Nepřiznaná DPP a daňové přiznání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.03.18 04:59
Nepřiznaná DPP a daňové přiznání

Ahoj,

loni jsem byla 4 měsíce na ÚP (leden-duben), pobírala jsem podporu v nezaměstnanosti a přitom jsem načerno pracovala na DPP. Od května jsem pak nastoupila na HPP a ukončila evidenci na ÚP. Pracuji ve firmě, která přiznává zaměstnancům jen minimální platy a šetří tak na odvodech. Jenže. Dali mi teď potvrzení na daně a tam mám započítanou i tu dohodu. Teď teda uvažuji co udělat. Mám podat (podávám si sama) daňové přiznání s tím, že tam uvedu že jsem 12 měsíců pracovala a všechny údaje z potvrzení a taktně pomlčím o tom, že jsem byla na ÚP? Vím, že bych musela doložit potvrzení z ÚP kdy jsem tam byla vedena. Je tedy možné, že si to neověřují? Nepřijde se na to? :oops: :roll: :oops: Nebo mám nějak šmelit s potvrzením, zkrátit si tam dobu práce o ty 4 měsíce a doložit i ten pracák?

Reakce:

adevoj
Povídálka 35 příspěvků 11.03.18 05:06

Radši s tím za nějakou dobrou účetní…ty ušetří dost peněz :)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.03.18 05:10
@adevoj píše:
Radši s tím za nějakou dobrou účetní…ty ušetří dost peněz :)

To je mi jasný :lol: Uvažovala jsem koho se zeptat, ale nikdo mě nenapadá. Zeptala bych se tý naší, firemní. To by bylo nejlepší, protože naše firma - potažmo firmy, to je fakt černota jako blázen a přitom všechno průkazný, čistý jako lilie. Jenže je mi jasné, že jí tím řádně… nakrknu. Takže bych se tomu raději vyhnula. :think:

histep
Závislačka 3280 příspěvků 11.03.18 08:09

Dulezite je, kolik sis na te DPP vydelala mesicne? Pokud do 5500kc, tak je vse v poradku, pri takove vydelku jsi na UP mohla byt evidovana, jen jsi to mela oznamit.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.03.18 09:01

@histep jo, ja jsem na dohodu mela 3600 mesicne. Ale brala jsem podporu (nejake asi 3000) a na UP jsem to tak jako tak nenahlasila.

V podstate me zajima, jestli FU vlastne nejak danova priznani resi nebo proste zkontroluje spravnost a hotovo. Zase si rikam, ze kdyby se takhle musela zkontrolovat a overit veskera priznani, tak by se to nestihlo ani za rok :nevim:

histep
Závislačka 3280 příspěvků 11.03.18 09:11

Jo, takze jsi vlastne nepracovala na cerno, kdyz jsi mela podepsanou DPP, ale jen jsi to ty osobne zapomnela nahlasit na UP, kde jsi brala podporu. A ted jsi se zdesila, kdyz ti na ten vydelek dali potvrzeni. To je pak moc fer tady psat o tom, jak ta firma je cernota jako blazen :mrgreen:

histep
Závislačka 3280 příspěvků 11.03.18 09:15

Ale teda doporucuju do dani dat vse tak jak to mas na tom potvrzeni, nez si zadelavat na dalsi kolotoc lzi, falsovani a problemu. :roll:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.03.18 09:44
@histep píše:
Ale teda doporucuju do dani dat vse tak jak to mas na tom potvrzeni, nez si zadelavat na dalsi kolotoc lzi, falsovani a problemu. :roll:

Ale ja proti sve firme nic nemam, vsak tam pracuju uz dlouho. Ani nepopiram, ze jsem zapomnela. Uplne sproste jsem si od statu po materske nechala vyplacet podporu i kdyz jsem delala na DPP. To tak proste je. Hodily se mi. Kdo by ohrnul nos? (recnicka otazka)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Asia Argento zakouší vlastní hořkou medicínu: Vraťte mi moji práci! škemrá

Herečka Asia Argento (42) přišla o post porotkyně v italském X Factoru, neboť... číst dále >

Konec rodin, odvlečené děti a vláda gayů? O tom Istanbulská úmluva opravdu není

Istanbulská úmluva. Termín, který oživl po vystoupení monsignora Petra Piťhy.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >