Nepřišli výsledky na covid

Anonymní
1.10.20 18:00

Nepřišli výsledky na covid

Dobrý den,
mám dotaz. Minulý týden mého přítele přijela testovat sanitka na koronavirus. Do 48 hodin mu měli přijít výsledky a výsledky nikde. V pondělí volal od rána na hygienu, dovolal se tedy až někdy odpoledne a tam mu bylo sděleno, že má vyčkat nebo kontaktovat svého praktického lékaře což udělal. Lékař se pousmál a řekl, že on ty výsledky nemá že opravdu musí počkat na sms s výsledky. V úterý opět kontaktoval hygienu a bylo mu řečeno, že ho nemají v systému, údajně ho budou kontaktovat, no nikdo nic. Ve středu telefonát z práce, jak je možné, že ještě nenastoupil do práce a kde má výsledky. Pravděpodobně mu nevěří. Na hygienu se nedovolal. Čtvrtek volal už na nemocnice a tam mu bylo sděleno, že v systému jeho jméno není a ani žádný záznam nemají o tom, že by mu byla zaslána sanitka. Samozřejmě že se ptal, co tedy má dělat a nedokázali mu odpověď. Nevíme, jak to tedy řešit. Karantenu bez příznaků si odseděl, ale doktor mu nemůže ukončit nemocenskou, když má prý zapsáno testování na covid, ale výsledky nikde. Mám fotku jak přítel stojí u sanitky s paní v bílém obleku. Máte někdo zkušenosti s něčím podobným? Nebo jak to řešit? Sedí doma zbytečně a ušlý plat příští měsíc mu nikdo nedá Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
23102
1.10.20 18:02

Ať se domluví znovu s doktorem, jsou nové podmínky, pokud člověk nestihne testování, tak má 14 karanténu a pak může jít do práce i bez testu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1313
1.10.20 18:09

Ať se domluví s doktorkou a nemocenskou ukončí. A já bych to dala ještě i do televize, jak na jednu stranu vyšilujou s koronou, ale na druhou kašlou na nějaké výsledky příp. výsledky ztrací :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11866
1.10.20 18:09

Pokud nema potize, pozadat lekare o ukonceni neschopenky. Kdyz nebude chtit, tak at vystavi novou zadanku na test.
Proc prijela sanitka? Proc nejel na odberove misto?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23102
1.10.20 18:12
@cecetka píše:
Pokud nema potize, pozadat lekare o ukonceni neschopenky. Kdyz nebude chtit, tak at vystavi novou zadanku na test.
Proc prijela sanitka? Proc nejel na odberove misto?

Neteři taky přijela sanitka. Na odběrovém místě v blízkosti nebylo místo na několik dní a nabízeli jim dost daleko, ale nemají možnost autem. Tak jim přijeli domů a druhý den byl výsledek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11866
1.10.20 18:13

@vokishka Aha :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.10.20 20:22

Děkuji za rady…Zítra zkusíme zavolat opět lékaři a domluvit se s ním…je to na palici a jak psala paní hygiena volala zda se má jak dopravit řekl, že ne tak druhou možnost dala, že tedy pěšky na odběrné místo, což přes celé město řekl, že v žádném případě a třetí možnost sanitka, která dojela, ale po cestě asi testy ztratila :D

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.10.20 20:43

U nás byla rovněž sanitka. Jsem samoživitelka a nemám ŘP. Odběr provedli tím způsobem, že odebrali vzorek pouze z jedné nosní dírky a z pusy vůbec. Test vyšel jako negativní. Druhý test, který dcera absolvovala již v nemocnici vyšel pozitivní. Můj první test /provedený v nemocnici poté co vyšla najevo pozitivita dcery/vyšel negativní, stejně jako první test staršího dítěte. Žijeme dost „kontaktně“ - spíme v jedné posteli, pijeme po sobě z láhví, pusinkujeme se…atp. Já mám navíc zdravotní potíže, díky kterým spadám do tzv. rizikové skupiny…že bychom se za těchto okolností ani jedna nenakazila…?
Myslím si o celém tom cirkusu svoje a jsem znechucená tím vším co si stát vůči nám může dovolit a proti čemu všemu jsme úplně bezmocní…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.10.20 20:57
@Anonymní píše:
U nás byla rovněž sanitka. Jsem samoživitelka a nemám ŘP. Odběr provedli tím způsobem, že odebrali vzorek pouze z jedné nosní dírky a z pusy vůbec. Test vyšel jako negativní. Druhý test, který dcera absolvovala již v nemocnici vyšel pozitivní. Můj první test /provedený v nemocnici poté co vyšla najevo pozitivita dcery/vyšel negativní, stejně jako první test staršího dítěte. Žijeme dost „kontaktně“ - spíme v jedné posteli, pijeme po sobě z láhví, pusinkujeme se…atp. Já mám navíc zdravotní potíže, díky kterým spadám do tzv. rizikové skupiny…že bychom se za těchto okolností ani jedna nenakazila…?
Myslím si o celém tom cirkusu svoje a jsem znechucená tím vším co si stát vůči nám může dovolit a proti čemu všemu jsme úplně bezmocní…

Ano souhlasím je to jedna velká komedie. Je zajímavé, že hygiena kontaktovala zaměstnavatele od přítele a přímo ta ho poslala v polovině pracovní doby okamžitě domů, přímo hygiena volala a sepisovala s ním různé věci, dala mu termín, kdy a v jakém čase sanitka přijede a vzápětí hygiena vlastně nic neví a on vypadá jako blbec, co si vše vymyslel :palec: nejhorší je na tom to, že někteří lidé i přesto všechno jim na to skáče a věří jim :roll:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama