Nepřiznaná DPP a daňové přiznání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  11.03.18 04:59
Nepřiznaná DPP a daňové přiznání

Ahoj,

loni jsem byla 4 měsíce na ÚP (leden-duben), pobírala jsem podporu v nezaměstnanosti a přitom jsem načerno pracovala na DPP. Od května jsem pak nastoupila na HPP a ukončila evidenci na ÚP. Pracuji ve firmě, která přiznává zaměstnancům jen minimální platy a šetří tak na odvodech. Jenže. Dali mi teď potvrzení na daně a tam mám započítanou i tu dohodu. Teď teda uvažuji co udělat. Mám podat (podávám si sama) daňové přiznání s tím, že tam uvedu že jsem 12 měsíců pracovala a všechny údaje z potvrzení a taktně pomlčím o tom, že jsem byla na ÚP? Vím, že bych musela doložit potvrzení z ÚP kdy jsem tam byla vedena. Je tedy možné, že si to neověřují? Nepřijde se na to? :oops: :roll: :oops: Nebo mám nějak šmelit s potvrzením, zkrátit si tam dobu práce o ty 4 měsíce a doložit i ten pracák?

Reklama

Reakce:

adevoj
Povídálka 35 příspěvků 11.03.18 05:06

Radši s tím za nějakou dobrou účetní…ty ušetří dost peněz :)

Anonymní  11.03.18 05:10
@adevoj píše:
Radši s tím za nějakou dobrou účetní…ty ušetří dost peněz :)

To je mi jasný :lol: Uvažovala jsem koho se zeptat, ale nikdo mě nenapadá. Zeptala bych se tý naší, firemní. To by bylo nejlepší, protože naše firma - potažmo firmy, to je fakt černota jako blázen a přitom všechno průkazný, čistý jako lilie. Jenže je mi jasné, že jí tím řádně… nakrknu. Takže bych se tomu raději vyhnula. :think:

histep
Ukecaná baba ;) 2318 příspěvků 11.03.18 08:09

Dulezite je, kolik sis na te DPP vydelala mesicne? Pokud do 5500kc, tak je vse v poradku, pri takove vydelku jsi na UP mohla byt evidovana, jen jsi to mela oznamit.

Anonymní  11.03.18 09:01

@histep jo, ja jsem na dohodu mela 3600 mesicne. Ale brala jsem podporu (nejake asi 3000) a na UP jsem to tak jako tak nenahlasila.

V podstate me zajima, jestli FU vlastne nejak danova priznani resi nebo proste zkontroluje spravnost a hotovo. Zase si rikam, ze kdyby se takhle musela zkontrolovat a overit veskera priznani, tak by se to nestihlo ani za rok :nevim:

histep
Ukecaná baba ;) 2318 příspěvků 11.03.18 09:11

Jo, takze jsi vlastne nepracovala na cerno, kdyz jsi mela podepsanou DPP, ale jen jsi to ty osobne zapomnela nahlasit na UP, kde jsi brala podporu. A ted jsi se zdesila, kdyz ti na ten vydelek dali potvrzeni. To je pak moc fer tady psat o tom, jak ta firma je cernota jako blazen :mrgreen:

histep
Ukecaná baba ;) 2318 příspěvků 11.03.18 09:15

Ale teda doporucuju do dani dat vse tak jak to mas na tom potvrzeni, nez si zadelavat na dalsi kolotoc lzi, falsovani a problemu. :roll:

Anonymní  11.03.18 09:44
@histep píše:
Ale teda doporucuju do dani dat vse tak jak to mas na tom potvrzeni, nez si zadelavat na dalsi kolotoc lzi, falsovani a problemu. :roll:

Ale ja proti sve firme nic nemam, vsak tam pracuju uz dlouho. Ani nepopiram, ze jsem zapomnela. Uplne sproste jsem si od statu po materske nechala vyplacet podporu i kdyz jsem delala na DPP. To tak proste je. Hodily se mi. Kdo by ohrnul nos? (recnicka otazka)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

1/42 aneb Marešovo spamování sítí leze na nervy celému internetu

Moderátor Leoš Mareš (42) je v posledních dnech na sociálních sítích opravdu... číst dále >

Už jsou zase svoji! Bývalí tenisté Štěpánek s Vaidišovou se podruhé vzali

Budou spolu, nebudou spolu? Bývalí tenisté Radek Štěpánek a Nicole Vaidišová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čtyři účesy, které vás udělají mladší, než ve skutečnosti jste

Jako mladé holky si můžeme dovolit experimentovat nejen s oblečením, ale také... číst dále >

Šaty Meghan Markle vznikaly stovky hodin. Víc než Kate za ně neutratila

Odkaz na éru Audrey Hepburnové, přísný dress code i jednotlivé země... číst dále >

Reklama