jen to chce obvolávat a zjišťovat. Jestli k ní chodíš pravidelně a když máš problém tak si na Tobě léčí mindráky, odešla bych. Držím palce

• Nahlásit
  • Citovat
7105
13.12.19 23:07

@Mary124 Zubni hygiena neni jen o tom, ze Ti ukazou, jak se cisti zuby. A pokud nepouzivas zubni nit a mezizubni kartacky, tak v dnesni dobe to uz za „necisteni“ zubu lecktery zubar povazuje, oni zubari vidi plak a zubni kamen na prvni pohled. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
597
13.12.19 23:31

Zubní hygiena za 700 Kč je fakt nízká cena, průměr je kolem 900 kc a výš, asi ti to neříká diplomatický ale na tu zubní hygienu bych být tebou zašla a uvidís, na začátku ti ukáže jak čistit a pak se odstraňuje kámen a leští zuby atd., Jo a pozor pokud máš citlivé zuby tak i to odstraňování kamene může dost bolet, já si třeba příště řeknu o injekci na umrtvení i u tohoto

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2299
13.12.19 23:39

Hledala bych si jiného zubaře, i za cenu dojíždění.
Dentální hygienu bych nevylučovala, na dobré hygieně dělají víc, než že ti jen ukážou, jak se čistí zuby.
A opravdu si můžeš zuby čistit špatně. Při poslední návštěvě zubaře si moje starší dítě také vyslechlo, co dělá blbě (ale slušně, žádné výčitky, nadávky, prostě jen konstatování „podívej, tady to máš špatně vyčištěno, musíš se na toto místo víc soustředit a čistit ho déle“). Zuby bývají různě členité, někdo má hluboké stoličky, někdo rýhy na zadní straně zubu, a když to nevíš, neprohlížíš si zuby se zubním zrcátkem, tak si nemusíš všimnout, že někde zůstal plak. Ale ano - dá se to říct slušně, bez urážek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.12.19 23:42

Manžel je zubař, a každý druhý pacient si ty zuby prostě čistí špatně, tak to je… A je to k vzteku. Proč by na tebe ta zubařka byla bezdůvodně hnusná? To je přece nesmysl… Ale určitě, pokud ti zubař nesedí, tak ho změn. Za mě ale lepší drsnější pravda, než zubař jako sluníčko a za pár let zuby v katastrofálním stavu… :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
14.12.19 00:18

Většina pacientů si neumí čistit zuby a někdy je to fakt mazec, a to jsou ti, co aspoň chodí, nepřála bych vám vidět, co přijde občas akutně s bolestí. To jsou stavy, kdy vám je regulérně na zvracení, ale musíte se tvářit profesionálně. Hygiena je základ, včetně mezizubní hygieny, a bude to čím dál častější, že zubaři budou odmítat registrovat pacienty, kteří nebudou ochotni čistit si zuby. Ke kadeřnici taky nejdete s půl roku nemytou hlavou, stejně tak na gynekologii se aspoň osprchujete, proč je takový problém, když zubař vyžaduje pracovat na čistých zubech?

• Nahlásit
  • Citovat
968
14.12.19 00:44
@Anonymní píše:
Většina pacientů si neumí čistit zuby a někdy je to fakt mazec, a to jsou ti, co aspoň chodí, nepřála bych vám vidět, co přijde občas akutně s bolestí. To jsou stavy, kdy vám je regulérně na zvracení, ale musíte se tvářit profesionálně. Hygiena je základ, včetně mezizubní hygieny, a bude to čím dál častější, že zubaři budou odmítat registrovat pacienty, kteří nebudou ochotni čistit si zuby. Ke kadeřnici taky nejdete s půl roku nemytou hlavou, stejně tak na gynekologii se aspoň osprchujete, proč je takový problém, když zubař vyžaduje pracovat na čistých zubech?

přesně :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.12.19 01:10
@Mary124 píše:
Zdravím, opravdu potřebují vaši pomoc, jinak se asi zblázním :zed:
Chodím k jedné zubařce, která je ale hodně nepříjemná. Chodím k ní už od dětství a problémy nastaly cca před dvěma lety.
Pozad dokola mi opakuje jak moc jsou moje zuby děs, prý že jiný zubař by mě je už vytrhal, ale ona je tak „ochotná“ že mi je vyvrtá. Prý si vůbec nečistím zuby. Když jsem ji řekla, že zuby si čistím poctivě 2× denně 5 min, jen se mi vysmála že ať si pohádky vypravuju někomu jinému. :cert:
Posledně když mi vrtala (vypadla mi plomba) tak mi dala injekci prý aby to nebolelo. I přes injekci to bolelo šíleně, ty vybrace jsem cítila snad i v mozku. Ale já nedávám najevo bolest, takže jsem si zaryla nehet do ruky a pretrpela to.
Pak mi řekla ať sis vypláchnu pusu stylem žába při čemž řekla že si ani neumím vypláchnout pusu. Ano, samozřejmě, ono když díky umrtvení necitite polovinu pusy styl žabička se dělá fakt blbě :lol:
V pondělí ale k ní musím jít znovu. Vypadly mě dvě plomby a ten jeden zub začíná dost bolet. Šla bych jinam ale zubařů je málo. Jedna skončila, nikde neberou, všude plno. :,(
Navíc mě zaráží, že do mě cpe porad zubní hygienu abych navštívila. 700 kč/osoba. Jen aby vám ukázali jak se čistí zuby.
Moje otázka zní, jestli byste si to nechali od ní líbit. Přeci jenom je to jediná zubařka ke které momentálně můžu chodit, ale fakt se držím. Nejraději bych ji řekla vše co si myslím, ale mám strach, že by mě příště už nevzala.

Kdysi jsme chodili celá rodina k zubařce, která měla podobný přístup. Byla velmi náladová, a arogantní. Zuby vrtala bez umrtvení. Hned jak to šlo, jsme utekli od ní jinam.Na tvém místě bych si našla jiného zubaře, i za cenu dojíždění. Ani ne tak kvůli jejímu přístupu, ale kvůli tomu, že má plno hemzů, ale přitom odvádí velmi nekvalitní práci, pokud ti plomby neustále vypadávají. Jestli k ní chodíš pravidelně, pak stav tvého chrupu je hlavně její vizitka. Na tu hygienu bych na tvém místě šla.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama