Reklama

Nepříjemné otázky okolí ohledně plodnosti/neplodnosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Tulipankaa
Zasloužilá kecalka 568 příspěvků 29.09.18 04:34
Neprijemne otazky okoli ohledne plodnosti/neplodnosti

Jak reagujete napr.kdyz se vas kolegove z prace neprijemne vyptavaji na to jestli budete mit deti? kdy je budete mit? proc jeste nemate? a nebo budou mit dost trapkne osobni otazky i pred ostatnimi ohledne tohoto citliveho tematu? nebo kdyz se kolegyne zepta kolikrat jste to zkouseli nez se zadarilo a vy vite ze to bylo HODNE tezke a treba i tehotenstvi z Ivf a hodne vymodlene…proste jak reagovat a nenechat si znicit zbytek dne temahle hnusnyma otazkama..kdo zazil chape

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.09.18 04:43

Co tak jim stejně kousavě odpovědět? A kdy budete mít menopauzu? Nebo už jí máte? A máte návaly horka? Tohle jsem párkrát použila na kolegyně které byly starší v průměru o 15-20 let a daly pokoj, úplně všechny. S početím jsme potíže neměli, ale je to soukromá věc, která do práce nepatří.

Kostroma
Stálice 93 příspěvků 29.09.18 04:48

Nejlepší je odpalkovat tohle hned v zárodku, když s tím začnou. A kdyz pokracujou, tak si najit proste nejakou cestu, jak je setřit, slusne ale fakt durazne. Já tohle deptani ženských s početim nechápu, kde berou lidi tu drzost se ptát na detaily. Já na to reagovala v tom smyslu, že to je naše věc a náš osobní problem a kolikrát jsem to řekla tak ostře a vytocene, že nepokračovali.

Tulipankaa
Zasloužilá kecalka 568 příspěvků 29.09.18 04:48
@Anonymní píše:
Co tak jim stejně kousavě odpovědět? A kdy budete mít menopauzu? Nebo už jí máte? A máte návaly horka? Tohle jsem párkrát použila na kolegyně které byly starší v průměru o 15-20 let a daly pokoj, úplně všechny. S početím jsme potíže neměli, ale je to soukromá věc, která do práce nepatří.
:pankac:
Pripravim si to a vyzkousim :hug: :hug:

Tulipankaa
Zasloužilá kecalka 568 příspěvků 29.09.18 04:49

@Kostroma taky to nechapu jsk to nekdo vubec muze vypustit z huby :cert:

Jindriska 234
Nováček 6 příspěvků 29.09.18 05:14

Já jsem chodila na Ivf v praci to bohužel vedeli pac jsem potrebovala casto volno nebo jsem byla dlouho na neschopence ze zacatku se me casto ptali spis je zajimalo hodne jak takove Ivf probiha ze zacatku mi nevadilo se o tom bavit. Ale postupem casu me to stvalo po tech nezdarech a revizy tak jsem dotazy bud ignorovala a nebo rekla, ze az budu tehotna tak se to dozvi do te doby at se me neptaji. Jednou jsem z nervu vyjela i dost na babicku to me pak mrzelo ???? Bylo to hodne tezke obdobi proto jsem i pak mezi pokusama byla dlouho na neschopence abych nemusela do prace. Nastesti se po te smule veskere na nas usmalo stesti a uz mam doma skoro 4mesicniho milacka ❤️

Tulipankaa
Zasloužilá kecalka 568 příspěvků 29.09.18 05:17

@Jindriska 234 tak to je krasne :srdce: :hug: ja to same jsem na neschopence protoze to bylo hodne narozne a dost nezdarenych pokusu a prace nejlehci neni a jeste kdyz se k tomu pridaji ty chytre reci od kazdeho…tak jeste ze uz mas sveho milacka :srdce: nam se taky nakonec zadarilo a snad vse dobre dopadne az do konce :srdce:

Jindriska 234
Nováček 6 příspěvků 29.09.18 05:32

@Tulipankaa
Jee tak to je super, ze se podarilo v kolikatem jsi tt? Tak to drzim palecky ať je to do konce v pořádku ;) Ale urcite bude ;) A urcite je vzdy lepsi byt na te neschopence i kdyz se povede clovek si to tehotenstvi aspon pekne uzije,po tech nezdarech atd. Nam se povedlo az 3ivf Et to uz jsem se fakt bala, ze se nam nikdy nepostesti. No pak chcem ještě jedno tak budem zkouset chvilku samy zda se nepostesti ???? a kdyz ne mame ještě 3snehulacky :) tak uvidime.

Tulipankaa
Zasloužilá kecalka 568 příspěvků 29.09.18 05:50

@Jindriska 234 :hug: z 2.ivf 4.et(takze 4.pokus)jako jsou to nervy strach a uz hodne od zacatku davno pred ivf(ale to vime jen my co zazily)a vetsinou nechapou ty co byly jednou s chlapem a maji kupu deti :roll: nebo bezdetne.ted zacinam 19 tt :dance: :srdce: snad to vsechno dobre dopadne a urcite mame stejny plan jako pak vy :hug:

kacakaca
Závislačka 2551 příspěvků 29.09.18 06:20
@Tulipankaa píše:
Jak reagujete napr.kdyz se vas kolegove z prace neprijemne vyptavaji na to jestli budete mit deti? kdy je budete mit? proc jeste nemate? a nebo budou mit dost trapkne osobni otazky i pred ostatnimi ohledne tohoto citliveho tematu? nebo kdyz se kolegyne zepta kolikrat jste to zkouseli nez se zadarilo a vy vite ze to bylo HODNE tezke a treba i tehotenstvi z Ivf a hodne vymodlene…proste jak reagovat a nenechat si znicit zbytek dne temahle hnusnyma otazkama..kdo zazil chape

To se fakt lidi ptaji??? 8o Ja mam kolegyni, ktera potratila ve 20tt. Nez se vratila do prace, ja otehotnela a nedokazu se ji podivat do oci, jak vim, ze ji boli to moje bricho. Ze by se ji nekdo zeptal, jak jejich snaha pokracuje, si nedovedu predstavit.

Jinak ja na drze otazky drze odpovidam, treba Je to bolestive tema, to by snad ani debila nenapadlo se na tohle ptat. Kravky se urazi a to mi nevadi a blizsi kolegyne se omluvily a daly pokoj. Dokonce pak odrazely utoky dalsich zvedavcu.

Tulipankaa
Zasloužilá kecalka 568 příspěvků 29.09.18 06:24

@kacakaca ptaji!taky dobre!drsne na ne 8)

Evelína17
Povídálka 18 příspěvků 29.09.18 07:18

Ahoj, s dovolenim se taky pridam.My jsme absolvovali IUI takze o hodne mene narocne nez IVF. Vetsinou se dost neohrabane vyptavaji lidi, kteri s pocetim nemeli vubec problem a neuvedomuji si jak je to psychicky a fyzicky narocne.My jsme s manzelem spolu 13 let z toho 4 roky manzele a otazky typu:kdy bude dite? Nechcete s tim pomoc? :roll: atd slysime casto. Tem lidem vubec nedochazi, ze muze nekde problem kdyz tak dlouho nemame deti.Nedokazu si predstavit ze bych se nekoho, kdo chce pocit prirozene, ptala: Tak uz jste meli sex? Jak vam to jde? Kdy bude mimi? 8o Pak pri naznaceni, ze je nekde problem a asi nam to jen tak nepujde je vrchol konstatovani : Hmm to je dost drahe coo to umely? Na kolik vas to vyjde? :poblion: to uz pak ztracim rec :zed:

Russet
Extra třída :D 10868 příspěvků 29.09.18 07:41
@Tulipankaa píše:
Jak reagujete napr.kdyz se vas kolegove z prace neprijemne vyptavaji na to jestli budete mit deti? kdy je budete mit? proc jeste nemate? a nebo budou mit dost trapkne osobni otazky i pred ostatnimi ohledne tohoto citliveho tematu? nebo kdyz se kolegyne zepta kolikrat jste to zkouseli nez se zadarilo a vy vite ze to bylo HODNE tezke a treba i tehotenstvi z Ivf a hodne vymodlene…proste jak reagovat a nenechat si znicit zbytek dne temahle hnusnyma otazkama..kdo zazil chape

Zeptala bych se jí podobně drze. Jestli včera měli sex a jak dlouho :zed: Jako pozdější matka jsem tyhle otázky musela snášet aspoň deset let. Teď se mě pro změnu ptají, kdy bude druhé. Je mi 40. Naposledy se mě zeptala bezdětná! holka. Nechtělo se mi ji odpálkovat odpovědí - až po tobě, děvče. Soused, se kterým se pouze zdravíme, se mě taky neomaleně zeptá, kdy bude bratříček. On snad ani děti nemá nebo za ním vůbec nechodí. Kamarádka, co děti neplánuje, raději všem narovinu řekne, že jim to nejde a lidi sklapnou. Jinak by neustále poslouchala řeči, kdy už konečně budou mít to mimino :zed:
O umělém oplodnění se v práci u jedné kolegyně jen špitalo, ale muselo to být nepříjemné. Naštěstí se vždycky pokaždé zadařilo.

lilith1
Ukecaná baba ;) 1396 příspěvků 29.09.18 08:07
@Tulipankaa píše:

Tak zase kolegyne nema kristalovou kouli, aby vedele ze mas v tom tomto problemy..tak bych rekla mei ctyrma ocima , nedari se tak jak bychom si prali..cekam na umele oplodn…a nech si to pro sebe..me by to stacilo a komukoliv normalne taktn.taky

Russet
Extra třída :D 10868 příspěvků 29.09.18 08:11
@lilith1 píše:
Tak zase kolegyne nema kristalovou kouli, aby vedele ze mas v tom tomto problemy..tak bych rekla mei ctyrma ocima , nedari se tak jak bychom si prali..cekam na umele oplodn…a nech si to pro sebe..me by to stacilo a komukoliv normalne taktn.taky

Ale co je komu do toho? Já otěhotněla skoro v 35. Taky se našli tací, co mysleli, že to nešlo a je z IVF. A drze se zeptali. Tak jsem odpověděla, že ne, že tím starým známým nemoderním způsobem…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Pavlína Pořízková o modelingu: Stárnout před zraky všech je na prd!

Česka, která mezi prvními dobyla svět modelingu, promluvila v magazínu New... číst dále >

Už je odtahují? Klan Kočkových parkuje na „Jiřáku“ jak v cirkuse, lidi zuří

Na náměstí Jiřího z Poděbrad na pražských Vinohradech v Kostele Nejsvětějšího... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >