Nepříjemný pracovní pohovor

Anonymní
13.11.18 16:14

Nepříjemný pracovní pohovor

Ahojte lidičky :mavam: Jelikož jsem čerstvě dokončila střední školu, tak si hledám práci a dneska jsem zažila svůj první pracovní pohovor (teda když nepočítám ty na brigádu :D ). Jelikož nemám moc s čím porovnávat, tak jsem se chtěla zeptat zda je tohle na pracovním pohovoru častá a běžná záležitost. Protože jsem ve městě kde se práce s mými zkušenostmi hledá těžce, rozhodla jsem se, že zkusím kaufland :D Poslala jsem cv a pozvali mě na pohovor. Byla jsem nervozní, ale jelikož tam nakupuji denně a vidím co tam pracuje s prominutím za individua, říkala jsem si že za mě snad budou rádi (jelikož už mám brigádně s kauflandem zkušenosti z jiného města :palec: ). Došla jsem na informace, s dotazem, kam mám jít když jsem pozvaná na pohovor. 10 minut jsem čekala než se pán uráčel přijít, poté jsem ještě 10 minut musela koukat na to jak se vybavuje se zaměstnankyní :nevim:. Pak mě pozval do své kanceláře, no bordel a smrad až hrůza :nevim:. Posadila jsem se a pán mi řekl, že mám povídat o tom kde jsem chodila na školu a na brigády a tak, než se mu zapne počítač. Už od začátku mi byl hrozně nepříjemný, koukal na mě jak na nějakou blbku, vše mi opakoval několikrát i když jsem mu dávala najevo, že ho chápu :zed:. Pořád mi říkal, že je ta práce fyzicky náročná, že se to možná na pohled nezdá ale že vážně je. Pak říkal o úseku uzenin, že tam je to náročné zase psychicky a na logiku. Říkala jsem mu že ho plně chápu a že s tím počítám. Pak se mě zeptal zda bych byla schopna obětovat.. (a ukázal mi do klína, kde jsem měla položené ruce, samozřejmě mě to zaskočilo, protože je mi 19 a už od začátku jsem se bála že na mě něco bude zkoušet) a dodal nehty, já se na ně koukla a říkám že proč by mělo, že jsem si je na brigádě ničila pořád a nic mi to nedělá :nevim: Přišlo mi to od něj neslušný, už to jak chvíli vynechal v hlase a znělo to nevhodně a i to že má tak blbou narážku..jde i o to jak to řekl. Pak ještě dodal, že to chápe, že jsem ženská a starám se o sebe (mám ty nehty nalakované) ale že jen nechce abych skončila hned jak si zlomím nehet :nevim:. I potom jsem byla zdvořilá, protože nevím jak to normálně chodí. Teď nevím zda tu práci brát když se mi ozvou nebo ne, mám z toho velmi nepříjemný pocit. :nevim: Možná je to kravina, berte ohled, že jsem v tomhle nová :)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

13.11.18 16:19

Ahoj.. Je šílený jak strašně záleží na náladě lidí. Myslím si, že šlo o pána, který měl akorát další ze svých nudných dní. To s nehtíkama chápu, existuje spousta prací, kde dlouhé nehty dělají problém. To bych nebrala nějak špatně. Třeba to mohl myslet jako narážku ale myslím si, že pokud mu dáš jasně najevo, co si může a nemůže dovolit, tak by snad problém být neměl. Takoví páni hold existují. Všude se někdo takový najde, lepší přehlížet :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Potvorka158
13.11.18 16:20

Ahoj dej na prvni pocit a kdyz si z toho nemela dobry pocit tak to tak nejspis bude :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
12099
13.11.18 16:23

Narazka na nehty? V potravinovem provozu bys nemela mit na nehtech lak. To je celkem jasny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.11.18 16:26

Z hlediska hygieny nesmí mít obsluha uzenin a masového pultu nalakovane nehty.
Nemyslel to třeba tak?
A sama píšeš, co je v kaufu kolikrát za individua.. tak je holt asi zvyklej s nimi takhle mluvit :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.11.18 16:27

Jsem zvedava, co Ti napisou dalsi, ale me to az tak hrozne neprijde… Ja hledala praci v dobe krize (takze se se zamestnanci nikdo neparal, bylo dost uchazecu), na pohovorech byla 2× (z oho jeden prave Kaufland) a od te doby 7 let praci nezmenila, ale… Zrovna Kaufland - stejne jako jina firma s potravinami - jsou na nehty opravdu haklivi (a nedivim se jim) - takze informace o tom, ze je musi mit clovek nenalakovane a na kratko strizene je dulezita… Ale mas pravdu, ze to vypada, ze ses jim na tu pozici nepozdavala -mozna jsi stihla pekna holka a oni hledaj nejakou rimbabu co nebude mit problem neco unest? Jina to, ze Te nechali cekat… Proste pokud ma firma dost zamestnancu (a tak to bylo i v me dobe hledani prace), tak se moc nepretrne, dela dulezitejsi veci a Tebe necha cekat… Ale samozrejme, Kaufland je pro trochu sebranka divnejch lidi - divny personalista, divna ucetni, …

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
13.11.18 16:32

Mě spíš šlo o tón jak se mnou mluvil a vynechala jsem že jsem k uzeninám jít něměla, jen mi popisoval úseky, já bych byla u hraček, oblečení a tak. Myslel to v tom smyslu zda by mi nevadilo si je polámat. Navíc jsem měla v cv napsáno že jsem brigádničila u dřeva, broušení tmělení a tak. Kde je to na fyziku dost těžký, a ruce si tam ničíš každej den a o tom jsem s ním mluvila ještě předtím než měl na nehty narážku. Prostě na mě působil asi špatným dojmem a proto jsem od něj vše brala vážně.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
13.11.18 16:34

Tak my v Kauflandu máme ředitele takového d*Bi. A, který se mi při představení představil příjmením a při odchodu mi řekl tak ahoj.. No málem mě mdloby braly co si to dovoluje ještě jako ředitel. Měl by mit úroveň a ne toto, naštěstí s ředitelem do kontaktu přijdeš jen když ho potkáš, směny a všechno jiného budeš řešit s vedoucí :) moje vedoucí je fajn, dělám taky za pultama, práce je to ok ale psychicky náročná, a lidi jsou někdy taky na facku, ale zvykne si, mě to celkem baví, i když u nás jeden člověk dělá za dva, takže se nezastaví ani na to zajít si na záchod, ale dá se to zvládnout

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
13.11.18 16:41
@Anonymní píše:
Jsem zvedava, co Ti napisou dalsi, ale me to az tak hrozne neprijde… Ja hledala praci v dobe krize (takze se se zamestnanci nikdo neparal, bylo dost uchazecu), na pohovorech byla 2× (z oho jeden prave Kaufland) a od te doby 7 let praci nezmenila, ale… Zrovna Kaufland - stejne jako jina firma s potravinami - jsou na nehty opravdu haklivi (a nedivim se jim) - takze informace o tom, ze je musi mit clovek nenalakovane a na kratko strizene je dulezita… Ale mas pravdu, ze to vypada, ze ses jim na tu pozici nepozdavala -mozna jsi stihla pekna holka a oni hledaj nejakou rimbabu co nebude mit problem neco unest? Jina to, ze Te nechali cekat… Proste pokud ma firma dost zamestnancu (a tak to bylo i v me dobe hledani prace), tak se moc nepretrne, dela dulezitejsi veci a Tebe necha cekat… Ale samozrejme, Kaufland je pro trochu sebranka divnejch lidi - divny personalista, divna ucetni, …

Právě to na mě působilo tak že hledají lidi jak sůl.. A máš pravdu, možná se jim nelíbilo, že jsem blonďatá, hubená a mladá s nalakovanýma nehtama. Působilo na mě že mě má za naivní a hloupou trubku no :D Přitom já jsem jen spíš ten člověk co si na vzhledu moc nepotrpí, nejradši je v teplácích a mikině, nehty řeším minimálně..právě skrz ten pohovor jsem si je lakovala, jinak jsem je měla naposledy upravený několik měsíců zpátky. Nevím asi jsem chtěla působit dobře a akorát jsem vypadala že se tam nehodím. Jinak je pravda že tam mají samý starší paní nebo širší slečny a jinak samý chlapy. :nevim: Asi jsem se špatně připravila. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
Tunrida
13.11.18 16:59
@Anonymní píše:
Právě to na mě působilo tak že hledají lidi jak sůl.. A máš pravdu, možná se jim nelíbilo, že jsem blonďatá, hubená a mladá s nalakovanýma nehtama. Působilo na mě že mě má za naivní a hloupou trubku no :D Přitom já jsem jen spíš ten člověk co si na vzhledu moc nepotrpí, nejradši je v teplácích a mikině, nehty řeším minimálně..právě skrz ten pohovor jsem si je lakovala, jinak jsem je měla naposledy upravený několik měsíců zpátky. Nevím asi jsem chtěla působit dobře a akorát jsem vypadala že se tam nehodím. Jinak je pravda že tam mají samý starší paní nebo širší slečny a jinak samý chlapy. :nevim: Asi jsem se špatně připravila. :roll:

Tak ono všeobecně platí, že na pohovor se máš načančat úměrně tomu, o jakou práci se ucházíš. Což samozřejmě neznamená, že jsi tam měla přijít v teplákách, ale jestli ses na vybalování zboží vyfikla jak barbie do kanclu, tak je jasný, že to v panu ředitel nevzbudilo dojem, že zvládneš v práci přehazovat krabice. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
1934
13.11.18 17:05
@Anonymní píše:
Ahojte lidičky :mavam: Jelikož jsem čerstvě dokončila střední školu, tak si hledám práci a dneska jsem zažila svůj první pracovní pohovor (teda když nepočítám ty na brigádu :D ). Jelikož nemám moc s čím porovnávat, tak jsem se chtěla zeptat zda je tohle na pracovním pohovoru častá a běžná záležitost. Protože jsem ve městě kde se práce s mými zkušenostmi hledá těžce, rozhodla jsem se, že zkusím kaufland :D Poslala jsem cv a pozvali mě na pohovor. Byla jsem nervozní, ale jelikož tam nakupuji denně a vidím co tam pracuje s prominutím za individua, říkala jsem si že za mě snad budou rádi (jelikož už mám brigádně s kauflandem zkušenosti z jiného města :palec: ). Došla jsem na informace, s dotazem, kam mám jít když jsem pozvaná na pohovor. 10 minut jsem čekala než se pán uráčel přijít, poté jsem ještě 10 minut musela koukat na to jak se vybavuje se zaměstnankyní :nevim:. Pak mě pozval do své kanceláře, no bordel a smrad až hrůza :nevim:. Posadila jsem se a pán mi řekl, že mám povídat o tom kde jsem chodila na školu a na brigády a tak, než se mu zapne počítač. Už od začátku mi byl hrozně nepříjemný, koukal na mě jak na nějakou blbku, vše mi opakoval několikrát i když jsem mu dávala najevo, že ho chápu :zed:. Pořád mi říkal, že je ta práce fyzicky náročná, že se to možná na pohled nezdá ale že vážně je. Pak říkal o úseku uzenin, že tam je to náročné zase psychicky a na logiku. Říkala jsem mu že ho plně chápu a že s tím počítám. Pak se mě zeptal zda bych byla schopna obětovat.. (a ukázal mi do klína, kde jsem měla položené ruce, samozřejmě mě to zaskočilo, protože je mi 19 a už od začátku jsem se bála že na mě něco bude zkoušet) a dodal nehty, já se na ně koukla a říkám že proč by mělo, že jsem si je na brigádě ničila pořád a nic mi to nedělá :nevim: Přišlo mi to od něj neslušný, už to jak chvíli vynechal v hlase a znělo to nevhodně a i to že má tak blbou narážku..jde i o to jak to řekl. Pak ještě dodal, že to chápe, že jsem ženská a starám se o sebe (mám ty nehty nalakované) ale že jen nechce abych skončila hned jak si zlomím nehet :nevim:. I potom jsem byla zdvořilá, protože nevím jak to normálně chodí. Teď nevím zda tu práci brát když se mi ozvou nebo ne, mám z toho velmi nepříjemný pocit. :nevim: Možná je to kravina, berte ohled, že jsem v tomhle nová :)

Ahoj.

Hlavně se nenechej zlomit a hledej dál. :)

Na mě ten Tvůj typ pohovoru spíš připadá, že už měl vybraného zaměstnance/zaměstnankyně po známosti, ale jednoduše pohovor musí být. Ale ty jsi se přihlásila, takže s Tebou musel udělat pohovor. Ale rozhodně bych s úspěchem nepočítala.

Ale tím se nenech odradit a hledej dál. A také se z něj pouč. Na tuto pozici nikdy neměj nalakované či dlouhé nehty.

Kdybych Ti měla napsat absurdity při pohovorech, tak mi ani stránka na eMiminu nestačí. :)

PS: Samozřejmě Ti přeji, abys práci získala, a pokud jsem se ve svém odhadu mýlila, jsem jen ráda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.11.18 17:12

@Tunrida Pokud ti přijde svetr a černé rifle jako barbie vyfiknutí :D
Samozřejmě mě fascinuje jak se každý pozastaví nad nehty ale ne nad tím jak to původně na mě působilo a jak to bylo myšleno. Jinak nehty nijak dlouhé nemám.
@tininas Děkuji moc za podporu. No taky na mě působil, že ne. Celkem to člověka zamrzí, když vidí co za lidi tam berou a o mě nemají zájem. Hold asi dělám špatný první dojem.

• Nahlásit
  • Citovat
3743
13.11.18 17:12

Oni potrebuji, aby jim tam nastoupili presne ty individua, ktere toto snesou, ptz moc jinych moznosti nemaji.
U tebe je riziko, ze do mesice plachnes, a o takovou oni nestoji, a rozhodne ti to nemam za zle… hledala bych jinde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Potvorka158
13.11.18 17:20
@J_Doe píše:
Oni potrebuji, aby jim tam nastoupili presne ty individua, ktere toto snesou, ptz moc jinych moznosti nemaji.
U tebe je riziko, ze do mesice plachnes, a o takovou oni nestoji, a rozhodne ti to nemam za zle… hledala bych jinde.

Presta tak :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
2786
13.11.18 17:35

podle toho jaký tam občas pracují individua tak na tebe asi mluvil. Asi to měl ze zvyku. Asi potřebují někoho kdo se nechá ve všem vymáchat. Ale dle známé, kaufland je fakt hrůza práce, ty jsi teda už nějakou zkušenost měla a dobrý jo?

Já jsem jednou byla na pohovoru ve student agency na pozici telefonní operator objednávání zájezdů. To byla taky má nejhorší zkušenost. Pohovor byl skupinový, a v požadavcích měli napsané že předchozí zkušenosti nejsou nutné a že nás zaučí. Když jsem tedy došla na řadu řekla jsem že s telefoním operátorem teda nemám zkušenost (narozdíl od jiných), ale že mluvit s lidmi se nebojím, že jsem dělala servírku a co se týče zájezdů, tak že dokážu porovnat různé dovolené protože jsem sama vycestovala již do více míst. pak se mě paní zeptala příšerným tonem a se zvednutým obočím: A to je jako všechno?
Musím říct že oproti ostatním jsem opravdu neměla stímhle zkušenosti ale dost mě tímto shodila. zkušební „telefonát“ s vedoucí pohovoru byl také děs. No oklepala jsem se a šla na zmrzku si zlepšit náladu, protože takovej pohovor jsem taky ještě nezažila :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama