Neprodloužení smlouvy v zaměstnaní v PN

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
35
21.1.22 10:14

Neprodloužení smlouvy v zaměstnaní v PN

Zdravím :mavam:
Obracím se na vás s prosbou.Jsem v pracovní neschopnosti od 18.10.2021,tento rok 31.3.2022 mi končí smlouva, kterou mi můj nadřízený pochopitelně neprodlouží z důvodu těhotenství. Mne zajímá, zda mohu i přesto dále být na nemocenské, když termín porodu mám 23.6.2022 a pokud je následně i možné nastoupit na mateřskou dovolenou až 6 týdnů před porodem a né 8 týdnů, i když bych stále byla na nemocenské(odpracované roky samozřejmě mám).Volala jsem na OSSZ a paní nebyla bohužel schopna mi zodpovědět na mé otázky, což nechápu :nevim: Jediné co mi bylo řečeno, že po neprodloužení pracovní smlouvy( ze strany zaměstnavatele),mám oznámit na zdravotní pojišťovnu to, že jsem v PN a nezaměstnaná. Proto prosím, mohl by mi někdo poradit, říct jak vše probíhá, co tedy opravdu zařídit, abych nic nezanedbala? Předem moc děkuji :andel: :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27973
21.1.22 10:22

Ano, můžeš zůstat dál na nemocenské, jen to musíš nahlásit pojišťovně, že už nemáš zaměstnavatele, kvůli pojištění. Na MD bys měla mít nárok jako každý, vybrat si den mezi 6 a 8 týdnem před TP.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1684
21.1.22 11:07

Na MD nárok mít nebudeš (nebudeš zaměstnaná - jakákoli dovolená je pouze z práce, jinak je to nonsens), ale na PPM mít nárok budeš (máš-li splněné podmínky: doba pojištění, ochranná lhůta). Na OSSZ ti možná neporozuměli, jestli jsi se ptala na mateřskou dovolenou a myslela jsi PPM. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27973
21.1.22 11:11

@listento jj, pravda. Taky jsem to zjednodušila. Nejde o mateřskou dovolenou, ale o peněžitou pomoc v mateřství, kterou čerpat může.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35
21.1.22 11:41

Omlouvám se, zde jsem to napsala jako mateřskou, přitom jsem na mysli měla PPM a o PPM jsem i paní z OSSZ říkala ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14985
21.1.22 11:54

PN běží dal. PPM si zvolis 6 týdnu před porodem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35
21.1.22 11:59

@JancaS84 Děkuji za odpověď. Tudíž dokumenty, které obdržím od doktorky ohledně PPM, předám zaměstnavateli, u kterého jsem byla zaměstnaná?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27973
21.1.22 12:14
@Roselilie píše:
@JancaS84 Děkuji za odpověď. Tudíž dokumenty, které obdržím od doktorky ohledně PPM, předám zaměstnavateli, u kterého jsem byla zaměstnaná?

Ano.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat