Neprůchodné porodní cesty

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
votatera
Povídálka 31 příspěvků 20.01.19 16:49
Neprůchodné porodní cesty

Ahoj, mám dotaz, na který jsem zde zatím žádné téma nenašla (možná jsem ale jen špatně hledala)…
Jsem podruhé těhotná :D. A již v 39tt. Tenhle týden jsem byla poprvé na prohlídce v porodnici. Ale pěkně od začátku:
První těhu proběhlo bez komplikací. Jen se malému ven nechtělo a tak mi po 41+3 porod začali vyvolávat. Vyvolávali mi ho 3 dny. Až potom to začalo zabírat. Jenže jsem měla jen křížový bolesti bez jediný nepatrný účasti dělohy. Za 20 hodin bolestí jsem se otevřela jen na 4 cm, a protože se malému zhoršovaly srdeční srdeční ozvy, udělali mi císaře. Nevyčítám si to, v tu chvíli jsem byla ráda a nakonec, když mi malýho vyndali, tak mi paní doktorka řekla, že ještě, že tak! Že jsem měla tak krátkou pupeční šňůru, že by se malý ven nedostal a uvízl by v porodních cestách, což mě tenkrát dost vyděsilo…
Každopádně teď vše vypadá zas dobře. Cvičím s Aniballem a piju maliník, abych se co nejvíc připravila na přirozený potod (varianta císaře mě zas ani nenapadla). A můj gyndař mi taky celou dobu říkal, že zatím vše vypadá na normální porod. Jenže teď na kontrole v porodnici mi při prohlídce paní doktorka řekla, že hrdlo mám stále hrozně tuhé a neprostupné. A že je varianta, že kvůli neprůchodnosti děložního hrdla mi znovu udělají císaře. Přenášet mě prý nenechají a já už znovu vyvolávačku nechci, protože ta pomůže ve chvíli, kdy jsou porodní cesty připravený a jen to trvá, ale ve chvíli, kdy je to tam vše ještě zapečetěno, tak porod učiní jen dlouhým a bolestivě nepříjemným zážitkem.
Ještě doplním, že mé mamce až u třetího císaře zjistli, že je vlastně neprůchodná, a že se nedokáže dostatečně otevřít, aby dítě porodila přirozeně. Jenže ona dělala v mládí závodně gymnastiku a prý je to z toho.

Takže má otázka zní, zda má někdo zkušenosti s neprůchodností porodních cest? Jestli nevíte, zda by to mohlo být i genetický dané? Předem děkuji!!?!

Přečtěte si článek: Bezbolestný porod

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
pristelepe
Povídálka 50 příspěvků 20.01.19 17:02

Měla jsem úplně zavřené hrdlo už po termínu. Neslo ani zavést balónek na dozrání porodnich cest, museli mi zavést tabletku na dozrání hrdla přes noc. Ráno jsem byla otevřená na 4 cm a za 2 hodiny byla mala na světě. Neplaš, ono to dobře dopadne. Moc to nehroť, oni ti doktoři pomůžou. Vědí co dělají. Užívej poslední dny.

votatera
Povídálka 31 příspěvků 20.01.19 17:10

Opravdu? Jsou tabletky na dozrání děložního hrdla? No tak to je dobrá zpráva :lol: To by mi spadl kámen ze srdce. Byla jsem z toho trochu smutná, že se tady člověk snaží (Aniball, a tak) a je mu to stejně k ničemu… Tak moc dík za pozitivní zprávu!!! :thumbsup:

Hadumi
Extra třída :D 13700 příspěvků 20.01.19 17:12

Hele, já měla zapečetěno ještě několik minut předtím, než dítě vylezlo ven - dostala jsem kousek tablety a zvrtlo se to v překotný porod (vyvolávalo se 3 týdny před TP).

pristelepe
Povídálka 50 příspěvků 20.01.19 17:12

To ti daji v porodnici. Tím začínají vyvolávat porod. Já po te tablete vždy porodila a další vyvolání nebylo.

votatera
Povídálka 31 příspěvků 20.01.19 17:18

@pristelepe opravdu? První porod mi dali první den nějaký čípek (už nevím co, je to už je to 5 let), druhý den taky. Třetí den jsem dostala něco ráno a pak v poledne a tím až se to rozjelo. Ale jen 18 hodin trvalo, než mi tlakem praskla plodová voda (bolelo to jak čert!). Pak mě ještě 2 hodiny nechali a pak mi udělali císaře… Právě toho se bojim, že to dopadne stejně. Na císaře mám super vzpomínky, ale z těch 20 hodin před tím, jsem se vzpamatovávala fakt dlouho… :?

Agrion
Závislačka 2854 příspěvků 20.01.19 17:19

Ja mela to same… jen teda ani tablety nezabraly :nevim: I druhy porod skoncil akutnim cisarem po 72 hodinach kontrakci… no u tretiho uz jsem sla dobrovolne na planovanou sekci :nevim:

medunka23
Kelišová 7326 příspěvků 20.01.19 17:23

Ono po sekci se moc vyvolávat nedá, nebo spíš to není doporucovane kvůli jizve a i tak se připrav na to, že to tou sekcí může zase skončit. Já měla první porod vyvolavany a pro nepostupujici porod a rozvíjející preeklampsii sekce. U druhé jsem chtěla rodit normálně, ale odmitla jse vyvolávání, takže jsme čekali, jestli se malá umoudri, neumoudrila, šla planovanou sekcí a moc ráda na to vzpomínám. Všechno šlo v klidecku a malou jsem hned viděla a dokonce proběhl i hodinový bonding, což mi u té akutní chybělo. Takže nepropadej beznadeji, i sekce může být krásná.

sediza
Ukecaná baba ;) 1921 příspěvků 20.01.19 17:59

Po císaři se porod nemá vyvolávat, protože hrozí ruptura jizvy. Ve Vašem případě, pokud bych byla v termínu ve stavu, jaký popisujete, tak bych nad přirozeným porodem vůbec neuvažovala.

lucielorenc
Kecalka 456 příspěvků 7 inzerátů 20.01.19 18:15

První syn je akutním císařem, druhý se mě držel zuby nehty, přenášela jsem 5 dnů a už byl domluvený druhý CS ( kvůli prvnímu CS a prcek měl být veliký). Nakonec se malý rozhodl a narodil se přirozeně hodinu po příjezdu do porodnice. Po prvním CS Vám určitě porod vyvolávat nebudou, max Vám udělají Hamiltnuv hmat ( ten u mě pravděpodobně zabral)

Agrion
Závislačka 2854 příspěvků 20.01.19 18:20

Vyvolavani tabletama se dela i po sekci… taky jsem ho mela… navic druhy porod 14 mes po sekci. Jen oxytocin po predchozi sekci nejde…

sediza
Ukecaná baba ;) 1921 příspěvků 20.01.19 19:04
@Agrion píše:
Vyvolavani tabletama se dela i po sekci… taky jsem ho mela… navic druhy porod 14 mes po sekci. Jen oxytocin po predchozi sekci nejde…

Vyvolání porodu tabletkou-prostaglandiny-pouze rozvolní hrdlo, někdy kvůli tomu třeba praskne plodová voda. Ale indukce je až podaní oxytocinu. Podle mě je otázka, zdali jedno bez druhého funguje..a připadne v jakém procentu. Na to bych se ptala doktora. Ale do oxytocinu bych nešla.

Agrion
Závislačka 2854 příspěvků 20.01.19 19:40

@sediza Jo presne tak… u nas tomu rikaji „lehke vyvolavani“ - rozumej prostagl. tableta, coz delaji i po sekci a ve spouste pripadu to porod opravdu rozjede, coz u me tak take bylo, kontrakce se mi rozjely, ale stejne jsem se neotvirala - podle por. asistentky asi pro dystokii hrdla ( pri porodnich kotrakcich se normalne telo delohy kontrahuje a hrdlo relaxuje, pri dystokii se ale hrdlo nerelaxuje) … oxytocin pro posileni kontrakci se po sekci nedava.

votatera
Povídálka 31 příspěvků 21.01.19 10:29

Páni! Moc všem děkuju za názory. V lecčems jste mě utvrdili :) . Tak uvidíme. Už jsem klidná, prostě buď to půjde, nebo bude císař. Ale jestli mi po plánovaném císaři dovolí taky aspoň krátký bonding, tak budu maximálně spokojená!

horsee91
Nováček 1 příspěvek 03.02.19 11:18
Neuspesne vyvolavani porodu

Zdravim holky.Prosim vas mam dotaz,jak dlouho muzou vyvolavat porod nez pristoupi k cisari? Jsem ve 40+4,prvorodicka a porod mi od ctvrtka vyvolavaji (kvuli vysokemu tlaku).Porodni cesty nepripravene,3 dny tableta na pripravu porodnich cest,bez vysledku.Dnes nejaky silnejsi cipek,ale obavam se,ze to bude opet neuspesne..Jsem smirena s cisarem,ale to cekani a pocit,ze do vas zbytecne cpou chemii a ve finale to stejne skonci cisarem neni moc hezky..:-( Do kdy se tedy muzou pokouset do me rvat tohle vsechno?Dekuju za odpoved :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč jste chodil za Vondráčkovou? Hádek po otázce redaktora Expresu předvedl totální zkrat

Bezhlavým útěkem zakončil rozhovor Matěj Hádek pro Expres.cz. Nelíbila se mu... číst dále >

Kadeřávková účtuje se svými ex: Byla jsem vaše nejlepší, nechci vás ani za milion!

Mladá herečka Anna Kadeřávková (21), která září v nekonečném seriálu Ulice,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >