Nález streptokoka ve výtěru - spálová angina, ale bez příznaků

2322
30.11.18 19:00

"Nepropuknuty" streptokok - spálová angína

Ahoj, chtěla bych se zeptat. Memu synovi našli před 10dny ve výtěru streptokoka, předcházely tomu vysoké horečky a bolest v krku. Ma tedy atb. Já měla dvě chřipky za sebou, raději jsem si nechala udělat vyter, zda také nejsem obohacená a jsem negativní. Vzala jsem pro jistotu dceru 6 let a ta má vyter pozitivní bez jakéhokoliv příznaků. Absolutně ji nic není. Lékařka nam řekla po celou dobu brání atb být doma. Myslite ze kdyz ji vezmu na chvilicku ven, tak ji mohu ublizit? Moc dekuji za odpoved.

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

938
30.11.18 19:40
@cezet píše:
Ahoj, chtěla bych se zeptat. Memu synovi našli před 10dny ve výtěru streptokoka, předcházely tomu vysoké horečky a bolest v krku. Ma tedy atb. Já měla dvě chřipky za sebou, raději jsem si nechala udělat vyter, zda také nejsem obohacená a jsem negativní. Vzala jsem pro jistotu dceru 6 let a ta má vyter pozitivní bez jakéhokoliv příznaků. Absolutně ji nic není. Lékařka nam řekla po celou dobu brání atb být doma. Myslite ze kdyz ji vezmu na chvilicku ven, tak ji mohu ublizit? Moc dekuji za odpoved.

No, asi bych ji radeji nebrala. Pokud bere ATB, tak se oslabena, ma byt v klidu a muze neco chytit. Do kolektivu, obchodu atd… urcite ne, ale mozna na kratkou prochazku, to by mohlo byt ok…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2322
30.11.18 19:46

@Kassor dekuji moc. Neee, do kolektivu vůbec neeee. Myslela jsem právě na chviličku okolo komína :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
938
30.11.18 19:58

@cezet tak to bych ji asi vzala. Poradne ji oblect, zadnej kvalt :lol: ale pomala prochazka , asi jo, proc ne… :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
554
18.1.19 11:31

Spalova angina?

Ahoj, jsem uz docela zoufala a prosim o radu. Syna v utery vecer bolelo v krku a ve stredu odpoledne trikrat zvracel. Vzala jsem ho na pohotovost, tam dle doktorky herpangina - virova,takze bez atb. Vcera rano jsem volala nasi doktorce a pry nemame chodit na kontrolu,jen kdyby byla horecka,kterou teda vubec nemel. Celou dobu mel bily povlak na jazyku, ale dnes se mu vyloupal a vypada takto jako na fotce. A me desi,jestli to neni spalova angina,uz ji jednou mel a jazyk se mi zda podobny. Nase mudr byla dnes jen do 11, takze mam smulu :( …mam ho vzít radsi na pohotovost? Diky moc!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29106
18.1.19 11:38

Syn to tak kdysi měl taky,ale byla to streptokokova angina,bez vyrazky,ale jazyk stejne,malinovy,potom se vyloupal.
Podle ceho usuzuji na virovou anginu?Nabral nekdo aspon CRP?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4127
18.1.19 11:39

Když měla takový jazyk dcera, tak měla streptokoka. Měla i červené tečky nahoře na patře. Jinak žádné příznaky, jen byla zahleněná a před tím si stěžovala na bolesti v krku. Zašla jsem s ní na výtěr. Asi 2 dny poté se objevily horečky a ve výtěru vyšel streptokok. Minimálně bych na pohotovost zavolala a domluvila se. Pokud by měli k dispozici strept test, tak by stálo za to tam zajet. Jinak bych asi počkala do pondělí… stejně přes víkend výsledky výtěru nebudou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
554
18.1.19 11:44

Dobre holky,dekuju. Ne nic mu nedelali, urcite o ten vyter poprosim a asi i CRP. Mam doma jeste rocniho,tak porad vsechny hracky dezinfikuju a hlidam co to da, ale jsou to nervy. Mozna radsi mam nechat zkontrolovat i mladsiho?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
554
18.1.19 11:47

@lecijasek ty tecky cervene mel nahore taky, proto kdyz jsem si jich vsimla,letela jsem na pohotovost. Ted uz je to lepsi ale jen strikam neocid a orofar, obcas vymazu odvarem z salveje. A davam jednou za den nurofen,protoze krk ho hodne boli a bez nej by se vubec nenajedl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1878
18.1.19 11:55

já bych to viděla na streptokoka a na atb. Tečky na patře v krku měla dcera a bolelo jí polykání. Výtěr z krku pozitivní na streptokoka. Streptest je ihned a hlavně byste ho zaléčili už nyní . Dle mého čekat do pondělí je dlouhá doba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
554
18.1.19 12:02

@lucije28 urcite jo,dekuji, zavolam nejdriv k nam na pohotovost a kdyby ho tam nemeli,tak do Varu do nemocnice. Nase doktorka mela jen do jedenacti,jenze me nenapadlo ten jazyk nejak studovat,az ted, kdyz si zacal opet vic stezovat,ze ho boli v krku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
938
18.1.19 12:30
@kacenka.sks píše:
@lucije28 urcite jo,dekuji, zavolam nejdriv k nam na pohotovost a kdyby ho tam nemeli,tak do Varu do nemocnice. Nase doktorka mela jen do jedenacti,jenze me nenapadlo ten jazyk nejak studovat,az ted, kdyz si zacal opet vic stezovat,ze ho boli v krku.

Jela bych na pohotovost, udelaji mu CRP, ten jazyk dost naznacuje. Pokud potrebuje atb, tak at je zacne brat, co nejdriv. Drzim palce :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
554
18.1.19 12:34

@Kassor moc dekuju, ve ctyri vyrážíme…myslim,ze ten jazyk uz je celkem jasny no. Nejdriv se mi zdal jen podrazdeny,ale neustupuje to,spis naopak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29106
18.1.19 12:43

Strep test jde koupit i v lékárně,asi tři stovky,kdyby nebyla jiná moznost,já bych ho v pátek odpoledne za této situace koupila,i k vůli mladšímu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
554
18.1.19 13:01

@Jana206 aha,no tak ja ho koupim a prijedu tam už s nim rovnou?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama