Nepříjemné pocity při déjavi

559
20.7.13 22:17

nepříjemné pocity při dežaví

Ahoj všem. Chci se vás všech zeptat, zda nemáte náhodou zkušenosti s častými „dežaví“… Kdysi dávno se mi to stávalo poměrně často a pocity byly ve skrze příjemné a těšila jsem se na další „závan tajemna“. Pak se delší dobu nedělo nic (asi několik let) a nyní, je to asi tak 14 dní se mi to opět vrátilo. Ten pocit, že přesně tohle jsem už zažila, slyšela, cítila, že o nějakou milisekundu dopředu vím, co bude následovat. Jenže čím jsem starší, tím nepříjemnější pocity moje „dežaví“ doprovázejí. V oněch posledních 14 dnech to je dokonce tak, že nejsem potom schopná třeba půl hodiny normálně fungovat, je mi špatně od žaludku, píchá mě u srdce, bolí mě hlava a myšlenky mám jako v mlze. Vrchol všeho bylo dnešní „dežaví“ v rozmezí asi 2 hodin. Jen jsem se vzpamatovala, bylo tu další… Stejně jako jsem si dřív přála, aby se mi to stávalo častěji, poslední dobou se toho až děsím. Musela jsem si i jednou sednout na lavičku a rozdýchat to, nebyla jsem schopná ani jít dál… Nemáte někdo informace o tom, co tyto stavy způsobuje a proč to provází takto intenzivně nepříjemné pocity?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7629
20.7.13 22:24

Nekdo by mozna rekl, ze te dohnala Karma…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
378
20.7.13 22:29

Toto je docela zajímavá teorie. Zdoj wikipedie: Existuje několik teorií, které popisují vznik tohoto pocitu. Jedna z nich nachází příčinu v časovém sladění mezi levou a pravou hemisférou našeho mozku. Každá vnímá a zaznamenává informace a události nezávisle na té druhé. Neustálá komunikace mezi oběma stranami pak vyvolává iluzi jejich jednoty. Pokud však dojde ke krátkému zpoždění přenosu z „nedominantní“ (obvykle pravé) do „dominantní“ (obvykle levé) hemisféry, obdrží dominantní strana mozku stejnou informaci dvakrát – jednou přímo a jednou s určitým zpožděním. Mozek pak v momentě, kdy „dorazí“ druhý obraz, zjistí, že „tam už byl“. Nedokáže totiž rozlišit, jestli ta „první“ informace přišla před půl sekundou nebo před rokem a tím vyvolá dojem, že danou scénu jsme již jednou prožili.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3925
20.7.13 22:35

Znám, teď teda delší dobu nic, ale vždy se to děje zásadně se špatným pocitem a úzkostí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
559
20.7.13 22:38
@Sphynx Lady
@SussieS píše:
Znám, teď teda delší dobu nic, ale vždy se to děje zásadně se špatným pocitem a úzkostí

Mnooo, to je hodně zajímavý a pro mě, jakožto pro poměrně racionálně smýšlející osobu, i celkem věrohodný a uvěřeníhodný :) takže s tím prostě nejde nic dělat… Akorát proč u toho musejí být ty nepříjemné pocity, to mi je záhadou, někdy mám skoro strach, aby to se mnou neseklo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
559
20.7.13 22:39

Ježiš, co jsem to tu vyrobila :-O Chtěla jsem zmínit Sphynx Lady :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35461
20.7.13 22:42

Znám, jednu dobu se mi to stávalo dost často a přesně s těmi nepříjemnými pocity. Když jsem cítila, že přichází déjá vu, tak jsem začala poskakovat a zpívat si třeba Skákal pes přes oves a zahnala jsem to :D Proč to tak je, to nevím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
20.7.13 22:49

@Tiger-lily
hmmm, uplne si to predstavuju treba na autobusove zastavce :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35461
20.7.13 22:51
@Ali-Ali píše:
@Tiger-lily
hmmm, uplne si to predstavuju treba na autobusove zastavce :mrgreen:

8) :oops: Tak by lidi při čekání měli trochu povyražení. Ale já jsem z toho deja vu byla špatná třeba 2 hodiny, takže mě to nebavilo. Ale na zastávce se mi to nikdy nestalo. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24409
20.7.13 23:18

Dnes se mi to stalo :roll:.O to vic me to vzslo, ze od vcera mam blby den(proste smutny, bez nalady. Chtela jsem s nekym mluvit, zavolat si, ale kazdy mel potrebu resit sebe:-() a tak s vycitky svedomi, ze cely den mala trci doma, ja prd zase podelala se odpoledne maluji a mala mi u toho otravene poskakuje u stolu a bum :roll:…Kdyby to prislo ve stastne chvilce, normalne jsem si ubrekla, jak to ve me vyvolalo pocity menecennosti, samoty…Driv jako ty, jsem to mivala rada, par roku nic a ted je to nejaka chvilka co se mi to vratilo a nestojim o to :|.Ale jak to popsala @Sphynx Lady o tom uz daaaaavno vim, o to vic nechapu ty pocity, misto abych nad tim mavla rukou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48557
20.7.13 23:25

Já to mám velmi často :roll: Taky mě to někdy až vyděsí a vyvolá uzkost.

Nejhorší ale je, že pak se mi třeba zdá že se malému něco stane a mám strach ho poslat třeba do mš, že se to stane, že vidim budoucnost :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
559
21.7.13 21:18

@Tiger-lily
To je zajímavý nápad, tak to zítra schválně zkusím (dnes už mám taky jedno na kontě :( ), teda pokud se mi to nestane na úřadě, kam si jdu vyměnit řidičák :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
559
21.7.13 21:21
@wildcherry píše:
Dnes se mi to stalo :roll:.O to vic me to vzslo, ze od vcera mam blby den(proste smutny, bez nalady. Chtela jsem s nekym mluvit, zavolat si, ale kazdy mel potrebu resit sebe:-() a tak s vycitky svedomi, ze cely den mala trci doma, ja prd zase podelala se odpoledne maluji a mala mi u toho otravene poskakuje u stolu a bum :roll:…Kdyby to prislo ve stastne chvilce, normalne jsem si ubrekla, jak to ve me vyvolalo pocity menecennosti, samoty…Driv jako ty, jsem to mivala rada, par roku nic a ted je to nejaka chvilka co se mi to vratilo a nestojim o to :|.Ale jak to popsala @Sphynx Lady o tom uz daaaaavno vim, o to vic nechapu ty pocity, misto abych nad tim mavla rukou.

Na jednu stranu jsem ráda, že v tom nejsem sama, ale na druhou, už by nám to mohlo dát pokoj. Dřív jsem se právě s těmi nepříjemnými pocity nějak vždycky vyrovnala, jenže teď mám 8 měsíční mrně a to jaksi nepočká, až zas mamka bude „normální“, člověk musí nějak fungovat celý den a taky mě to štve, že pak jsem jak praštěná palicí. Kéž by to někdo pořádně vyštudoval a zjistil o co jde… Taky mě napadlo, jestli se třeba nemůže jednat o nějaké první stádium psychického onemocnění, ale zas nechci být nějakej špatnej prorok nebo hypochondr…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
559
29.12.13 21:28

Takže vážení, všem, kdo si tuto diskuzi čtou a mají podobné potíže, chci jen říci, že v tom posledním příspěvku jsem ani ještě netušila, jak blízko pravdy jsem… Je to měsíc, co se mi rozjela panická porucha!!! Takže bacha na tyhle stavy, asi můžou být jakýmsi prvním varováním, že se něco nedobrého v hlavě děje a chystá, nechci být třeba špatný prorok, vím, že se to třeba stává hodně lidem, ale když už je to hodně časté a provází to ty mnou popisované příznaky, asi se to může zvrtnou v něco závažnějšího… Beru teď léky a od té doby mám klid i od dežaví…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Taona
30.12.13 10:07

@Lucinka84 beru léky víc než rok, ale klid nemám :nevim:
Pořád mám dojem, že je to i něčím jiným, než panickou poruchou.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama