Nepříjemné znaménko ve vlasech, nebezpečné?

Anonymní
17.4.16 22:39

Nepříjemné znaménko ve vlasech, nebezpečné?

Ahoj. už několik let, nevím jak dlouho, možná 10,15 let? možná i mnohem déle, netuším, mám ve vlasech takové poměrně velké, vystouplé znaménko, nad krkem, v dolní části hlavy. jestli má 1,5-2 krát 1-1,5cm, nevím přesně, nevidím si tam. Mám ho tam, co pamatuju. před necelým rokem mě o něj omylem zavadila kadeřnice při česání, a někdy asi na podzim jsem si všimla, že je nejspíš částečně odlouplé. od té doby jsem se k němu nějak zablokovala, a je mi velmi nepříjemné na něj sahat, není bolestivé, občas mě v jeho těsném okolí mírně svědí, a mám v něm takový nepříjemný pocit. ne že přímo bolest, ale opravdu nepříjemné pocity. Což ovšem všechno může být psychické, protože jak jsem si všimla, že se asi odlupuje, dostala jsem příšerný strach. U doktorky jsem nebyla, asi bych měla, ale moc se bojím. někde jsem v jedné poradně četla, že znaménka ve vlasech, ze kterých rostou, bývají ten typ, do nějž obvykle rakovina nechodí, ale vlastně ani nevím, jestli mi z něj rostou vlasy, vlastně ani nevím, jestli je to určitě znaménko, nemůže to být třeba bradavice, když se to olupuje? ale to asi ne, že, když to mám tak dlouho. Máte někdo zkušenosti prosím? :? :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17.4.16 22:46

Ahoj, já mám takové znaménko ve vlasech, zvětšuje se mi už několik let, před lety jsem s ním byla u kožní a bylo mi řečeno, že tento bradavičnatý světlý typ opravdu není nebezpečný. Nicméně doporučila odstranění z důvodu možného natržení při česání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1570
17.4.16 22:50

Ty mas strach, tak proto jsi anonym?

Jestli se bojis doktoru, tak z chytre knizky jsem vycetl, ze po 40 dennim pustu zmizela i bradavice :-) telo ji odsalo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4477
17.4.16 23:24

Syn a já máme teď znaménka (1 a 2), ze kterých nemáme dobrý pocit, už jsem nás objednala na kožní. Není na co čekat. Strachem se budeš akorát užírat a nepomůžeš si. Když to bude něco špatného, tak odkládání vyšetření je kontraproduktivní. Když něco nevinného, tak se ti aspoň uleví. Ve vlasech je riziko nechtěného poranění velké.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2261
17.4.16 23:31
@Anonymní píše:
Ahoj. už několik let, nevím jak dlouho, možná 10,15 let? možná i mnohem déle, netuším, mám ve vlasech takové poměrně velké, vystouplé znaménko, nad krkem, v dolní části hlavy. jestli má 1,5-2 krát 1-1,5cm, nevím přesně, nevidím si tam. Mám ho tam, co pamatuju. před necelým rokem mě o něj omylem zavadila kadeřnice při česání, a někdy asi na podzim jsem si všimla, že je nejspíš částečně odlouplé. od té doby jsem se k němu nějak zablokovala, a je mi velmi nepříjemné na něj sahat, není bolestivé, občas mě v jeho těsném okolí mírně svědí, a mám v něm takový nepříjemný pocit. ne že přímo bolest, ale opravdu nepříjemné pocity. Což ovšem všechno může být psychické, protože jak jsem si všimla, že se asi odlupuje, dostala jsem příšerný strach. U doktorky jsem nebyla, asi bych měla, ale moc se bojím. někde jsem v jedné poradně četla, že znaménka ve vlasech, ze kterých rostou, bývají ten typ, do nějž obvykle rakovina nechodí, ale vlastně ani nevím, jestli mi z něj rostou vlasy, vlastně ani nevím, jestli je to určitě znaménko, nemůže to být třeba bradavice, když se to olupuje? ale to asi ne, že, když to mám tak dlouho. Máte někdo zkušenosti prosím? :? :(

Měla jsem na šíji taky, nechala si to vyříznout a je to. Právě proto, že máš strach, tak šupajdi na kožní a nech si to odstranit. nejen že ti ho vyšetří kožní, ale i po odstranění provedou histologické vyšetření. Přece nechceš něco zanedbat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5464
18.4.16 06:51

Zakladatelko, být tebou, tak upaluji na kožní nebo na chirurgii. Znaménko ti vyříznou, pošlou na histologii a ty budeš vědět, na čem jsi. A neboj se, to znaménko je pravděpodobně neškodné, ale je na blbém místě a můžeš si ho kdykoli natrhnout.
Odstranění nebolí - tedy mě nebolelo, jen byla trošičku nepříjemná umrtvující injekce, ale jinak fakt v pohodě.
Ničeho se neboj, ale nech si to odstranit, ať ti to nedělá zbytečnou neplechu ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3300
18.4.16 07:22

Měla jsem také. doktorka řekla, že je v pořádku. ale protože mi vadilo při česání - a hlavně u kadeřnice, nechala jsem ho odstranit. mám takových znamének - vystouplých - více. a průběžně si je nechám odstarňovat. máme to v rodině po babičce, nejsou nebezpečné, ale časem se zvětšují. nechce pak vypadat jako čarodejnice:( takže být tebou tak jdu. já teda měla i na obličeji, tak jsem šla na laser.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69434
18.4.16 07:41
@Anonymní píše:
Ahoj. už několik let, nevím jak dlouho, možná 10,15 let? možná i mnohem déle, netuším, mám ve vlasech takové poměrně velké, vystouplé znaménko, nad krkem, v dolní části hlavy. jestli má 1,5-2 krát 1-1,5cm, nevím přesně, nevidím si tam. Mám ho tam, co pamatuju. před necelým rokem mě o něj omylem zavadila kadeřnice při česání, a někdy asi na podzim jsem si všimla, že je nejspíš částečně odlouplé. od té doby jsem se k němu nějak zablokovala, a je mi velmi nepříjemné na něj sahat, není bolestivé, občas mě v jeho těsném okolí mírně svědí, a mám v něm takový nepříjemný pocit. ne že přímo bolest, ale opravdu nepříjemné pocity. Což ovšem všechno může být psychické, protože jak jsem si všimla, že se asi odlupuje, dostala jsem příšerný strach. U doktorky jsem nebyla, asi bych měla, ale moc se bojím. někde jsem v jedné poradně četla, že znaménka ve vlasech, ze kterých rostou, bývají ten typ, do nějž obvykle rakovina nechodí, ale vlastně ani nevím, jestli mi z něj rostou vlasy, vlastně ani nevím, jestli je to určitě znaménko, nemůže to být třeba bradavice, když se to olupuje? ale to asi ne, že, když to mám tak dlouho. Máte někdo zkušenosti prosím? :? :(

Proste se jeste dnes objednej na kozni, cim dele to odkladas, tim hur. Kdyz Te tak stresuje, nech si ho odstranit. Seber odvahu a zvedni telefon.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
JayLee
18.4.16 07:45
@Anonymní píše:

zasla bch na kozni nebo na chiru a domluvila se s tim co s tim znamenkem dal a pokud by to bylo schudne ci nejake nebezpečí by hrozilo, tak bych si ho nechala odstanit a neni pravda, ze do techle rakovina nechodi pan který s nami bydlel v baraku nez jsme se prestehovali tak prave v tomhle rakovinu mel resp bylo to zhoubne ale včas to zacal resit a dobře to dopadlo takze pokud to nekde bylo psano, tak mozna ve vetsine ne ale existuji výjimky, kdy tyto znamenka ano a jsou ;)

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
6324
18.4.16 08:12

Indikace na dálku a k tomu na fóru. Prostě zajděte k lékaři. I když „jen“ obtěžuje, tak je to dobrý důvod pro odstranění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25136
18.4.16 08:42

Máme v rodině taky - vystouplé znaménko ve vlasech. Kožní mi řekla, že nebezpečné to není, ale pokud to překáží při česání, odstranit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.4.16 11:53

@JayLee Mně dr řekla, že záleží na tom, zda je to znaménko pigmentové - tmavé. Ta mohou být riziková. Pokud je světlé, vypadá spíš jako bradavice, tak by to mělo být Ok. Určitě bych ale zkonzultovala s kožní minimálně proto, aby se tazatelka uklidnila…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat