Neprospívání, nejedlík, nespí

17
14.2.21 20:01

Neprospívání, nejedlík, nespí

Dobrý den maminky,
jdu si k vám pro radu. Už nevím co dělat. Malá 9 a půl měsíce, váží 6,85kg, měří 72cm. Asi od dvou měsíců jsem měla problémy s kojením, mléka jsem měla nadbytek, odsávala jsem, brala čaje na kojení, homeopatika. Ale malá odmítala prso, stalo se že celý den nepila. Tak jsem se na všechny ty podpory kojení vykašlala, od té doby pila jakž takž dobře, ale nikdy nevypila víc jak 90ml. Měla jsem na návštěvě laktační poradkyní, vše v pořádku. Od 4 měsíců z důvodu špatného nabírání na váze, jsme zavedli příkrmy. Zelenina s masem nebo samotná zelenina, vše baští krásně, ale ovoce, jogurty, chleba, rohlík nic takového do ní nedostanu. (Dochází mi nápady na svačiny) K snídani a večeři sní i kaši, okolo 200g, jak kdy. Z důvodu nepřibírání jsem chtěla dát Sunar, ale ani ten po dlouhodobém zkoušení do ní nenacpu. Zkoušeli jsme poté různé druhy UM, ale nevypije ani ml. Asi od osmého měsíce se mi začala v noci budit co hodinu, někdy co půl hodiny. Stává se, že se probere a pláče, nechce znovu usnout, takže musím chovat. Příjde mi, že už asi ani nemám moc mléka. Nevím jak ji přimět, aby jedla a nabírala a taky aby mi v noci spala alespoň dvě hodiny v kuse. :,( Je pravda, že je poněkud aktivní, dělá mi problém ji i přebalit. Byli jsme na odběrech krve a stolice, vše v pořádku. V březnu nás čekají ještě podrobnější vyšetření.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11472
14.2.21 20:11

Zkusila bych vynechat lepek a mleko, co to udela.
Pokud ti sni klasicky dlouho tazeny domaci vyvar, davala bych denne, plus obmenovat - huste polevky se zeleninou, masem, nudlemi, qinoou, pohankou atd. Ten vyvar zaklad.
Zkusila bych jestli sni avokado a do kasi mixovala konopna seminka (jsou hodne vyzivna). Varila bych pokud mozno z biosurovin, je v nich vic zivin.
Chleba ani rohlik nepotrebuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1763
14.2.21 20:29

No a kojíš ještě? Kolik měla porodní váhu? Dcera měla na roce kolem 8 kg, taky nejedlík, UM neexistovalo, jídlu taky moc nedala, kaše nesnaší do dneška. Pokud jí maso a zeleninu, k tomu MM, tak bych řekla, že ji nic podstatného nechybí, dítě není kachna a nepotřebuje vykrmovat.
No a spánek…nelezou ji zuby? Jak spíte? Dítě vesměs spí klidněji s matkou. Kolen toho 9 měsíce jsem rezignovala a nastěhovala si dceru do postele :oops: Nemusela jsem ji chovat, prostě se přitulila.
Moc jsem neporadila, spíš tedy říkám, že v tom nejsi sama :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
14.2.21 20:29

@Lucie_Sx právě obědy nejsou u nás problém. Sní okolo 190-220g, jen nevím jestli nevadí, že nemá tak pestrý jídelníček. Svačiny u nás většinou jsou obědy, které nedojí. Vařím toho více. Střídám polévky, různé kombinace zeleniny s masem nebo jednou týdně žloutkem. Snažím se dávat vždy k jídlu trošku přesnídávky, aby si zvykla na ovoce. Mléko nedávám, krom MM. Lepek v tom pečivu, ale to nedostává denně, dávám jí to jako takové zpestření mezi jídly občas. Jinak moc děkuji za tipy, určitě vyzkouším. :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1576
14.2.21 20:34

200ml kase a sni zeleninu a maso? Tak to je náš sen, to u nás ani náhodou. Chlapecek nejedlik, teď skoro rok a pul, sni večer kase asi 100ml a to jen když ho odchytnu a tak trochu donutim nebo zabavim. Obědy neji. Prostě vůbec. Maximalne suchou rýži. Pečivo neji, maximálně si dvakrát kousne. Presnidavky tak 100ml a konec. Jogurt taky do 100ml. Jo prostě malinko. Do toho se koji. Ale ty noci si nemyslím, že jsou jidlem. U našeho maleho i když ji konstantne porad málo, tak má období nocí ukázkových a noci šílených, kde se budi co hodinu. Většinou zuby, ale moc to nepoznam. Asi buď ráda, že ji zeleninu a maso a neji pečivo a presnidavky, to si vybral tu zdravější variantu. A váha mi přijde být přiměřená. Náš malej teď v roce a půl 9kg a taky pry ok

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
14.2.21 20:35

@Sue2008 Kojím hlavně v noci, přes den mi přijde, že se jen napije. Kojení trvá okolo 3 minut, pak dělá blbiny. Porodní váha byla 2,90kg a z porodnice nás pouštěli s 2,60kg. Zuby rostly, má 4 venku, ale teď už měsíc nic a stále spí stejně blbě. Postýlku mám přiraženou k posteli, občas se vzbudí jen když ji přenesu, tak spí kolikrát se mnou. Ale je to pořád stejné. Hladím, šeptám, objímám a ona ječí a ječí. Dudlík zahazuje. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
14.2.21 20:37

@Mishka85 tak to moc děkuji za reakci. Já pořád přemýšlím co je špatně. Doktor straší, že je to v tabulkách špatný, tak jsem z toho taková nesvá a už nevím co jí cpát, aby nabírala. A ty noci doufám snad někdy přejdou. :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13141
14.2.21 20:46

@Leňa1992 Dcera nemela v 9m urcite vic, v roce 7.80 kg. Porodni vaha 2.98. V 8m se odstavila, nejedla skoro nic, nechtela pit… Sunar vzala az po 14 dnech od odstavu, asi 5. druh… A pak ho pila z lahvicky do 4r :mrgreen:. Ja vim, je to na budku, ale jsou takove deti. Zacala jakztakz jist ve 4.5r. Ted uz ji tahne na 9r, je porad drobna, ale chytra, sikovna, mrstna…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1576
14.2.21 20:47

Podle mě prostě doktor plašan. Nevim proc to dělají, každé dítě je jiné, přijde mi, že je móda ty děti dnes hrozně vykrmovat. Mají 10kg a ani toho víc jak jejich 60kilove mámy. Myslím, že je u vás vše v pořádku. Zlehka závidím, já netuším jak do malého dostat obědy. Všude mi tu uvarenou zeleninu prokoukne, o mase ani nemluvim. Dám tomu ještě cas

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
14.2.21 20:54

Děkuji za uklidnění dámy, hned se cítím lépe. Už jsem si začínala myslet, že jsem matka k ničemu, když neumím vykrmit dítě a ještě se mi v noci chudák budí nejspíš hladem. Hlavně to pořád slýchávám od okolí. 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
14.2.21 20:56

@Mishka85 Kamarádka to řešila tak, že do ovoce přimíchávala zeleninu, postupně přidávala, až to ovoce nahradila zelenina.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1763
14.2.21 20:59

@Leňa1992 @Mishka85 já doktora trochu chápu. Kdyby něco zanedbal, tak zas by to bylo " a jakto, že to neřešil" Je to těžké :zed:. Každopádně vyšetření absolvuj, ale myslím, že to bude ok a uklidní to tebe i doktora. Co dcera měla a má ráda jsou těstoviny (prošly třeba i luštěninové) a kousek tvrdého sýra. Ten je třeba fajn i na svačinky. A s ovocem počkej na sezónu, je potom chutnější. Nebo třeba vyzkoušej borůvky, ty u nás taky jedou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1763
14.2.21 21:02
@Leňa1992 píše:
Děkuji za uklidnění dámy, hned se cítím lépe. Už jsem si začínala myslet, že jsem matka k ničemu, když neumím vykrmit dítě a ještě se mi v noci chudák budí nejspíš hladem. Hlavně to pořád slýchávám od okolí. 8o

Mě moje vlastní babička pomlouvala, že dceři všechno sežeru a nic ji nenechám. A cpu ji jen prso :mrgreen: teď už je to sranda, ale člověk k tomu musí dospět

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13141
14.2.21 21:12

@Leňa1992 Hele, ja mam doktorku celkem pohodarku, nijak zasadne to neresila, ale v prukazce mame same EXTREMNE HUBENA!!! (asi aby bylo jasne, ze to vi).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14335
14.2.21 21:16
@Leňa1992 píše:
@Sue2008 Kojím hlavně v noci, přes den mi přijde, že se jen napije. Kojení trvá okolo 3 minut, pak dělá blbiny. Porodní váha byla 2,90kg a z porodnice nás pouštěli s 2,60kg. Zuby rostly, má 4 venku, ale teď už měsíc nic a stále spí stejně blbě. Postýlku mám přiraženou k posteli, občas se vzbudí jen když ji přenesu, tak spí kolikrát se mnou. Ale je to pořád stejné. Hladím, šeptám, objímám a ona ječí a ječí. Dudlík zahazuje. :?

Mnš to nepřipadá nijak dramatický. Jí zeleninu a maso, to je důležitý. Já u dcery bojuju s přibíráním od 4 měsíců, teď v roce měla 8,6kg a slavili jsme to jako úspěch. Přitom vychrtlá není a jedlík je velký, jí všechno a hodně. Teď je to úplný extrém, nesmíme před ní jíst nic, oč se nechceme dělit, protože jak to vidí, zavěsí se na nás očima a šeptá mňam, mňam, mňam, normální Oliver Twist :mrgreen: Ale ona má od těch měsíců extrémně hodně pohybu :nevim: Doktorka má občas kecy, ale jinak nic.

A co se týče spaní a zubů, o tom bych mohla psát monografie. Spí blbě od šesti měsíců, většinou se horší při větších změnách v psychomotorickém vývoji a u zubů. To, že měsíc nevidíš pokrok, neznamená, že nerostou. My teď třetí měsíc čekáme na špičáky. Dcerka celou dobu slintá jako bernardýn, v noci se budí co hodinu, častěji pláče i přes den (jinak je velmi veselé dítě), rudé tváře, opruzený zadek, prostě všechno. A zuby nikde :nevim:

Jo a s tím dudlíkem. Předtím ho snesla? Naše jo a pak ho náhle nechtěla - jak rostou zuby, hlavně horní, tak jsou dásně hodně citlivé. Teď už ani nesnese, abychom jí sáhli do pusy a mázli to třeba calgelem. Tak jí to mažem na dudlík, ona si to posune, kam potřebuje a požvýká. A díky tomu snese dudlík i v noci a líp spí… Aspoň někdy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat