Nereaguje na jméno, 18 měsíců

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Rody86
Povídálka 22 příspěvků 21.02.18 21:08
Nereaguje na jméno 18 měsíců

Ahoj, kluk má teť 18 měsíců a hodně často nereaguje na zavolání jménem. Jak se jmenuje, to si myslím že ví. Nevím, jestli prostě nereaguje protože na něj volám moc často a pořád něco chci? Vím že se to dost často spojuje s autismem. Nechci ani tak slyšet, že máme jít k dr, nebo někam na vyšetření, protože sledovaný jsme. Spíš by mě zajímalo, jestli to někdo tak taky měl a jsou v pořádku nebo popř co za tím vše může být?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Rive
Zasloužilá kecalka 971 příspěvků 21.02.18 21:16

Dcera mě taky dokáže krasně ignorovat, zvlášť, když má nějakou důležitou práci.

Rody86
Povídálka 22 příspěvků 21.02.18 21:18

A jak je stará dcera? Jinak je dcera úplně ok, žádné jiné problémy?

jaaaninda
Kecalka 440 příspěvků 21.02.18 21:20

Náš malej to samé. Někdy se na zavolání otočí, ale často můžu volat jak chci a on si dál pokračuje ve svém. Je mu 20m a je v pořádku.

Příspěvek upraven 21.02.18 v 21:20

Gabulle
Ukecaná baba ;) 2323 příspěvků 21.02.18 21:20

Můj 31ti letý manžel má stejný problém ;) V 18ti měsících nemusí vůbec reagovat z x důvodů, převážně to je z důvodu, že jednoduše nechce…

Helileli
Ukecaná baba ;) 2370 příspěvků 21.02.18 21:21

@Rody86 tak to musíš vědět ty, jestli dítě oslovujes přiměřeně často nebo jestli ho otravuješ tak intenzivně až raději přeřadil na selektivní hluchotu.
Jinak zní to blbě, ale výchova štěněte a dítěte se zas tolik neliší, můžeš využít odměny :mrgreen: Když dítě pochopí, že za reakci/příchod na zavolání dostane odměnu, tak hned uvidíš, jestli ti rozumí či ne 8)

pedigka
Ukecaná baba ;) 1514 příspěvků 21.02.18 21:23

Synovi jsou 2 roky a taky nereaguje na jmeno.

Rody86
Povídálka 22 příspěvků 21.02.18 21:26

A řešili jste to s dr, nebo Vám to přijde ok?

Rive
Zasloužilá kecalka 971 příspěvků 21.02.18 21:28

@Rody86 budou jí dva roky, ale nereaguje dlouho. Jinak je až moc šikovná.
Tohle bych moc neřešila, každý občas nereaguje na jméno…

mixa30
Kecalka 321 příspěvků 21.02.18 21:35

@Gabulle U nás s chlapem to stejné :D :D
@Rody86 Byla bych v klidu, malý 3 roky, taky na mě prdí a neotočí se při každém zavolání a je uplně normální. Spíše bych pozorovala, jestli ti rozumí, když po něm třeba něco chceš, třeba podat autíčko atd.

marka123
Kecalka 471 příspěvků 21.02.18 21:35

Pokud jste si jista, ze dobre slysi, tak bych to v 18m neresila

Rody86
Povídálka 22 příspěvků 21.02.18 21:41

Slyší i rozumí dobře. Jen mě to streslo, že se to teť řeší i v tom dotazníku co se vyplňuje v 18ti měsících :think:

mixa30
Kecalka 321 příspěvků 21.02.18 21:49

Díky bohu, že mi jsme žádny dotazník nevyplňovali :) Chápu vás, asi by to ve mě taky hlodalo.

prejeta_zaba
Stálice 80 příspěvků 10 inzerátů 21.02.18 21:49

Tak naše 18měsíční dítko a na jméno slyší, jenom pokud mu z toho plyne nějaký profit - „chceš piškot?“ Tak to by se přerazilo, ale na „neskákej po té posteli“ se ani nehne. Podle mě spíš nějaký způsob vzdoru. A žádný dotazník jsme nedostali, asi máme divnou doktorku. 8o

Anonymní  21.02.18 21:50

@Rody86 rozlišovala bych nereagování na jméno, protože tě ignoruje, nebo protože nerozumí. Jak to je s ostatními verbálními pokyny? Rozumí?
Mám doma jednoho 3,5 letého, co v 1,5 roce na jméno nereagoval. On ale ani nereagoval na nic slovního. Prostě byl v té době jak hluchý, pak to přešlo a reagoval na hlas, když jsem zavolala, tak se otočil. Postupně to přešlo. Aktuálně čekáme na diagnózu, ale nebude to nic hrozného. Buď vývojová dysfázie nebo opožděný vývoj řeči. Teprve teď začíná skládat věty a opakovat, ale tojí nás to spoustu práce a času. U něj byl asi i problém s horším sluchem, potože od 2 do 3 let měl 12× píchlé uši a chronický zánět.
Dodnes ale na jméno nereaguje tak, jak bych si představovala. Zavolám, otočí se a jede dál svou :zed: Ale to nebude poruchou, ale povahou.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

7 tipů na snadné cestování s dětmi: Autem, autobusem i letadlem bez křiku a pláče

Chystáte se na letní dovolenou s dětmi a hrozíte se dlouhé cesty? Bohužel ji... číst dále >

Klíšťata jen v lese? Je to mýtus, často číhají na zahradě

Klíšťová encefalitida nás neohrožuje pouze v lese nebo na louce. Vystaveni jí... číst dále >

Články z Expres.cz

Dalibor Janda: V ČT panují závistivé vztahy. Nezajímá je česká tvorba!

Zdá se, že Dalibor Janda je dalším z řady umělců, kterým začala vadit Česká... číst dále >

Půvabnou motorkářku znásilnil gang s mačetami. Pomstu dotáhla do konce

Britka s ruskými kořeny Vasilisa Komarovová se během motocyklového putování... číst dále >

Články z Ona Dnes

Budoucnost plastické chirurgie: roboti, tablety a třeba i svépomoc

Přijde doba, kdy si k plastickému chirurgovi přineseme fotografii a on nás... číst dále >

Příběh Emy: Už tři roky jsem doma s dětmi, mateřskou nenávidím

Mám fajn manžela a dvě krásné děti. Když jsem otěhotněla poprvé, těšila jsem... číst dále >

Reklama