Nepřijetí do školky a sociálka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Izumi Miyako
Zasloužilá kecalka 589 příspěvků 24.06.19 13:22
Nepřijetí do školky a sociálka

Měla bych menší dotaz. Doma se hádáme, co jako když malou nevezmou do školky a mě skončí rodičák. Rodiče tvrdí, že mě má život sociálka. Matka vykřikuje, že ona není povinna mě živit a přeci nemůže někdo (stát) po ní něco takového chtít. To je prý hloupost a že jim to tam vytmaví.

Já osobně mám spíše zkušenosti, že mě na sociálce posílají někam se slovy mám rodiče, ať se staraj.

Rovněž matka odmítá hlídat s tím, že si z toho má sociálka sednou na zadek, že ona nebude hlídat. V dnešní době má spíše každej v říti to, že někdo nemá hlídání. Ale bez peněz to nejde.

Takže se ptám, je pravda, že když mi skončí rodičák a malou mi nepříjmou do školky, tak mě bude něco platit sociálka?

Kdyby nevzali u nás… Tak je tu možnost, že bych dojížděla do jiného města. Vzhledem k tomu jakou práci bych tak sehnala a vzhledem k pracovní době od šesti… Zvládlo by dítě dlouhodobě stávat ve tři - čtyři hodiny ráno? Je to pro něj únosné? Nemyslím si, že si budu moc nějak vybírat, takže budu ráda, že něco budu mít.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
jahuhudka
Extra třída :D 14429 příspěvků 24.06.19 13:26

:mrgreen: ty nikdy nezklames

jege
Závislačka 2923 příspěvků 24.06.19 13:26

Pokud Ti již bylo 18 a nestuduješ, tak Tě rodiče fakt živit nemusí a už vůbec ne Ti hlídat dítě. Ať Tě živí a dítě hlídá jeho otec.

Martha03
Ukecaná baba ;) 1265 příspěvků 24.06.19 13:28

Socialka nikoho neživí. Když si bez práce jdeš na UP. Rodiče tě živit nemusí, když nejsi ještě neplnoleta nebo nestudujes. Nicméně dítě sis pořídila sama, takže by bylo vůči nim i krajně nespravedlivé, aby vás museli živit. Je třeba si najít takovou práci, abys dítě mohla vozit do i ze školky pokud ti s tím nikdo nepomůže. Ve tři ráno to tedy pro dítě moc dobre není, proč si myslíš, že to ho u vás nevezmou?

Ennny
Závislačka 3895 příspěvků 24.06.19 13:29

Ty vogo to je zase výplod fantazie 8o

Kriss Tina
Extra třída :D 11012 příspěvků 24.06.19 13:30

Zaprvé ne socialka ti nic platit nebude, budeš mít max podporu v nezaměstnanosti, ale to je na chvilku. Matka tě určitě živit nemusí, co otec dítěte? Nebo si budeš muset najít práci z domova, nebo dělat protisměnu s druhým rodičem, zaplatit dítěti soukromou školku… Potom když chceš dělat od 6 tak ale počítej, že dítě bude muset do školky někdo vodit, ty nejsou od 5, u nás je školka od půl 7, takže i kdyby syn dokázal dlouhodobě vstávat ve 4 tak je mi to houby platné…

edding400
Kecalka 266 příspěvků 24.06.19 13:30

@Izumi Miyako jako dobrý, fakt jeden z nejvtipnějších příspěvků za dlouhou dobu. :palec:

Tichošlápek
Neúnavná pisatelka 15074 příspěvků 24.06.19 13:31

Té malé je mi vážně líto. Víc k tomu asi není co dodat

Izumi Miyako
Zasloužilá kecalka 589 příspěvků 24.06.19 13:33

@Martha03 Je hodně plno. Letos nepřijali hodně dětí. A malá má nějaké komplikace.

zuzanx
Ukecaná baba ;) 1030 příspěvků 24.06.19 13:33

Žádná školka neotvírá tak brzo. Co vím, tak školky začínají provoz 6:30.

Ennny
Závislačka 3895 příspěvků 24.06.19 13:34

@zuzanx u nás 6:15 ale jsme jediná školka široko daleko, jinak většinou od 6:30 některé dokonce od 7:00

Verpa5
Kecalka 278 příspěvků 24.06.19 13:34

Proč si myslíš, že tvé dítě nevezmou do školky? Rodiče tě samozřejmě živit nemusí je to jen jejich dobrá vůle. Proč chceš (potřebuješ) aby tě někdo živil? Jsi nějak postižená, nebo vážně nemocná?

elan
Kecalka 282 příspěvků 24.06.19 13:35

Povinnost se o tebe postarat má otec dítěte, který ti platí alimenty, a pokud bydlíš s rodiči ve společném bydlení, tak máš povinnost ty platit rodičům náklady za sebe a dítě a rodiče ti nemají povinnost platit cokoli, pokud nestuduješ školu. Požádala bych o městský byt a s dítětem se přestěhovala, pokud nemáš už teď oddělený byt od rodičů. Tvoji rodiče nemají povinnost ti hlídat dítě, to je na jejich dobré vůli a zda chtějí. Dítě nemůžeš nechat vstávat ve tři ráno, musíš si sehnat práci, kde se bude pracovat od 8h ráno.

Markéta80
Hvězda diskuse 45196 příspěvků 24.06.19 13:35
@Izumi Miyako píše:
@Martha03 Je hodně plno. Letos nepřijali hodně dětí. A malá má nějaké komplikace.

jaké? Lehké to není a nebude. Nebo se odstěhovat za prací jestli je tam šance na školku? Otec dítěte nefunguje? Na úp a dostaneš podporu ale bez školky stejně do práce nemůžeš :?

Petra Z
Hvězda diskuse 53139 příspěvků 24.06.19 13:37

@Izumi Miyako tak zápisy do školky už byly a víš, jestli je přijatá ne??
Pokud se teda nehadate už teď a školka by měla být třeba až za rok. Což by mi přišlo na hlavu postavený.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama