Neprokázaná alergie, přesto alergie?

Anonymní
1.6.17 07:16

Neprokázaná alergie přesto alergie?

Ahoj, potřebovala bych poradit ohledně alergie, sama alergik nejsem :) raději anonymně

Manželovi dělali na alergologii před mnoha lety testy na alergii na pyly, ta se neprokázala, přestože neustále kýchal, teklo mu z nosu a slzily mu oči a červenaly… Tehdy ještě bydlel u rodičů a několikrát do roka se tam dělá seno, takže si musel vzít vždy prášek Claritine a ten zabral, a na pár hodin měl klid. Tchýně ovšem tvrdí, že alergii nemá, že ji neprokázali, tudíž si manžel výše uvedené problémy do dneška asi vymýšlí :roll:

Posledních pár dní mu dokonce praskla žilka v oku a má je červené, zhoršilo se to při práci na seně. Tchyně tvrdí, že si má zajít k očnímu, že alergii neprokázali… manžel ale s viděním problémy nemá, vidí jako rys…

Teď ho přemlouvám, ať se na alergologii objedná znovu, hlavně kvůli tomu oku. Moc se mu nechce, prý si vždy vezme prášek nebo nakape do očí a je to ok.

Tak já nevím, alergii nemám… tak se ptám, zda má smysl znovu jít na alergologii? Případně, že by na jeho alergii přišly dnes, když před lety ne?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

14372
1.6.17 07:20

Ma to smysl, alergie se muze i casem vypestovat nebo zhorsit, i kdyby ji predtim nemel. A muze ji mit i na neco jineho, ted je toho opravdu hodne, ja nevylezu ven bez prasku na alergii a to bydlim ve meste a v detstvi mi zadnou neprokazali (taky sem se jeste nedostala k tomu se na testy znovu objednat).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1451
1.6.17 07:21

Taky mi neprokázal loni alergii z testů.. ale alergická jsem. Ale nikdo neví na co. Mám to posledních 5 let a vždycky květen/červen.. Měla jsem jít na krev, ale zapomněla jsem. Tak to pak ještě dořeším s alergologem. Dělal mi jen ty testy na ruce.. Prý to můžou ovlivňovat nějaké léky či masti s kortikoidy /nic jsem nebrala, nemazala si../ Určitě má smysl jít znovu k alergologovi.

Příspěvek upraven 01.06.17 v 07:23

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.6.17 07:22

Hele ať na alergologii určitě zajde, je běžné, že se během života zhoršují a klidně se může stát, že se to teď už prokáže.

Jinak mně třeba nevyšly testy na alergii na prach, opakovaně mi je dělali (ty kožní - měnila jsem alergoložku, tak ta nová chtěla svoje) - a prej nic. Cha cha. Když vlezu třeba pod postel, abych zametla a vytřela, tak okamžitě umírám (u mě teda obvykle po takovém šoku následuje bronchitida). Doktory a testy bych nepřeceňovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2357
1.6.17 07:25

Alergie může být na cokoli. A vzniknout může kdykoli. Vyviji se s věkem - někomu se zlepšuje,, někomu zhoršuje. Ať se objedná a nechá znovu otestovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10115
1.6.17 08:03

Testy na alergologii je dobré dělat mimo pylovou sezónu. Dcera byla na testech v zimě. A musí předtím minimálně 14 dní vysadit všechny léky na alergii, protože jinak to výsledky zkresluje. Třeba ségře to alergolog neřekl, když tam byla se synem a také mu tudíž žádnou alergii nezjistili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
10115
1.6.17 08:05

A s tím okem ať si na to oční dojde, protože to může být vyšší nitrooční tlak nebo zánět třeba na duhovce. To poznají na přístrojích.

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Anonymní
1.6.17 08:11

Děkuji za reakce ;) tak se pokusím ho přemluvit jak na alergologii, tak i na oční…

• Nahlásit
  • Citovat
77
1.6.17 08:18

Kromě výše uvedených platných rad (vysadit případné léky, některé testy je dobré dělat v určitém období roku) bych jen ráda podotkla, že žádný test není stoprocentní. Někomu vyjdou pozitivně kožní testy a z krve je to negativní, někomu kožní nic a krev jo, navíc testování z krve se provádí mnoha různými způsoby a opět - někdy člověku s alergií jeden test vyjde pozitivní a druhý negativní. Taky se může stát, že např. testování alergenu „bříza“ netestuje celý alergen, ale jen určitou část (komponentu) alergenu, na kterou zrovna nejsi alergická - pak ti vyjde test negativní, i když problémy s břízou máš.

Tím nechci říct, že by laboratorní testy byly úplně k ničemu. :D Jen je to trochu komplikovanější než jen prostě „vyšlo pozitivně - má alergii / vyšlo negativně - nemá alergii“. Negativní výsledek testu sám o sobě alergii nevylučuje.

(Pracuju v imunologické laboratoři - nejsem laborant, ale často zapisuju pacientské výsledky.)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10115
1.6.17 08:20
@Anonymní píše:
Děkuji za reakce ;) tak se pokusím ho přemluvit jak na alergologii, tak i na oční…

Na tu alergologii ať jde až mimo sezónu. Na oční čím dříve tím lépe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
3302
1.6.17 09:16
@marin píše:
Na tu alergologii ať jde až mimo sezónu. Na oční čím dříve tím lépe.

Když se teď objedná, tak to tak nějak nejspíš vyjde :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10115
1.6.17 09:18
@Kassy píše:
Když se teď objedná, tak to tak nějak nejspíš vyjde :mrgreen:

To jo, to je pravda, že objednací doby jsou dlouhé. Teď ještě navíc budou dovolené. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
3546
1.6.17 09:26

Tak seno je solidní spouštěč, spousty druhů kvetoucích trav. Manžel se mohl někde „rozdráždit“ a od té doby to jede… Sama jsem si takto přivodila ve zralém obilí a asi v 8. třídě a od té doby se vezu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.9.17 08:15

@Tyrger Desitky let trpím alergií. Kožními testy byla prokázána alergie na patnáct různých věcí.
Krevní testy však byly vždy v pořádku - imunoglobuliny v normě.
Alergie se mi stále zhoršuje mám i anafylaxi. Přesto mi poslední dva roky na alergologii tvrdí, že já vlastně vůbec alergická nejsem.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama