Neprodloužená smlouva, těhotenství. Co teď?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.19 13:58
Neprodloužená smlouva, těhotenství.Co teď?

Zdravím holky, prosím Vás, chtěla bych se zeptat jak je to teď s mateřskou popř. s rodičovským příspěvkem? 31.12.2018 mi skončila smlouva, kterou mi zaměstnavatel neprodloužil. S manželem chceme miminko. Nevím, co mám teď tedy dělat. Jsem tedy ještě na neschopence. Pokud neseženu práci, budu muset na úřad práce. Když však otěhotním, budu mít nárok na mateřskou popř. rodičovský příspěvek? Děkuji mnohokrát

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Pety2
Závislačka 2592 příspěvků 19.01.19 14:12

Samozřejmě :-) Na rodičovský příspěvek máš nárok na 100%, na mateřskou podle toho, kolik máš odpracováno a podle toho za jak dlouho se ti podaří otěhotnět, ale pokud vám to nebude trvat dlouho, tak i na tu :-) Tedy nejdřív vyčerpáš mateřskou a pak najedeš na rodičák.

Uživatel je onlinelachtanice86
Kelišová 7203 příspěvků 19.01.19 14:14

Je to pořád stejné. Za dva roky před nástupem musíš být zaměstnána minimálně 270dnu (mít zaplacené pojisteni). A při nástupu na ppm být v pracovním poměru nebo být v ochranné lhůtě která je tak dlouhá jako poslední zaměstnání ale max 180dnu. A na rodičovsky příspěvek ma nárok každá. Doporučuji najít si práci. A ostatní diskuze si nech smazat @admin

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.19 14:14

U tohoto zaměstnavatele mám odpracovaný 1 rok a 62.dní :) Tam je to nějak dáno, že musí být odpracovaný počet dní,že ano? Ale už nevím kolik to bylo :(

Halamka
Závislačka 3883 příspěvků 19.01.19 14:16

I kdybys otěhotněla zítra, tak budeš 7 nebo kolik měsíců bez příjmu? A měsíc a půl jsi na neschopence? Nezlob se, ale přijde mi to, že spíš, než práci, bys chtěla nedělat?

Pety2
Závislačka 2592 příspěvků 19.01.19 14:17

Na mateřskou musíš mít odpracováno (tedy mít účast na platbě pojištění) 270 kalendářních dní za poslední 2 roky :-) Pokud vám to otěhotnění nebude trvat dlouho, tak by ti mělo vyjít oboje ;-) Rodičák budeš čerpat každopádně.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.19 14:19

Ne tak to není …S manželem chceme miminko od loňského roku(abych byla přesná od srpna) …Napřed mi zaměstnavatel sliboval, jak mi smlouvu prodlouží a najednou ne…A těhotenství dle mého gynekologa odkládat nemám, jelikož jsem měla nějaké problémy :(

zrcadlo
Kelišová 7241 příspěvků 19.01.19 14:19
@Pety2 píše:
Na mateřskou musíš mít odpracováno (tedy mít účast na platbě pojištění) 270 kalendářních dní za poslední 2 roky :-) Pokud vám to otěhotnění nebude trvat dlouho, tak by ti mělo vyjít oboje ;-) Rodičák budeš čerpat každopádně.

Co to meleš? Na mateřskou, resp. PPM musí být hlavně zaměstnaná nebo v ochranné lhůtě max. 180 dní, což pokud nebyla zhruba ve druhém měsíci těhotenství při ukončení pracovního poměru určitě nestihne. Těch 270 dní je jen jedna ze dvou podmínek!!!

Uživatel je onlineLuboš P
Ukecaná baba ;) 1411 příspěvků 19.01.19 14:20
@Halamka píše:
@Pety2 píše:

Zakladatelka opakuje několikrát jeden příspěvek,. který jí byl několikrát zodpovězen. Troll

Kelišová 7203 příspěvků 19.01.19 14:21

@Pety2 to ji teda fakt nevyjde

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.19 14:21

@Halamka a ne nejsem na neschopence měsíc a půl..Ale od 2.1.

Kosopemi
Kecalka 218 příspěvků 9 inzerátů 19.01.19 14:21
@Pety2 píše:

Musi splnit i dalsi podmiky, bud mit platnou pracovni smlouvu nebo byt v ochranne lhute a to asi nebude, kdyz jeste neni ani tehotna.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.19 14:22

@Luboš P Protože jsem založila novou diskuzi a server mi házel chybu :( Až pak jsem si všimla, že je to založeno 3× :( Už jsem psala na adminy..

Uživatel je onlineLuboš P
Ukecaná baba ;) 1411 příspěvků 19.01.19 14:23
@Anonymní píše:
Ne tak to není …S manželem chceme miminko od loňského roku(abych byla přesná od srpna) …Napřed mi zaměstnavatel sliboval, jak mi smlouvu prodlouží a najednou ne…A těhotenství dle mého gynekologa odkládat nemám, jelikož jsem měla nějaké problémy :(

Máš něco s pamětí? Tohle už se včera podrobně probralo.

Kelišová 7203 příspěvků 19.01.19 14:23
@Anonymní píše:
@Halamka a ne nejsem na neschopence měsíc a půl..Ale od 2.1.

Takže 31.12 ti skončila smlouva a ty si hned hopsla na pn? Hmm, proč si nešla na pracak a hledat práci?

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Mějte plně pod kontrolou, jaká videa sleduje vaše dítě na YouTube

YouTube sledují děti již od předškolního věku a snadno se mohou dostat k... číst dále >

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Peníze ze sociálky utrácí za drogy, tvrdí exmanžel Terezy z Výměny

Přání mnoha televizních diváků se možná brzy stane realitou. Účastnice... číst dále >

Nejotrávenější fanynka: Jágr na ledě zářil, Kopřivovou ale příliš nezajímal

Ačkoliv se toho o – na první pohled – vlažném vztahu mezi Jaromírem Jágrem a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >