Nepříjemný personál v porodnici

Anonymní
17.1.21 18:11

Nepříjemný personál v porodnici

Ahoj holky, dnes jsem jela “zbytecne” do porodnice, mam cely den pravidelne kontrakce po 6 minutach, opravdu me to boli, nechteli jsme nic zanedbat, tak jsme jeli. Ja nsem prvorodicka, jsem z toho sama jelen co se deje, nicmene sestricky prijemne jak osina v zadku, delaly tam ze me debila kdykoliv jsem odpovedela na otazku, at uz se tykala meho stavu, tak treba jak vyslychaji jake mam zamestnani, vzdelani atd. Prisla jsem si tam jako nejaky povl. Kontrakce to pry nejsou, bricho je malo tvrde, neotviram se, proste to jeste neni k porodu a mam jet domu. Bolesti tedy pokracuji ve stejnem duchu cely den, snazila jsem se spat, ale intenzita zesiluje. Ja jsem ted z toho takova smutna, ze se ke me chovali takhle a celkem se bojim tam potom podruhe vyrazit, abych je zase neobtezovala. Mate nekdo taklvou zkusenost? A jak takovy personal v takove slabe chvilce zvladnout? Partner semnou muze az primo na porodni sal, jinak tam musim byt sama kvuli covid opatrenim. Radeji anonym, nechci konkretne spinit porodnici.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6921
17.1.21 18:17

A nebo si to jen kvuli stresu a hormonum zbytecne beres. A vidis to mnohem hur, nez to je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10537
17.1.21 18:22
@Anonymní píše:
Ahoj holky, dnes jsem jela “zbytecne” do porodnice, mam cely den pravidelne kontrakce po 6 minutach, opravdu me to boli, nechteli jsme nic zanedbat, tak jsme jeli. Ja nsem prvorodicka, jsem z toho sama jelen co se deje, nicmene sestricky prijemne jak osina v zadku, delaly tam ze me debila kdykoliv jsem odpovedela na otazku, at uz se tykala meho stavu, tak treba jak vyslychaji jake mam zamestnani, vzdelani atd. Prisla jsem si tam jako nejaky povl. Kontrakce to pry nejsou, bricho je malo tvrde, neotviram se, proste to jeste neni k porodu a mam jet domu. Bolesti tedy pokracuji ve stejnem duchu cely den, snazila jsem se spat, ale intenzita zesiluje. Ja jsem ted z toho takova smutna, ze se ke me chovali takhle a celkem se bojim tam potom podruhe vyrazit, abych je zase neobtezovala. Mate nekdo taklvou zkusenost? A jak takovy personal v takove slabe chvilce zvladnout? Partner semnou muze az primo na porodni sal, jinak tam musim byt sama kvuli covid opatrenim. Radeji anonym, nechci konkretne spinit porodnici.

Zaměstnání a vzdělaní je asi součást anamnézy, fakt si nemyslím, že se tě na to ptali, jen aby tě nějak ponízili :nevim: Jak přesně z tebe dělali debila?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.1.21 18:25

@ivašot. Ja vim, jsem zdravotni sestra, vim, ze se ptaji, jen treba kdyz se ptali, kde jsem zamestnana, tak jsem rekla, ze mi v prubehu marodniho skoncila smlouva, tak na me sestricka vybehla, ze jsem tedy nezamestnana a jestli jsem aspon vedena na urade prace. Rikala to dost neprijemne, skakala mi do reci aniz by me nechala situaci vysvetlit, bylo proste videt, ze ji obtezuje se semnou bavit a ze otravuju zbytecne.

• Citovat
  • Nahlásit
1226
17.1.21 18:26
@ivašot. píše:
Zaměstnání a vzdělaní je asi součást anamnézy, fakt si nemyslím, že se tě na to ptali, jen aby tě nějak ponízili :nevim: Jak přesně z tebe dělali debila?

Nad tím jsem zrovna nedávno přemýšlela. Co je v porodnici komu co do toho, jaké mám vzdělání a zaměstnání. Jestli je to do nějakých statistik, nebo co. Ještě bych pochopila třeba to vzdělání, ale zaměstnání?? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10537
17.1.21 18:28
@Anonymní píše:
@ivašot. Ja vim, jsem zdravotni sestra, vim, ze se ptaji, jen treba kdyz se ptali, kde jsem zamestnana, tak jsem rekla, ze mi v prubehu marodniho skoncila smlouva, tak na me sestricka vybehla, ze jsem tedy nezamestnana a jestli jsem aspon vedena na urade prace. Rikala to dost neprijemne, skakala mi do reci aniz by me nechala situaci vysvetlit, bylo proste videt, ze ji obtezuje se semnou bavit a ze otravuju zbytecne.

Tak holt neměla den, řekni si v duchu, že je to kráva a pusť to z hlavy. Soustřeď se na sebe a těš se na miminko :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2930
17.1.21 18:29
@Anonymní píše:

Stalo se mi něco podobného. Nerodim, kontrakce nemám a otevřená jen na dva cm, jeďte domu. Do tří hodin byl malej na světě :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32933
17.1.21 18:30

Takže jsi si do toho vkládala své dojmy. Ony potřebovaly jasnou odpověď, ne výklady. Stačilo říct nikde, jsem na ÚP. Jim je jedno, jak jsi přišla o práci, potřebují rychle vyplnit papíry. To je, jako by se té zeptaly na jméno, a ty jim budeš vykládat, žes dostala jméno po babičce, i když tedy tatínek s tím nesouhlasil. Je mi líto, ale bohužel ony neměly jenom tebe. Zkus to pochopit z jejich pohledu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1226
17.1.21 18:30

Zkus to pustit z hlavy, říkej si, že jsi měla jen smůlu a narazila na nepříjemnou sestru. Něco taky mohly udělat hormony a tvoje nervozita.
Jinak hodně štěstí k porodu a ať jste Ty i mimčo zdravé. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.1.21 18:33

Hele mě nejvíc při příjmu do porodnice rozhodila věta: A manžel je otcem dítěte? A po porodu na sále jsem si dala ruku za hlavu a sestra na mě: Jsem Vám říkala abyste tu ruku dala dolů, budete víc krvácet. To jste učitelka? :lol: Prostě sestra blbá jak pučtok. Nic si z toho nedělej.

• Citovat
  • Nahlásit
9422
17.1.21 18:35

Já když se mě v porodnici ptali na vzdělání a zaměstnání (šla sjem na císaře), tak jsem se jich slušně zeptala, jak to, že jim dám informace o svém vzdělání změní nebo bude mít vliv na můj porod.
Chápu, že zaměstnání má na zdravotní stav někdy vliv.
Důvod dotazu vzdělání mi vysvětlit schopny nebyly.
Podle toho, co popisuješ, se opravdu chovala nevhodně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13473
17.1.21 18:42

Na vzdelani se me sestry ptaly pry proto, aby vedely, zda me oslovovat jen pani nebo pani + titul. Rekla jsem, ze staci jen pani, ze titul patri do uredniho styku. Taky nezjistuji, ktera sestra je DiS a ktera Bc 😃 😃 😃

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
236
17.1.21 18:44

Hlavně klid, třeba za pár hodin pojedete znovu a už to nebude planý poplach ;) sestřičky neměly svůj den, neřeš to. Jedes tam porodit a ne se kamaradit. Ja tedy s nikým vyloženě problém neměla, ale při druhem porodu mě taky poslali napoprvé domu. Ja věděla ze rodim ale rekla jsem fajn, tak se za chvíli vrátíme a skutečně par hodin na to jsem byla zpátky a za chvíli malej venku. Je to běžný, určitě to nemysleli špatně vůči tobě, ono je i pro tu mamku lepší bejt co nejdyl doma. Dej si horkou vanu a bud se to rozjede nebo ne. Stahni si apku na časování kontrakcí. Držím palce at je mimco co nejdřív na světě a oba jste Ok :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9115
17.1.21 18:44

@Sany80s Tak zrovna vzdělání se myslím uvádí do hlášení o narození pro statistiky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.1.21 18:46

Na mě byly taky nepříjemný, před porodem i v průběhu. Zcela otevřeně jsem je vyrušovala od klábosení u kafe. Otrávené byly fakt hrozně. Až když při kontrole ozev neslyšely miminka srdce, tak najednou byli všichni v pozoru. Exoti. Kolín, ale před 15 lety už.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat