Neprůchodný vejcovod a špatný spermiogram-povedlo se někomu?

Anonymní
6.2.21 08:40

Neprůchodný vejcovod a špatný spermiogram-povedlo se někomu?

Ahoj,
Je tady někdo se stejnou, nebo podobnou diagnozou jako my? Jsme pár, já 26, nepruchodny vejcovod (endometrioza) a přítel, 27 let, špatný spermiogram (málo spermií a méně pohyblivé). Dle mojí doktorky už ale prý držela v rukou i horší výsledky. Čeká mě operace kvůli endošce a následný cyklus, což je tedy až za 2 měsíce se budeme moci znovu snažit. Následně máme asi 5-6měsíců (pokusů) a pak se objednáváme do Caru. Co bych od vás potřebovala? Bude to znít divně, ale strašně potrebuji slyšet pozitivní odpovědi. Že se vám to povedlo i přesto že máte stejnou či podobnou diagnozu, ať už přirozeně, nebo IVFkem :)
Pojďme se tady prosím všechny podpořit. Jo a ještě jedna věc. Nenazývejme endometriozu, pcos apod jako neplodnost, přesně tak to nazval můj předchozí gynekolog a já se jen z toho označení psychicky zhroutila. Nazývejme to třeba stíženější cesta za miminkem, ne neplodnost :) :) :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2245
6.2.21 08:52

A tu endometriozu mas jak rozsahlou? I v deloze, nebo „jen“ na tom jednom vejcovodu. Urcite mate situaci trochu snizenou, nikoli beznadejnou, dneska lekari fakt umi hodne..zalezi na tom, jak moc dite chcete, jestli hodne, ja bych sla do car driv nez za pul roku…endometrioza je velmi caste onemocneni, spousta zen s tim otehotni, aniz by nekdy vedela, ze endo ma…na spermie jsou ruzne prostredky, napriklad maca atd, doktor by mohl neco doporucit, nebo pohledej na netu..na zrychleni a delsi udrzeni spermii se pak prodavaji specialni lubrikacni gely

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.2.21 09:08

@Melodie91 o rozsahu endometriozy se dozvím úplně až po té laparce. Jisté je, že tam je, ale kde všude a jestli vůbec půjde přerušit třeba zrovna u toho vejcovodu, se teprve dozvím. Jinak přítele už jsem zásobila spousty léky, hlavně zinek, na který jsem slyšela kladné ohlasy. Obávám se ale, že to úplně stačit nebude, protože přítel měl před pár lety úraz a kvůli tomu i tyto následky. Co se týče našeho snažení. Snažíme se 3 roky, takže na miminko už pospícháme, ale zároveň nechceme na sebe tlačit. Já počítám že IVF v našem případě bude. Gynekolozka předběžně doporučila snahu zhruba těch 5-6 měsíců, ale já nás tam objednám dříve. 5-6 měsíců z toho důvodu, že když nepůjde obnovit funkce vejcovodu, tak máme jen 3pokusy z té funkční strany. Snažím se, co nejvíc myslet pozitivně. Nemám nikoho kdo by měl takové trápení s otěhotněním, proto se snažím pozitivní příběhy čerpat zde :) a jak tak všude možne pročítám, tak je spousty žen s endometriozou, ale i s mnohem horší diagnozou a jejich sen se splnil. O tom jsem přesvědčena i u sebe :) bude to boj, ale v zadnem případě se nehodlám vzdát! :D prostě moje mysl se ted nastaví takhle a tak to bude :D

• Citovat
  • Nahlásit
2245
6.2.21 11:45
@Anonymní píše:
@Melodie91 o rozsahu endometriozy se dozvím úplně až po té laparce. Jisté je, že tam je, ale kde všude a jestli vůbec půjde přerušit třeba zrovna u toho vejcovodu, se teprve dozvím. Jinak přítele už jsem zásobila spousty léky, hlavně zinek, na který jsem slyšela kladné ohlasy. Obávám se ale, že to úplně stačit nebude, protože přítel měl před pár lety úraz a kvůli tomu i tyto následky. Co se týče našeho snažení. Snažíme se 3 roky, takže na miminko už pospícháme, ale zároveň nechceme na sebe tlačit. Já počítám že IVF v našem případě bude. Gynekolozka předběžně doporučila snahu zhruba těch 5-6 měsíců, ale já nás tam objednám dříve. 5-6 měsíců z toho důvodu, že když nepůjde obnovit funkce vejcovodu, tak máme jen 3pokusy z té funkční strany. Snažím se, co nejvíc myslet pozitivně. Nemám nikoho kdo by měl takové trápení s otěhotněním, proto se snažím pozitivní příběhy čerpat zde :) a jak tak všude možne pročítám, tak je spousty žen s endometriozou, ale i s mnohem horší diagnozou a jejich sen se splnil. O tom jsem přesvědčena i u sebe :) bude to boj, ale v zadnem případě se nehodlám vzdát! :D prostě moje mysl se ted nastaví takhle a tak to bude :D

Ty jo, 3 roky..to uz je dlouho, ale aspon vite, kde je problem, takze se to da resit :) ono jde o to, ze muzete klidne jit s manzelem do CAR a dal se snazit prirozene, ono to taky nebude hned ivf, oni si udelaj znova spermiogram a tobe dalsi testy, imunologii, genetiku, amh atd…takze tam je to taky na dyl, prohlidnou vas, udelaji testy, kazdy mesic utz, jestli je ovulace a ivf, az budete chtit..navic jsou tam nejake cekaci lhuty na prvni schuzku a treba na testy na hormony musis cekat na ms atd atd…po te laparo budes vedet vic, ale jestli treba neni endyo v deloze, tak je to super a neni duvod, aby se embryo neuchytilo :-). Drzim palce :) my mame holcicku z ivf a vse bez problemu :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.2.21 11:53

@Melodie91 tak to jsem třeba vůbec nevěděla že je až takhle dlouho cekacka. Myslela jsem že když krevni rozbory, spermio atd máme hotové, tak rovnou konzultace. Takže děkuji, v tom případě si hned v pondělí zavolám do CAR, ten vybraný už máme :D
A k holčičce moc gratuluji, také bych si přála děvčátko. Budu ujetá na růžovou, mašličky, culíčky, nakupovačky. :D :D :D
Samozřejmě hlavně aby se vůbec povedlo a bylo miminko zdravé, nic víc k životu nepotrebuji.

• Citovat
  • Nahlásit
2245
6.2.21 14:04
@Anonymní píše:
@Melodie91 tak to jsem třeba vůbec nevěděla že je až takhle dlouho cekacka. Myslela jsem že když krevni rozbory, spermio atd máme hotové, tak rovnou konzultace. Takže děkuji, v tom případě si hned v pondělí zavolám do CAR, ten vybraný už máme :D
A k holčičce moc gratuluji, také bych si přála děvčátko. Budu ujetá na růžovou, mašličky, culíčky, nakupovačky. :D :D :D
Samozřejmě hlavně aby se vůbec povedlo a bylo miminko zdravé, nic víc k životu nepotrebuji.

Ono to asi zni hur, nez to doopravdy je…ale spis budou chtit vsechny testy znovu sami…ten zacatek je treba na 2 mesice…jde o to, ze oni vas do niceho tlacit nebudou..reknou vam moznosti, treba zkusi nejdriv jen inseminaci, nebo to nechaji na vas doma..ono to tak zni, ze CAR = IVF, ale to je vsude az posledni moznost…dekuju, ja se zas ruzove vyhybam a udelat culiky dvou lety je peklo :lol: :lol:,ale holcicku jsme si moc prali, byl to spis takovy bonus po tech letech snazeni, je to jak pises, hlavne zdrave miminko, to je nejdilezitejsi…preju hodne stesti..klidne mi muzes napsat soukr zpravu, kdyz budes neco potrebovat k tomu caru, ivf.., za nejaky ten mesic, kdyz treba nebude neco jasne nebo tak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat