Nepřišla první dávka PPM

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.05.19 21:17
Nepřišla první dávka PPM

Ahoj, chtěla bych poprosit o radu.
Na mateřskou dovolenou jsem nastoupila dne 27.4., přechodem z rodičovské dovolené.
Všechny podklady jsem předala pro zaměstnavatele, avšak dosud nepřišla 1.dávka PPM. Jedná se o 4 dny PPM v dubnu, peníze tolik nepotřebuji, ale spíše jde o princip.
Děkuji. :think:

Přečtěte si článek: Peněžitá pomoc v mateřství 2019: Aktuální info

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
epsice
Zasloužilá kecalka 985 příspěvků 30.05.19 21:24

Na první mateřskou mají ze zákona 30 dnů na vyřízení a záleží kdy to předal zaměstnavatel sociálce. Proto si to někteří lidé zařizují sami.

Micaella22
Ukecaná baba ;) 1442 příspěvků 30.05.19 21:26

Prijdou ti dalsi mesic. Zalezi kdy to ucetni stihla predat a za jak dlouho to vyridi urad. Me treba Podpora v nezamestnanosti prisla az za 2m od podani, pokazde jiny termin a RP take za mesic a pul od podani. Jako bonus nam i papiry s PPM z uradu poslali na jiny pracoviste, takze nez to zjistili a poslali tam kam meli, trvalo 2 tydny + 30 dni na vyrizeni… takze to taky dorazilo pozde. Kdybych byla sama, nebo nas tizil rozpocet, tak bych byla v riti. Nepochopila jsem. Praha 8.

Melodie91
Povídálka 21 příspěvků 1 inzerát 30.05.19 21:28

Ja sla na materskou 20.4.19 a minuly tyden ve ctvrtek jsem si zavolala na socku, jestli je vse ok a jestli zam poslal podklady..normalne mi potvrdili, ze ano a v pondeli ted penize prisly :palec:, tak pro jistotu zavolej na cssz a tam ti reknou :-)

Uživatel je onlineP4ja
Echt Kelišová 9394 příspěvků 30.05.19 21:39
@Anonymní píše:
Ahoj, chtěla bych poprosit o radu.
Na mateřskou dovolenou jsem nastoupila dne 27.4., přechodem z rodičovské dovolené.
Všechny podklady jsem předala pro zaměstnavatele, avšak dosud nepřišla 1.dávka PPM. Jedná se o 4 dny PPM v dubnu, peníze tolik nepotřebuji, ale spíše jde o princip.
Děkuji. :think:

Rekla bych, ze nic nedostanes. Pokud jsi za duben jeste pobirala RP.

pomme
Kecalka 259 příspěvků 30.05.19 21:48

Nastupovala jsem taky koncem měsíce z rodičáku a peníze za ty cca 4 dny mi přišly až s penězi za další měsíc. Tj. vyčkala bych na začátek června.

pomme
Kecalka 259 příspěvků 30.05.19 21:49
@P4ja píše:
Rekla bych, ze nic nedostanes. Pokud jsi za duben jeste pobirala RP.

PMM a RP lze pobírat současně, pokud ještě není dítě na světě.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.05.19 21:51

Děkuji všem za odpovědi. Na úřad tedy zavolám, zda dorazily podklady od zaměstnavatele. Máme v práci novou účetní.

Kriss Tina
Extra třída :D 10622 příspěvků 30.05.19 21:55

Taky záleží kolikateho to vaše socka rozesílá. Já šla na MD 15.4. a 7.5. Sem měla peníze za ten půl měsíce na účtě.

Tazvesnice
Zasloužilá kecalka 612 příspěvků 30.05.19 21:57

Nejak nechapu, ze to resis, kdyz penize nepotrebujes? :nevim: me treba prisly najednou dva rodicaky a vubec jsem to neresila nebo resila, ale spis proto, jestli to neni chyba a az pak jsem zjistila, ze mi predchozi mesic nic neprislo.. priste si ujasni, jak to je :roll:

vokishka
Extra třída :D 14471 příspěvků 30.05.19 22:03
@Tazvesnice píše:
Nejak nechapu, ze to resis, kdyz penize nepotrebujes? :nevim: me treba prisly najednou dva rodicaky a vubec jsem to neresila nebo resila, ale spis proto, jestli to neni chyba a az pak jsem zjistila, ze mi predchozi mesic nic neprislo.. priste si ujasni, jak to je :roll:

Tak ono se to da pochopit. Ty ctyri dny ji nechybi. Ale az to prijde, bude mit jistotu, ze je vse v poradku a dalsi penize prijdou.

Tazvesnice
Zasloužilá kecalka 612 příspěvků 30.05.19 22:06

@vokishka ne pardon, nechapu to :nevim: resila bych to az ve chvili, kdy mi neprijdou penize za cely mesic, ne za ctyri dny a uz vubec bych to neresila z principu :zed:

Uživatel je onlineP4ja
Echt Kelišová 9394 příspěvků 30.05.19 22:14
@pomme píše:
PMM a RP lze pobírat současně, pokud ještě není dítě na světě.

Nemyslím si…ale hádat se nebudu. Ono se to tady totiž dost řeší. Jde o to, že PPM je denní dávka a RP měsíční.
https://www.babyonline.cz/…ska-dovolena.....Není možné současné pobírání PPM a Rodičovského příspěvku v jednom kalendářním měsíci. Výjimkou je situace, kdy je PPM nižší než RP a rodiči je tento rozdíl doplacen. Nikde se nepíše o tom, že na to má vliv porod.

Uživatel je onlineP4ja
Echt Kelišová 9394 příspěvků 30.05.19 22:15
@Anonymní píše:
Děkuji všem za odpovědi. Na úřad tedy zavolám, zda dorazily podklady od zaměstnavatele. Máme v práci novou účetní.

Nedostaneš nic, protože jsi dostala za duben RP. Dostaneš jen výši RP. A doufám, že jsi pobírání RP od května už zrušila.

Příspěvek upraven 30.05.19 v 22:17

Uživatel je onlineP4ja
Echt Kelišová 9394 příspěvků 30.05.19 22:15
@vokishka píše:
Tak ono se to da pochopit. Ty ctyri dny ji nechybi. Ale az to prijde, bude mit jistotu, ze je vse v poradku a dalsi penize prijdou.

Neboj, přijde jí PPM za květen.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama