Nepřišla mi nemocenská, kde může být problém?

Anonymní
18.10.19 19:30

Neprisla mi nemocenska, kde muze byt problem

Zdravicko. sem od 16.8 na rizikovem těhu. Penize za srpen mi dosli ze socialky 19.9 za pouhe dva dny v srpnu( 30 az 31)což je v poradku. Ale. 27.9 jsem odevzdala dalsi listek na penize, ktery dosel 4.10 na nasi centralu, ktera odevzdala jeste ten den listek na ossz v Praze. Jakto, ze jeste nemam na ucte ani korunu? Socialka mi po zavolani rekla, ze to nema v evidenci, pritom ten listek tam dosel dle infa z centraly. Jako bejt tak dlouho bez penez je desny, z jedne vyplaty pritelovo neni mozne vse utáhnout a buh vi kdy to prijde a jestli vubec, mam nastavene splatnosti, hypoteku, nasetreno neco je ale nemuzeme vse dat na to, to bychom neměli nic. Kontokorent jsem vycerpala. Naklady nemam zrovna nizke. :(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

69025
18.10.19 19:35

Tak pokud ho ossz nema v evidenci, tak zadne penize nedostanes, dokud se nekde nedohleda nebo nedodas nahradni…
A jinak jaky tak dlouho bez penez, i kdyby ho tam dal zamestnavatel okamzite, tak je to nejak 14 dni a ossz ma na zpracování 30 dnu, plus minule penize dosly presne pred mesicem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
655
18.10.19 19:35

Ahoj, protože oni mají čas. Peníze jsou povinni posílat dokonce měsíce, to že musíš zaplatit nějaké složenky v mém případě do 20ho, je vůbec nezajímá. Já jsem na nemocenské už dlouho, a jenom jednou se mi stalo že mi přišli peníze do 20ho, Jinak vždy chodí od 25-30ho jak kdy. :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18651
18.10.19 19:37
@Anonymní píše:
Zdravicko. sem od 16.8 na rizikovem těhu. Penize za srpen mi dosli ze socialky 19.9 za pouhe dva dny v srpnu( 30 az 31)což je v poradku. Ale. 27.9 jsem odevzdala dalsi listek na penize, ktery dosel 4.10 na nasi centralu, ktera odevzdala jeste ten den listek na ossz v Praze. Jakto, ze jeste nemam na ucte ani korunu? Socialka mi po zavolani rekla, ze to nema v evidenci, pritom ten listek tam dosel dle infa z centraly. Jako bejt tak dlouho bez penez je desny, z jedne vyplaty pritelovo neni mozne vse utáhnout a buh vi kdy to prijde a jestli vubec, mam nastavene splatnosti, hypoteku, nasetreno neco je ale nemuzeme vse dat na to, to bychom neměli nic. Kontokorent jsem vycerpala. Naklady nemam zrovna nizke. :(

Tak OSSZ má 30 dní na zpracování. Takže běžně chodí nemocenská za měsíc x téměř až v měsíci x+2. Já jendou čekala na peníze za září až do prosince, neb ještě k mému velkému štěstí v práci něco špatně vyplnili, takže jim to ta OSSZ posílala zpátky k opravě. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2033
18.10.19 19:38

Mají 30 dní na vyřízení po obržení podkladů. Došlo to tam pozdě. Tipuju koncem měsíce. Jinak bych popřemýšlel spíš nad tím, když to nemůžete utáhnout teď, tak jak to budete dělat na rodičáku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1793
18.10.19 19:41

Lístek na peníze dojde někam na podatelnu a než to roztřídí to trochu trvá. A pokud ho nemají, tak rozhodně peníze nedostaneš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11911
18.10.19 19:42
@Anonymní píše:
Zdravicko. sem od 16.8 na rizikovem těhu. Penize za srpen mi dosli ze socialky 19.9 za pouhe dva dny v srpnu( 30 az 31)což je v poradku. Ale. 27.9 jsem odevzdala dalsi listek na penize, ktery dosel 4.10 na nasi centralu, ktera odevzdala jeste ten den listek na ossz v Praze. Jakto, ze jeste nemam na ucte ani korunu? Socialka mi po zavolani rekla, ze to nema v evidenci, pritom ten listek tam dosel dle infa z centraly. Jako bejt tak dlouho bez penez je desny, z jedne vyplaty pritelovo neni mozne vse utáhnout a buh vi kdy to prijde a jestli vubec, mam nastavene splatnosti, hypoteku, nasetreno neco je ale nemuzeme vse dat na to, to bychom neměli nic. Kontokorent jsem vycerpala. Naklady nemam zrovna nizke. :(

Přijde ti 14 dní jako dlouho?? Mají na to 30 dnů. Možná by u tebe bylo řešením lístek na peníze posílat rovnou OSSZ. A jinak tedy nevím, ale 27.9. je docela brzo. Jaké jsi měla datum na tom lístku???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1001
18.10.19 19:43

Tak pokud vím, mají 30 dní od dodání podkladů na vyplacení. Holt další ukázka toho, jak lidi nepřemýšlí vůbec nad tím, co bude, ale zijou jen přítomností. Jak to budete dělat na rodicaku, když z pritelovo výplaty není možné vše poplatit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.10.19 19:44
@Lucie1906 píše:
Ahoj, protože oni mají čas. Peníze jsou povinni posílat dokonce měsíce, to že musíš zaplatit nějaké složenky v mém případě do 20ho, je vůbec nezajímá. Já jsem na nemocenské už dlouho, a jenom jednou se mi stalo že mi přišli peníze do 20ho, Jinak vždy chodí od 25-30ho jak kdy. :pocitac:

Ja bohuzel mam jinou zkušenost, kdyz jsem pracovala u nas, tak do systému do zadali hned a mela jsem penize uplne stejne jak vyplatu. Holt Ptaha asi no

• Nahlásit
  • Citovat
18.10.19 19:45
@Cenarius píše:
Mají 30 dní na vyřízení po obržení podkladů. Došlo to tam pozdě. Tipuju koncem měsíce. Jinak bych popřemýšlel spíš nad tím, když to nemůžete utáhnout teď, tak jak to budete dělat na rodičáku.

Přesně, souhlasím s tebou! jako zakladať diskuzi, že nepřišly peníze? Tak si musíš zvyknout, že to není pokaždé stejne datum. A presne AZ bude rodicak, tak co? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1001
18.10.19 19:45

@Lucie1906
Vidíš, já dodávám do práce lístek pokaždé posledního a peníze mám pokaždé do max. 12.dne následujícího měsíce. A ne, opravdu je složenky zajímat ani nemusí no, holt to tak je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18651
18.10.19 19:47
@NinaU. píše:
@Lucie1906
Vidíš, já dodávám do práce lístek pokaždé posledního a peníze mám pokaždé do max. 12.dne následujícího měsíce. A ne, opravdu je složenky zajímat ani nemusí no, holt to tak je.

Ono dost záleží, pod kterou OSSZ člověk spadá a kolik tam toho mají. Praha je v tomhle pravdu pověstná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.10.19 19:47
@NinaU. píše:
Tak pokud vím, mají 30 dní od dodání podkladů na vyplacení. Holt další ukázka toho, jak lidi nepřemýšlí vůbec nad tím, co bude, ale zijou jen přítomností. Jak to budete dělat na rodicaku, když z pritelovo výplaty není možné vše poplatit?

No tak jako pritel bere cca 20 tisic. Ja kdyz jsem byla v práci tak take. Ale kdyby mel táhnout vse jen on, zaplatit vse tak to proste z jedne vyplaty nejde. A ja uz cekam za zari pomerne dlouho, bo mi to potvrdila i nase personální, ze to je dlouhá doba

• Nahlásit
  • Citovat
11911
18.10.19 19:49
@NinaU. píše:
@Lucie1906
Vidíš, já dodávám do práce lístek pokaždé posledního a peníze mám pokaždé do max. 12.dne následujícího měsíce. A ne, opravdu je složenky zajímat ani nemusí no, holt to tak je.

Ono to tak asi většinou bývá, pokud to v práci hned odevzdají, tak je to celkem rychlé. Ale u mě bylo vtipné, že jsem na začátku měsíce nastoupila na PPM, na konci porodila a ještě asi 6.následujícího měsíce na ZP ani nevěděli, že na té PPM jsem, protože to zaměstnavatel poslal až 30. se všemi ostatními podklady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11911
18.10.19 19:49
@Anonymní píše:
No tak jako pritel bere cca 20 tisic. Ja kdyz jsem byla v práci tak take. Ale kdyby mel táhnout vse jen on, zaplatit vse tak to proste z jedne vyplaty nejde. A ja uz cekam za zari pomerne dlouho, bo mi to potvrdila i nase personální, ze to je dlouhá doba

A jaké jsi měla datum na lístku na peníze??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama