Nepříjemné pupínky na tvářích aneb jak je zamaskovat

3384
25.10.07 22:12

Nepříjemné pupínky na tvářích aneb jak je zamaskovat

Ahojík holky,

na tvářích se mě dělají nepříjemné pupínky, které nejdříve vypadají jako klasické uhříky, ale poté se nalejí vodou a svědí po opětovném vymáčknutí mám kůži zarudlou. Včera jsem byla na kosmetice a kosmetička to odhadla na hormonální původ vyčistila mě tváře. Bohužel dnes se pupínky opět projevily a já mám v sobotu sraz ze základní školy a nemůžu tam jít s takovýma tvářema. Poraďte čím to zamaskovat. S make-upem nemám vůbec zkušenost ani s pudrem prostě s ničím.

Budu ráda za každou radu. Petra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3873
25.10.07 22:40

Ahoj Petruš,

občas mám stejný problém jako ty, ale je to spíš hormonálního původu - před a při menstruaci. Používám mycí pěnu, pleťovou vodu a krém od Avonu PurePore-Fection a pak make-up od Rimelu - Reocover a pudr od Max Factor - Creme Puff, make-up i pudr bezvadně kryjí a pleť je nádherná. Ale asi na každého funguje něco jinýho, musíš asi zkoušet…

Hodně štěstí a užij si srazík.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
25.10.07 23:35

Zkus korektor jen na pupínky - je to tyčinka tělové barvy (většinou vypadá jako rtěnka) a lehce rozetřít okraje aby nezůstaly fleky a případně jen lehce přepudrovat, ale pokud mohu doporučit, nekupuj úplně ten nejlevnější korektor ani pudr… Dělají fleky. Pozor, vše se kupuje podle odstínu tvé pleti - docela dobré je to zkusit jak na zápěstí tak na hřbetu ruky - ale to by ti měla poradit prodavačka…

Mám dobrou zkušenost s Avonem, ale to nestihneš koupit a s Max Factorem. Měla jsem i jiné značky, ale houby si pamatuji jaké… Jen vím, že ty nejlevnější nebyly nic moc… Teď na mateřské se líčím míň, skoro vůbec (poprvé od střední školy - před pěti lety bych přísahala, že to je nemožné :)) tak ceny neznám, ale odhaduji, že se to moc nezměnilo - obojí bys mohla pořídit do 300 Kč?

Já osobně s s make-upem moc necítím, líčím se spíš jen lehce… Vlastně jen korektorem zamaskuji kruhy pod očima, tmavší fleky kolem nosu a úst a pupínky. A taky jizvu na tváři. lehce rozetřu a zestejním pudrem. Nalíčím oči a mohu jít. Mám to vše natrénováno na dvě minuty ;) I tak to dokáže zázraky :)
Myslím, že pokud na make-up nejsi zvyklá, nebudeš se v něm cítit - tohle je přirozenější… A dokáže to zázraky ;)

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3384
26.10.07 08:09

Holky děkuji za rady zítra zavítám do drogerie. Mějte se moc hezky a snad enbudu vypadat jak E.T. Tak pačko Petra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
450
26.10.07 09:50

Ahoj, na cervene pupinky plati zeleny korektor (prodava se bud v tube jako makeup, v tycince, nebo to vypada jako stiny, myslim ze Sephora mela neco takoveho), dava se jenom na postizene misto, pres to normalni makeup v barve pleti (vyzkousej na tvari), nezapomen ho rozetrit vsude (vcetne oci) a pak pudr (nejlepe bez jakychkoli trpitek)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
741
26.10.07 10:45

Nejlepší je Aknecolor, pořídíš v lékárně. Vysušuje pupeny a skvěle kryje. Cena kolem stovky, je to tubička, vydrží na dlouho, používá se jako makeup.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4242
20.6.08 10:47

Akne po tehotenstvi a porodu -> spis bedary ;o)

Ahoj holky,
navazuji na starsi tema, muj problem je ale podobny..
Chci se zeptat, zda jste nektera mela pred porodem a hlavne po nem podobne problemy. Nikdy jsem na pupinky, bedary a ruzne veci v obliceji netrpela, ani v puberte ani pri MS.. Tak kolem 6.mesice se mi zacaly v obliceji sem tam delat bedary, ale dalo se to prezit. Manzel rikal, ze to vypada, ze cekame 3 holky, ktere mi berou krasu a ne jednoho kluka 8)
Ted jsem skoro 2 mesice po porodu a je to hruuuza! 8O Vypadam hur nez kdejaka pubertacka, kryci tycinky a make up pomuzou tak z poloviny, hlavne kdo ma cas se s tim patlat pri kazde vychazce ven ,ze.. :(
Mate s tim take problem, nevite kdy to treba zmizi (pul roku, po zastaveni kojeni atd..)?? Jsem z toho docela zoufala :)
Diky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
618
20.6.08 11:03

Veru, já měla stejný problém. Před těhu se mi občas vyklubal nějaký pupínek, ale to se dalo zvládnout.Ovšem to, co následovalo v těhu - katastrofa :! . Asi měsíc po porodu se to TROCHU zlepšilo a vysvobodila mě až HA ( už němám žádný beďary - jupíí), ale nekojím. Tím, že ty kojíš, tak hormony pracují na plné obrátky,tudíž bych si tipla, že SAMO se to hned tak nezlepší. Ale vyzkoušej od Garnier Pure čisticí tampony (takové ty napuštěné, kulatá ktabička) - mně to aspoň trochu pleť zlepšilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4242
20.6.08 11:30

;o((

Tak tos me moc neuklidnila, protoze HA ted brat nechci, brala jsem ji asi 11 let a ted si chci trochu odpocinout. Takze se budu muset smirit s teckovanym oblicejem :? No a tamponky zkusim, chytam se kazde moznosti 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9351
20.6.08 20:30

Taky mám Aknecolor - kupuju si ten „normální“ a light a namíchám si je na svůj odstín :) . Přijde mi, že kryje nejlíp ze všeho, co jsem vyzkoušela. A doporučila mi ho kožní doktorka (spolu s milionem dalších mastí, vodiček, atd. :roll: )
Musím tam zase zajít a zeptat se, jestli to můžu používat i při kojení 8O

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
DoMiNiCQa
2.9.11 19:19

Aknecolor používala moje kamaradka sice se ji pupinky na tvari uzdravili ale potom se ji udelali vsude po tvářích tmavě hnědé fleky které má už dosti dlouho.A jedine co nato potom pomuže je dat ty fleky pryč laserem.Takže bych spis doporucila koupit nejaky ten korektor a zamaskovat to a až bude čas tak zajít ke kožní aby ti poradila co nato.

• Nahlásit
  • Citovat
12274
2.9.11 19:25

Celkově bych řešila pupínky a pleť homeopaticky. Určitě ne HA, která hormonální rovnováhu dokáže spolehlivě rozhodit.
Sama používám taky Pure pore od Avonu a jejich vynikající původní matující pudr, ale dochází a teď už jsem ho v katalogu neviděla :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
154
6.9.16 11:11

Oživuji diskuzi ;) na takové to lokální akné jsme používala zelenou tyčinku s aplikátorem Clearskin od Avonu. teď mi došla, jenže Avon už jí asi nevyrábí a já jí teď nutně sháním. je to tato viz.foto.Poradíte některá kde jí sehnat? nebo pokud některá máte, ráda jí koupím ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
624
6.9.16 11:48

Naprosto super korektor, který jsem objevila nedávno, je od značky NYC (v drogeriích rossmann) - je trošku silnější než velikost rtěnky, strukturu má hustější a krásně kryje. Pudr, který doporučuju všem svým kamarádkam a ony pak za mnou chodí, že jiný už nechtějí, je Minerální kompaktní pudr Dermacol, ale mozaikovitý s barevnými tónovacími složkami. Ten pudr bych za nic nevymněla, používám ho už několik let ať už jsem bledá, opáená, poďobaná, flekatá a nebo vyjímečně s hladkou pletí :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
154
6.9.16 11:52

@sissinka81 díky za tipy, taky vyzkouším. Ale tohle je korektor spíš na noc, je zelený, tekutější konzistence takže se hodí spíš přes noc, krásně mi pupínky vždy vysuší

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama