Neprospívá a přesto nechce jíst - co dělat?

4198
28.11.08 06:51

Neprospívá a přesto nechce jíst - co dělat?

Ahoj holky…

Má 12cti týdenní dcerka má roblémy s přibýráním … táhne se to už od 6 týdne a já od té doby hledám způsob, jak do ní dostat UM (nebo třeba i odstříkané MM) …

Je to malá potvůrka, trápí mne už tím, že dokáže sát jenom 5 minut, pak si už jenom hraje, případně se odtrhne od bradavky a směje se mým pokusům, aby ještě chvilku baštila …

Vyzkoušela jsem už různé způsoby - flaška + růzé druhy dudlíků, lžička , i speciální lžička od Medely , stříkačka , a včera suplementor … teda suplementor ještě nezavrhuju, spíš musím chytit trochu cvik (zatím potřebuju ještě jeden pár rukou)…

Podotýkám, že hlady nepláče … naopak, já ji nutím jíst 10-12 x denně … a spíš je hysterická, že chci aby jedla … ale když mi za těch 12 týdnů nepřibrala ani kilo ( porodní váha 4300 - nyní 5200) :cry:

Jsem už úplně zoufalá, její mudra to až do včerejška vůbec neřešila a já si teď připadám, jako hrozná matka , která trápí své dítě … ale Miška je normálně vyvinutá, počůraných plen máme 6-8 denně, směje se na nás … akorát teda stoličku má taky dost často …

Vím, je to trochu zmatené, ale poraďte mi, prosím, někdo, jak do ní dostat příkrm a ještě, tak aby to nepoznala a do 5ti minut, kdy je ochotná sát …

Moc děkuju za rady, snad se nějakých dočkám , prosím…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2011
28.11.08 07:05

http://www.kojeni.net/databaze.php?… mrkni sem, třeba ti poradí. Ale podle mě, pokud má těch počůraných plínek 6-8, je to vpoho, jídla má dost.Holt bude drobnější.. Ale divím se, že mudra nic neříkala. Naše, pokud nemá týdení přírustek, hned chce v ordinaci zvážit před a po kojení, jestli teda něco vypije..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13496
28.11.08 08:46

Noni pokud prospiva a vypada zdrave tak bych se nestresovala.Holt bude drobnejsi.Nase Emca je taky droboucka ale prospiva vyborne takze to nehrotim.
Me dr a sestricka rekly ze za mesic tak 400g je v pohode

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4198
28.11.08 09:49

Evisko … děkuju za odkaz … s touto laktační poradkyní jsem v kontaktu … ale bohužel i dle ní jsme prostě extrém … malá je moc chytrá a kontroluje si příjem …co dostane navíc, to nvypije z prsů …

Tami … no, právě, že neprospívá … zatím stojí na váze … ale cc bude dál toho se bojím … :cry:

Moc díky zy reakce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
28.11.08 10:09

Ahoj :wink:

Já si teda myslím, že se zbytečně trápíš. Tvoje dcerka měla vysokou porodní váhu, ale to neznamená, že se toho bude držet dál, myslím to, že by více přibírala. Spíš se srovná s ostatními dětmi (i když je každé jiné, tak je ale průměrná váha na daný měsíc podobná). Třeba bude přibírat pomaleji celkově, nebo víc až začne jíst jako batole normální stravu. Taky počítej s tím, že děti většinou mírně pohubnou když začnou lézt a pak chodit/běhat. To ale ještě není váš případ. Myslím, že 6-8 pomočených plen denně je dostatečné, a pokud je holčička celkově spokojená… :wink:
Adam měl v jejím věku 5200g, v roce 8,72 kg a minulý týden jsem ho vážila u doktorky a má 14,82 kg. Taky je hubeňour :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2236
28.11.08 10:38

Ahoj,

ani nevis, jak moc ti rozumim. Zazila jsem to u obou dcer. U prvni jsme zjistili, ze nepila z prsu, protoze nebyla schopna sat. Mela snizene svalove napeti na krku. Trapila jsem se hodne, nez se na to po trech mesicich prislo nahodou na rehabilitaci. Mela problem s otacenim hlavicky a preferovanim jedne strany.

Druha dcera nepila a nejedla do roku a pul. Doktorka rikala, ze to nebudeme resit, pokud nezacne ubyvat na vaze, coz se nastesti nestalo.

Obcas pry deti mene papkaji, pokud jim chybi nejaky vitamin nebo zelezo. Uz si to nepamatuju, snad ti nekdo poradi presne. Je to uz dva roky, tak pamet neslouzi. Jen si pamatuju, ze kdyz v lete nechtela mliko tri dny (vypila ho celkem asi 150 ml za tri dny. To uz jsem tedy nechapala vubec a letela hned k doktorce, protoze byly vedra a byla jsem se dehydrace. Ta udelala krevni testy a doporucila zkusit Nutrilon Pepti. Mela podezreni na nejakou alergii na slozku mlika. To se nastesti nepotvrdilo a sama zacala zase pit svou obvyklou davku.

Preji pevne nervy

Terik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4198
28.11.08 11:09

Janinko … děkuju … jsem ráda, že i jiná mimča mají podobnou váhu ve třech měsících, ale zase Adámek měl přece jenom jinou porodní váhu … horší je , že teď už to řeší i doktorka, ale poradit neumí …tea ne, že by nechtěla 8O … jsem ráda, že je malá zdravá, ale bojím se, aby nezačala hubnout a tím zaostávat ve výývoji - což by pak reálně hrozilo…

Terik … no, jsem rada, že je tady někdo, kdo to taky zažil, páč mám, pocit (ne na emimi), že kdo to nezažil, tak neuvěří … spíš se setkávám s vrtěním hlavou a případně s poznámkou typu: To jako fakt? … A zkusila jsi už blablabla ? … nebo … To není možné! :x … a já nechci a nebudu dokazovat, že ano, vyzkoušela jsem už všechno možné, ano je to pravda … ano, malá si o jídlo dobrovolně neřekne i 7 hodin …

Já řeším právě to, že do ní nejsem za žádnou cenu schopna dostat příkrm … se suplementorem to vypadá, že co vypije z něj, to nechá v prsou - jsou po kojení plnější než obvykle :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
65
28.11.08 11:45

Vím, že je těžký se zvlášť u prvního dítěte nestresovat, že málo jí, ale fakt se snaž být v klidu. Já jsem zažila něco podobnýho, malej sál vždycky tak max 5 minut a pak už nechtěl. Jednu dobu taky přírustky nebyly nic moc, ale pak se to srovnalo, holt mu to stačilo. Já si myslím, že pokud má malá dost počuraných plen a je jinak mezi jídlem veselá, hraje si, no prostě normální dítě, tak jí to asi opravdu stačí. Každej se snaží nacpat dítě do tabulek, ale každý dítě je opravdu jiný a má jiný potřeby. Kdyby jí nestačilo mlíko, tak by jak se pustí prsu, začala plakat a rozhodně by se na tebe nesmála, jak píšeš. Tak přeji hodně zdaru a pevné nervy :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
216
28.11.08 12:13

Ahojky, a zkoušela jsi ji zvážit, kolik toho vypije během kojení? Jde to i jako kontrolní kojení u dr, ale nemá to úplně vypovídající hodnotu (mimi může sát jinak než doma). Ono je dost možné, že vypije hodně i za těch 5 minut, co saje, takže pak už prostě nemá hlad. Jestli si vzpomínám dobře, tak denně mají pít 100 až 200 ml mlíčka na 1 kg váhy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4198
28.11.08 12:43

Tak holky, manžel mi od mudry dovezl na víkend váhu - půjčená … a já to zkusila takže malá vypije jenom 50ml … takže obavy jsou zřejmě na místě … vypadá to, že půjdeme do nemocnice na kompletní vyšetření … teda předbíhám pondělí, ale pokud malá během dne vypije 10-12× 50ml …tak je to 500-600ml což je opravdu málo …

No uvidíme …

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13496
28.11.08 12:52

Noni a proc by to melo byt malo?Koukala jsem do diare a mala nam ve veku tve Michalky vypila cca 700ml.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
304
28.11.08 13:06

Ahoj nonino
Naprost chápu tvé obavy a vím co prožíváš. Naše Baruška se narodila donošená ale s por.váhou 1950g a od té doby bojujeme s jídlem každé 3-4hod.ji musím nutit do jídla mnohdy je to s pláčem,ale kdybych ji nenutila nepřibírá. Pro něhoho je kojení krásná věc pro mě každodenní boj a stres. Tak ti držím pěsti a přeji pevné nervy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12114
28.11.08 13:26

Pokud by šlo o tabulky -
váhový přírůstek 1.-2. měsíc 16-20 g / den, tj. min. asi 112 g / týden, cca 400 g / měsíc.
3.-4. měsíc 10-15 g /den.

Tekutiny (veškeré tekutiny, které přijímá) -
cca kolem 150 ml / kg tělesné váhy a den (24 hodin), což u vás by tedy mělo být cca 780 ml za den.
Ale nedej na jedno „kontrolní“ kojení, nevypovídá o ničem. Výpovědní hodnotu má jedině 24hodinové vážení a celkový součet. Taky jsem to absolvovala, je to úmorné, ale něco se dozvíš.

Je fajn, že jsi v rukou zkušené laktační poradkyně :wink:
Malá roste normálně? Má jen malé přírůstky? Může být prostě hubeňourek…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4198
28.11.08 13:33

Díky holky!

Ano, malá roste úplně normálně … dle mudry (i dle mne)je hyperaktivní a zvýšeně dráždivá … takže je často ubrečená, ale víme, že to je tříměsíční kolika … pokud ji teda netrápí bříško, tak je úplně normální … směje se na celé kolo, reaguje zcela normálně, už se pokouší o převracení … prostě zatím je vše v normě … a já doufám, že i nadále bude :wink:

S tím vážením, dneska zkusím jenom kojit bez čehokoliv jiného - prostě normál …
Zítra zkusím pomoc suplementoru - aspoň uvidím, jestli je fakt až tak chytrá, že si dokáže korigovat množství …
A v pondělí uvidíme, co řekne mudra na to, co navážím …

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17442
29.11.08 11:11

Měla jsem to s dcerou podobně, porodní váha 4kg, pila 5 minut a pak už ani náhodou, koukala jsem do záznamů a ve 3měsících 5,05, ve 4.měsících 5,32. Přírůstky to nebyly nijak závratné a taky se jednou stalo, že nepřibrala téměř vůbec nic, taky jsem se moc stresovala a jeden týden jsem nikam nejezdila a jen kojila - pokaždé z obou prsou, takže 10minut,to pak přibrala, tak to dr.přestala řešit. Dcera ale byla spokojené miminko, plínky byly počůrané, pokakané, tak jsem to přestala řešit taky. Později jsem se dostala k laktační poradkyni, která mi řekla, že je potřeba vést percentilový graf - poměr mezi váhou a výškou, že některé děti prostě rostou pomaleji a na něm je pak vidět velký výkyv a ten je potřeba řešit, pokud by se opakoval. Ale pokud ty máš pocit, že je něco špatně, tak to řeš. Jinak dceři je 6 a je to zdravé dítě se sklony k obezitě :wink:
Kdybys chtěla poradit s grafem napiš SZ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama