Nepříjemnosti se zaměstnavatelem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.01.17 09:54
Nepříjemnosti se zaměstnavatelem

Dobrý den, téma vkládám anonymně, aby mne nikdo nepoznal. Minulý týden jsem psala zaměstnavateli, že nyní po nějakou dobu nemohu chodit do práce kvůli úrazu. Mám smlouvu na DPP. On řekl, že to z důvodu, co jsem napsala chápe, a že se mám uzdravit. A původně jsem měla naplánovanou směnu na tento týden - pondělí a sobota. Včera večer mi přišla sms s tím, jaká byla tržba. Tak jsem mu napsala, že jsem v práci nebyla, že věděl dopředu, že nemohu chodit, zavolal mi a začal na mě řvát, že co si to dovoluji a pod.
Ten den jsem mu ještě dopoledne psala na FB, aby věděl, že tedy nepřijdu, směna byla od odpoledne. Ke komunikaci jsme používali na 99% FB, kam mi posílal směny na další měsíc, a když jsem rušila směnu, tak také přes FB. A včera už mi řekl, že tohle není úřední prostředek, řval na mě, že má rozbitý telefon apod. Ale zároveň mi volal z telefonu. :nevim:
V pondělí bych měla jít znovu, ale bohužel pořád nemohu chodit do práce, nemohu tahat lahve a sudy.
Tento zaměstnavatel má i zvláštní praktiky, když jsem nastupovala nechtěl mi dát ani smlouvu. Nyní mám minimální mzdu a hodlám skončit, jak mu to mám dát vědět, aby to byl „úřední“ postup? A jak mám zrušit směnu v pondělí?

Reakce:

pannda
Kelišová 6598 příspěvků 35 inzerátů 22.01.17 10:04

Písemně!!! To Vás neučili?

pannda
Kelišová 6598 příspěvků 35 inzerátů 22.01.17 10:05

A neschopenku máš? Po úraze by měla být vystavena…

vokishka
Extra třída :D 12760 příspěvků 22.01.17 10:07

@pannda tak pokud normálně komunikuje přes FB, tak nevím, proč by to najednou muselo být jinak. Dcera taky tak pracuje a nemoci taky řeší přes telefon.

pannda
Kelišová 6598 příspěvků 35 inzerátů 22.01.17 10:09
@vokishka píše:
@pannda tak pokud normálně komunikuje přes FB, tak nevím, proč by to najednou muselo být jinak. Dcera taky tak pracuje a nemoci taky řeší přes telefon.

Chtěla úřední postup…

Jogrr
Závislačka 4325 příspěvků 22.01.17 10:09

Tak nestandardni chovani je na obou stranach. Kdyz je uraz, vystavi se neschopenka, ktera se preda zamestnavateli. Tim je absence omluvena.

pannda
Kelišová 6598 příspěvků 35 inzerátů 22.01.17 10:10

Já osobně si komunikaci se zaměstnavatelem na FB nějak nedovedu představit…Vše osobně, telefonicky či písemně..

pannda
Kelišová 6598 příspěvků 35 inzerátů 22.01.17 10:11
@Jogrr píše:
Tak nestandardni chovani je na obou stranach. Kdyz je uraz, vystavi se neschopenka, ktera se preda zamestnavateli. Tim je absence omluvena.

U dohody o provedení práce závisí možnost čerpání neschopenky - nemocenské, na tom, zda jste účasten nemocenského pojištění, tj. příjem z dohody musí být měsíčně vyšší než 10000 Kč. V opačném případě - nejste účasten nemocenského pojištění - nárok na neschopenku není.

zelenoockaa19
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 22.01.17 10:11

@pannda DPP a neschopenka?:D Tam se moc na neschopenky nehraje - nemůžeš chodit tak jsi bez peněz… Měla jste mu to dát písemně ale pokud na sms reagoval tak to přijmul…

MachyXS
Kecalka 112 příspěvků 22.01.17 10:29

Nejjistější by bylo obrátit se na nejbližší poradenské místo inspektorátu práce (SÚIP). Tam znají aktuální právní úpravu a mají zkušenosti z praxe. V těchhle věcech bych si nenechala radit na emiminu…

eumedon
Extra třída :D 13627 příspěvků 22.01.17 11:48
@Anonymní píše:
Dobrý den, téma vkládám anonymně, aby mne nikdo nepoznal. Minulý týden jsem psala zaměstnavateli, že nyní po nějakou dobu nemohu chodit do práce kvůli úrazu. Mám smlouvu na DPP. On řekl, že to z důvodu, co jsem napsala chápe, a že se mám uzdravit. A původně jsem měla naplánovanou směnu na tento týden - pondělí a sobota. Včera večer mi přišla sms s tím, jaká byla tržba. Tak jsem mu napsala, že jsem v práci nebyla, že věděl dopředu, že nemohu chodit, zavolal mi a začal na mě řvát, že co si to dovoluji a pod.
Ten den jsem mu ještě dopoledne psala na FB, aby věděl, že tedy nepřijdu, směna byla od odpoledne. Ke komunikaci jsme používali na 99% FB, kam mi posílal směny na další měsíc, a když jsem rušila směnu, tak také přes FB. A včera už mi řekl, že tohle není úřední prostředek, řval na mě, že má rozbitý telefon apod. Ale zároveň mi volal z telefonu. :nevim:
V pondělí bych měla jít znovu, ale bohužel pořád nemohu chodit do práce, nemohu tahat lahve a sudy.
Tento zaměstnavatel má i zvláštní praktiky, když jsem nastupovala nechtěl mi dát ani smlouvu. Nyní mám minimální mzdu a hodlám skončit, jak mu to mám dát vědět, aby to byl „úřední“ postup? A jak mám zrušit směnu v pondělí?

Písemnou výpovědí (poštou a na dodejku) a je tam 15-denní výpovědní doba, začínající dnem doručení výpovědi (zákoník práce, § 77 odst. 4 písm. b).

eumedon
Extra třída :D 13627 příspěvků 22.01.17 11:51
@zelenoockaa19 píše:
@pannda DPP a neschopenka?:D Tam se moc na neschopenky nehraje - nemůžeš chodit tak jsi bez peněz… Měla jste mu to dát písemně ale pokud na sms reagoval tak to přijmul…

Na neschopenky se samozřejmě hraje. Neschopenka je omluvenka v práci. Kdo má neschopenku, je práce neschopný, takže ji nemusí vykonávat, i když se k jejímu výkonu zavázal smlouvou. Peníze jsou druhá věc. Nehraje se na nemocenské pojištění pro případ neschopenky.

Sojkka
Ukecaná baba ;) 2428 příspěvků 22.01.17 13:07

Anonymní: Nejdřív píšete, že jste nemocná, pak z vás vyleze, že vlastně do práce už chodit nechcete. Nevím proč si spousta lidí myslí, že zaměstnání je holubník. Jestli jste nemocná, tak snad máte neschopenku, vždyť je to proboha normální. Ona neslouží jenom jako „lístek na prachy“, ale především jako omluvená absence v práci. Zkuste změnit přístup, takhle se o vás žádný zaměstnavatel nepopere.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Změna, co šetří. Přechodem k Bohemia Energy můžete získat měsíc energií zdarma

Energie stále zdražují a na lepší časy se, bohužel, neblýská. Přesto lze... číst dále >

Články z Expres.cz

Slováci mají svoje dvě Ledecké: O jaké kočky mohou kvůli sporu přijít?

I Slováci mají svou Ledeckou! Vlastně dvě Ledecké. Sestry a přední biatlonové... číst dále >

Tento poklad je z Česka! Sexy Karolína je první evropskou hokejovou trenérkou

Česká republika se má čím chlubit! Třicetiletá sexbomba Karolína Huvarová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >