Nepřijetí dítěte do školky - ÚP místo jisté práce??

kristina.nowaková
11.3.10 13:15

Nepřijetí dítěte do školky - ÚP místo jisté práce??

Dobrý den všem,

předem se omlouvám, pokud budu trošku moc přímá k dnešní situaci, ale připadám si v našem státě někdy jak bezmocná… :cry:

Jsem momentálně na MD, dceři budou 3 roky příští rok v březnu a protože jsem s ní sama, tak prostě nutně potřebuji v tom březnu nastoupit do práce ( naštěstí jsem nebyla před MD nezaměstnaná, takže se mám kam vrátit, to mi ale lehce může překazit rozhodnutí MŠ)) a tedy nutně potřebuji, aby mi ji vzali do školky…

Tím nechci naštvat maminky, co mají partnery, je jasné, že bych byla stejně rozčarovaná, i kdybychom měly fungujícího tátu…

Ale proč jsem tak naštvaná, potkala jsem dnes kamarádku, která šla do školky se svou starší dcerkou v doprovodu mladší ( bude mít ted teprve 2 roky- ta mladší, starší jsou 4), takže ta kamarádka tu školku vlastně ted vůbec nepotřebuje, protože je stejně doma…
Tak jsem se jí zmínila, že jdeme příští měsíc na zápis, že nastupuji příští rok zpět do práce a at mi řekne svůj názor, jaké mám šance, že mi ji vůbec vezmou a její odpévěd byla úplně ledově klidná, ale mě strašně vyděsila a v zápetí šíleně dopálila…řekla mi, že mi ji zřejmě nevezmou, je plno a oni dávají přednost předškolákům ( to samozřejmě chápu) a pak sourozencům, co už tam mají strašího…, a když jsem se jí ptala, jestli ona nastupuje do práce, tak mi řekla, no, jestli nějakou najdu…a lhostejně se ušklíbla…

tak mě napadla fakt otázka, kterou by snad měli hlavně ti naši politici snad řešit a to ihned!!!!Je vůbec normální a logické v dnešní tak šíleně zadlužené době našeho státu, aby se dobrovolně nechaly matky s dětma stávat jen z důvodu kapacit ve školkách nezaměstnanýma?????Vždyt státní školky jsou přece placené hlavně z daní a jak ty daně chce ten stát vlastně získat, když nezajistí matkám, aby mohly zpět nastoupit do práce, když ji mají a místo toho jsou některé holt nucené jít na pracák, kde se o ně zase musí starat stát????Není to naprostá hovadina????Vždyt je to do nebe volající a hlavně je to přímo na očích a oni s tím dělat něco můžou, tak proč se nic neděje???????

Máme vůbec my matky dětí, co se máme kam vrátit do práce nějakou šanci s tím něco udělat?????

Pokud bude možné, slyšela bych ráda i nějaké reakce přímo zaměstnankyn školek, popř ředitelek, jestli mi a určitě ne jen mi, neporadíte, zda je nějaká šance…

Mám totiž v plánu jít ještě před zápisem do školek zjistit vůbec situaci a možná i potupně škemrat, aby mi dceru vzali…tak zda to bude mít vůbec smysl…

Předem děkuji za reakce, popř smysluplné rady:-)

S pozdravem

Kristina

( bydlíme v Ostravě- Hrabová, tedy mám zájem konkrétně o školku v naší obci- bohužel je tu jen jedna), no a na zápis se chystám i do Hrabůvky, protože je to nejbližší čast té naší, tam budem mít ale nevýhodu, že tam nemámě trvalé bydliště :cry: )

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

13496
11.3.10 13:23

ahoj
tak to nastve ale pokjud je v hrabove jen jedna skolka tak je tam asi opravdu omezeny pocet mist.
Ted vim ze se delaji zapisy v Hrabuvce,ja si chodim pro obedy do skoly na Mitusove a zrovna jsem tam o zapisu do jejich skolky cetla,tak jestli chces,muzu se ti zitra zeptat zda tam mas nejakou sanci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2437
11.3.10 13:30

Co na to říct :nevim: Naprosto s tebou souhlasím. Taky nejsem schopná pochopit tenhle „systém“. Já se do práce mám vrátit v lednu, takže stejná situace - nástup dítěte až v průběhu školního roku. Zápisy už u nás proběhly, školky jsem si předem oběhala i obvolala a všude mi bylo řečeno, že šance je minimální a spíš čekat, zda se pak neuvolní místo v průběhu roku. Na rozhotnutí zatím čekám, ale iluze si opravdu nedělám, míst je málo a přednost mají předškoláci a sourozenci. Také mají mít přednost děti matek samoživitelek a matek vracejících se do práce, proto mě celkem dost zarazilo, že školky tady v okolí vůbec nechtěli razítko od zaměstnavatele a některé ani kontakt na něj, stačilo napsat na přihlášku, že se vracím do práce, ale to si tam pak může napsat i ten, kdo zůstává doma a tudíž podle toho se přijetí asi neřídí. Já to hrotit nebudu, mám už přislíbeno v práci neplacené volno do dalšího září a mám manžela a nějak to snad zvládnem snad i s nějakou brigádou, na pracák se nechystám…ale v tvém případě si myslím, že pokud by ti malou opravdu nevzali tak nějaký humbuk udělat budeš muset. Podat odvolání, případně i stížnost. Už při zápisu dolož, že na tebe čekají v práci a že jsi samoživitelka, věřím, že se pak nějaké to místo najde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kristina.nowaková
11.3.10 13:30

Taminka,
děkuji za odpověd, na internetu jsem si našla nějaké stránky, myslím přímo Úmob Ov-Jih a mají tam seznam školek a u asi 4 mají naspané, že tam mají volná místa a z toho jedna byla i ta Mitušova, ale tuším, že číslo popisné bylo 6 ( mám pocit, že na té jedné ulici jich tam snad bylo víc?, ale možná tam mají jen nějaké ústředí, moc to tam neznám, tak jen tápu dle adres a mapy…

Každopádně bych ti byla moc vděčna, kdyby ses mi tam zeptala, zda tam místo je, eventuelně, zda třeba neberou ohled na matky samoživitelky, které se mají kam vrátit do práce po mateřské…

ještě jednou děkuji za odpověd a snad se ozve i někdo další:-)

• Nahlásit
  • Citovat
kristina.nowaková
11.3.10 13:36

Princess,

i tobě děkuji za názor a normálně mě ted zcela ironicky napadlo, zda by nebylo snažší najít nějakého " tatínka", který by nás živil, než najít školku, která vezme v potaz to, že by měla brát ohled na to, že jednou s jejich přístupem nebudou mít na platy, pokud budou dobrovolně rozhodovat v neprospěch matek, které jim můžou vydělat na jejich platy a vůbec na provoz školek…

• Nahlásit
  • Citovat
13496
11.3.10 13:36

No vidis,nedavno jsem si vsimla ze tam jsou dve skolky,jedna naproti skoly a druha mezi domky a panelaky.
Nevim do ktere z nich je zapis,mrknu se ti zitra jak tam pujdu pro obed a pak ti hned napisu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
72
11.3.10 13:39

ahoj ja sice nejsem z Ostravi ale tez se desim situace ze holku nevezmou do skolky je rijnova ,tak si rikam ze budu vozit holku na MU na hlidani kdyz zrusili skolky sikulove… ach jo prijdu o praci to bude prima :cert: :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kristina.nowaková
11.3.10 13:41

Tami,
předem díky moc za ochotu a pak mi eventulně napiš i přesně, která to je :lol:

ještě jednou děkuji…

• Nahlásit
  • Citovat
2437
11.3.10 13:43

Kristino, zase neházej flintu do žita předčasně :-) Jako samoživitelka opravdu budeš mít přednost, dostaneš se minimálně před matky vracející se do práce, které mají partnera. Asi to bude chtít nevázat se na jednu školku a nepohrnout místem i v nějaké vzdálenější. Obejdi si předem školky, které by připadaly v úvahu, případně napiš i na odbor školství Vaší městské části ať ti poradí. Uvidíš co ti řeknou, třeba to nebude tak černé jak to vidíš teď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22315
11.3.10 13:46

Ano se skolkama je problem. Ale tohle neresi politici- thle musi resit mesto, nebo mestska cast, nebo obec ktera zrizuje skolku.

My mame asi opravdu stesti, ale nase mesto se docela stara a jen letos navysilo kapacitu skolek o 117 mist( 1 nova skolka + budou nove jesle)

Kriteria ve skolce si urcuje reditelka- kdyz je samospravni, nebo pak poverena reditelka- kdyz je skolek vice pod jednou samospravou.

A teda nesouhlasim s tim, ze at si kamaradka stahne 4lete dite ze skolky :roll: Skolka je vzdelavaci institut a ne „uschovna“ deti, kdyz jde mama do prace. Zni to drsne, vim, nejlepsi by bylo, aby ve skolkach meli sostatek mist pro vsechny deti od 3-6 let.

Jenze!!!! je treba si uvedomit, kolik predskolaku ma odklad pro „nevyzralost“ z pohledu PPP a z pohledu rodicu- tady je to fakt nekdy neunosne. Jen v nasi skolce z 20 predskolaku jdou do skoly 3!!! deti

Jak Ti poradit. Pokud dceru nevezmou- napis odvolani, nebud v nem sprosta, ale uved duvody, proc ma dite nastoupit. Klidne bych napsala i o diskriminaci samozivitelek.

A hlavne drzim palce, at se to podari a dite ti vezmou.

Jinak, moje dcerka je listopadova, zapis bude az v dubnu a taky nemam jistotu, ze ji vemou. Jsem sice doma s nejmladsi, ale od zari se chystam
na cast uvazek do prace…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4120
11.3.10 13:49

Já bych brala, aby měly přednost předškolní děti (to je myslím daný zákonem), potom děti maminek samoživitelek a vracejících se do práce. Ale každá školka to má nastavený jinak, napíšu ti orientačně kritéria přijetí na naši školku, seřazený od nejdůležitějšího (bod 3 mě vyloženě vytáčí a nepochopila jsem ho na tak důležité pozici).

1. Zákonní zástupci dětí mají trvalé bydliště v Třebíči
  2. „tzv. předškoláci“
  3. Délka docházky do mateřské školy /přednost budou mít děti, které budou docházet celý kalendářní rok v celodenním režimu
  4. Zaměstnanost rodičů /přednost budou mít děti, jejichž rodiče oba pracují před dětmi, jejichž matka je například doma a pobírá rodičovský příspěvek
  5. Při dosažení 3 let věku dítěte jehož starší sourozenec se již vzdělává v mateřské škole a rodiče nastupují do zaměstnání
  6. Při dosažení 3 let věku dítěte, jehož rodiče či zákonní zástupci se nacházejí ve složité životní situaci
  7. V případě rovných podmínek rozhoduje - Datum a doba podání žádosti
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kristina.nowaková
11.3.10 13:58
ka-tka píše:

A teda nesouhlasim s tim, ze at si kamaradka stahne 4lete dite ze skolky :roll: Skolka je vzdelavaci institut a ne „uschovna“ deti, kdyz jde mama do prace. Zni to drsne, vim, nejlepsi by bylo, aby ve skolkach meli sostatek mist pro vsechny deti od 3-6 let.

Jejda, toho jsem se trošku obávala, že to tak někdo pochopí!
Rozhodně jsem neměla na mysli, že by měli vzít třeba mou dceru a kamarádce dítě vrátit domů, protože já práci mám a ona ne! To rozhodně ne, ze sociálního hlediska je jasné, že děti by měli chodit do školek, at už jejich rodiče zaměstnaní jsou nebo ne, protože to určitě pomáhá jejich rozvoji být ve společneosti i někoho jiného než rodičů…
Jen mě prostě mrzí, že v dnešní době se neřeší to, aby se matky do práce opravdu vrátit mohly…dítě tam rozhodně odkládat nechci, takhle bych to teda nenazvala… :nevim: …já tam to dítě dát prostě musím, protože jinou možnost nemám…

• Nahlásit
  • Citovat
22315
11.3.10 14:06
kristina.nowaková píše:
ka-tka píše:

Jejda, toho jsem se trošku obávala, že to tak někdo pochopí!
Rozhodně jsem neměla na mysli, že by měli vzít třeba mou dceru a kamarádce dítě vrátit domů, protože já práci mám a ona ne! To rozhodně ne, ze sociálního hlediska je jasné, že děti by měli chodit do školek, at už jejich rodiče zaměstnaní jsou nebo ne, protože to určitě pomáhá jejich rozvoji být ve společneosti i někoho jiného než rodičů…
Jen mě prostě mrzí, že v dnešní době se neřeší to, aby se matky do práce opravdu vrátit mohly…dítě tam rozhodně odkládat nechci, takhle bych to teda nenazvala… :nevim: …já tam to dítě dát prostě musím, protože jinou možnost nemám…

Nechtela jsem se te doktknout, ale bohuzel, taky jsem se potkala s timhle.....nejednalo se teda o me dite- asi jsem moc hubata, ale znam pripad, kdy to jedna maminka pozadovala po jine…

A taky jsem psala- ze chapu, ze dite potrebujes umistnit.

Hele jeste treba pred 2 lety u nas byl argument, proc neberou deti v prubehu roku. Treba brali do konce prosince, jinak smula. Je to pry kvuli tomu, ze 3 lete dite nastoupi uprostred roku, a nezacleni se mezi jine deti- bude zaostavat

No a napadlo mne jeste. Ostrava je velike mesto, nevim jak je to s provozovanim- zda jsou skolky pod mestem- asi jo. chtelo by to stezovat si, psat, volat, jit osobne, ale taky by to melo delat vice lidi…treba i petice.
Ono je to kazdy rok, maminky jsou zoufale, ale mam pocit, ze jen krici jak je to spatne, ale nic nedelaji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kristina.nowaková
11.3.10 14:30
ka-tka píše:No a napadlo mne jeste. Ostrava je velike mesto, nevim jak je to s provozovanim- zda jsou skolky pod mestem- asi jo. chtelo by to stezovat si, psat, volat, jit osobne, ale taky by to melo delat vice lidi…treba i petice.
Ono je to kazdy rok, maminky jsou zoufale, ale mam pocit, ze jen krici jak je to spatne, ale nic nedelaji.

No, mám v plánu jít příští týden do těch školek osobně, proto jsem chtěla, zda by se k tomu nevyjádřil přímo někdo, kdo ve školce dělá, jestli to vůbec má nějaký smysl…jasné je, že zkazit tím asi nezkazím nic, jen dám o sobě vědět, je doufám, že v dobrém slova smyslu a ne, abych se stala jako ta „matka samoživitelka, co má nějaký problém“

taky vůbec nevím, jestli můžu v ostravě podat více přihlášek???už jsem tu četla pár diskuzí, že v některých městech se ředitelky po zápisech scházejí a přihlášky těch, co je mají podané do více školek rovnou vyhazují…to je přece strašné????ještě bych to pochopila v případě, že by to dělaly školky, které by nám na oplátku to dítě opravdu vzali, ale takhle???

No a s tou velikostí města, Ostrava je sice velká dost a má školek hodně, ale jaksi i dost dětí a když vidím za prvé většina kritérií začíná bodem, že dávají přednost dětem s trvalým bydlištěm v místě školky, to je sice hezké,ale není to trochu diskrimančí, že v některých čtvrtích je školek 20 a u nás jen jedna????no a za druhé, už tak budu do práce dojíždět a ještě vozit dítě přes půl města ráno před 6, když ted vidím maminky na mateřské, co vodí děti ráno po 8 do školky, kterou mají za barákem???

Tím nechci útočit na nepracující maminky, co mají dětí ve školkách, jen mi to prostě příjde strašně nefér… :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
2415
11.3.10 14:31

Taky mám problém s březnovou holkou. Celkem i chápu, že je problém, který za pár let odezní, tak města nechtějí zakládat nové školky, které pak zase budou prázdné. Co mě ale vytáčí je, když od někoho slyším, jak támhle zná ředitelku a zařídilo se to a jak tyhle dali sponzorskej dar… :cert: :cert: :cert: :cert:
Já už jsem psala na svoji městskou část a hodlám se dožadovat překontrolování, jestli opravdu všechny přijaté děti splňují dané požadavky. Pokud je něčeho nedostatek, tak to vede ke korupčnímu jednání… :roll: :roll: :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama