Nereaguje na prosbu, pokyn, příkaz, nebo nechápavě kouká

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
pouštní červ
Povídálka 21 příspěvků 04.09.19 14:40
Nereaguje na prosbu, pokyn, příkaz, nebo nechápavě kouká

Dobrý den,

Ráda bych poprosila maminky starších spíš chlapců o komentář.
Syn 3,3 roky neznám vpodstatě jeho hlas kromě houkání, pískání, dělání zvuků se zavřenou pusou…Zopakuje po mě máma, auto, haf haf, bé bé. Ale nemluví a když se ho zeptám třeba: „Zlati, jak dělá pejsek, jak dělá tohle zvířátko (ukazujíc na psa)?“, tak nic neudělá. Nebo v obchodě miluje výtah a eskalátor…ale pokud nejdeme přímo k nim, tak kňourá a brečí. Vysvětluji, že primárně jsme tu pro jídlo a dojdeme k výtahu…No jako by nerozumněl, nechápal. A i když chodí na nočník a wc, tak se mi počůral do postele a to byl vzhůru a wc i nočník k dispozici. Neumí říct ani ano, ne ani zakroutit hlavou. Myslím, že mi nerozumí. Tohle už asi bude na konzultaci s odborníkem co? děkuji a mějte hezký den :srdce:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Hegy
Kecalka 283 příspěvků 04.09.19 14:44
Tak to
@pouštní červ píše:
Tohle už asi bude na konzultaci s odborníkem co?

Tak to každopádně…

hapolda
Ukecaná baba ;) 1253 příspěvků 04.09.19 14:51
@pouštní červ píše:
Dobrý den,Ráda bych poprosila maminky starších spíš chlapců o komentář.
Syn 3,3 roky neznám vpodstatě jeho hlas kromě houkání, pískání, dělání zvuků se zavřenou pusou…Zopakuje po mě máma, auto, haf haf, bé bé. Ale nemluví a když se ho zeptám třeba: „Zlati, jak dělá pejsek, jak dělá tohle zvířátko (ukazujíc na psa)?“, tak nic neudělá. Nebo v obchodě miluje výtah a eskalátor…ale pokud nejdeme přímo k nim, tak kňourá a brečí. Vysvětluji, že primárně jsme tu pro jídlo a dojdeme k výtahu…No jako by nerozumněl, nechápal. A i když chodí na nočník a wc, tak se mi počůral do postele a to byl vzhůru a wc i nočník k dispozici. Neumí říct ani ano, ne ani zakroutit hlavou. Myslím, že mi nerozumí. Tohle už asi bude na konzultaci s odborníkem co? děkuji a mějte hezký den :srdce:

Divim se, ze si jeste nic nekonzultovala, reagovat na pokyn umi deti uz pred prvnima narozeninama :nevim:

ivašot.
Echt Kelišová 8639 příspěvků 04.09.19 14:53

@pouštní červ A co říkal pediatr na 3 leté prohlídce? Kontroloval mu aspoň sluch?

pajinkapajinka
Zasloužilá kecalka 881 příspěvků 1 inzerát 04.09.19 14:56

@ivašot. přesně to jsem se chtěla zeptat.

prejeta_zaba
Kecalka 261 příspěvků 14 inzerátů 04.09.19 15:06

No na pokyn nebo příkaz mi takto staré dítě často nereaguje, protože prostě VZDOR. :cert: Ale mluví v květnatých větách, pokud se mu teda CHCE, zvládne povyprávět pohádku, zazpívat písničku… Tohle nezní moc v pořádku. Podle mě to měl pediatr řešit už dávno, nebo si aspoň „všimnout“. :think:

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 21561 příspěvků 04.09.19 15:18

Taky se divím, že to nezachytil už pediatr, určitě by bylo vhodné to začít řešit. Slyší dobře? Nemusí to být jen porucha psychická, ale i třeba ta částečná hluchota například… :think:
Nebo reaguje vůbec na něco? Může to být i tak, že prostě nechce spolupracovat ve smyslu opakovat zvuky zvířat, přijde mu to nepodstatné…ale jinak, když potřebuje, tak se domluví?

Náš mladej taky občas „slyší, ale nedbá“, ale právě vím, že u něj je to ta „selektivní hluchota“ :jazyk:, zašustit papír od bonbonů, nebo dotaz, jestli má chuť na řízek k večeři, slyší i přes dvě místnosti a zabranej do pohádky k tomu :lol: :lol: :lol:

Hegy
Kecalka 283 příspěvků 04.09.19 15:26

@Mar__tanka1983 asi těžko se domluví, když neumí říct ANO ani NE…

Netopýr1
Ukecaná baba ;) 1153 příspěvků 04.09.19 15:30

Tak moji kluci v tomhle věku plynule mluvili, rozhodně věděli, co je ano a co ne. Nechápu že už vás dávno pediatr někam neposlal, alespoň po tříleté prohlídce.

pouštní červ
Povídálka 21 příspěvků 04.09.19 15:35

@hapolda byla jsem před půl rokem u praktické a řekla, že to chce čas. Nechtěla jsem nic hrotit, ale samotnou mě to trápí a tak to vezmu do svých rukou a půjdu k jiné lékařce. Na druhou stranu když chce jablko, tak mi ho podal a dokonce vyndá i škrabku a odjadřovač. Ale když mu řeknu oblékni si tričko a neukážu mu to názorně tak kouká jako ny neuměl do pěti počítat

Vercsi148
Kecalka 383 příspěvků 04.09.19 15:41

@pouštní červ Vůbec na nic nečekej a objednej se k psychologovi, foniatrovi, neurologovi a logopedovi. Pokud po tobě budou chtít žádanku, popros pediatru, ať je vypíše. Kluk má evidentně problém a tohle je klasické kolečko, které se obíhá u dětí s těmito problémy… Držím palce :kytka:

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 21561 příspěvků 04.09.19 15:44

@pouštní červ a jak mu dr. kontrolovala sluch? Kontrolovala ho vůbec? Když zašustíš s pytlíkem bonbonů, otočí se?
Mě to fakt přijde, jako kdyby neslyšel :think:
@Hegy jo, to mi uniklo :oops: Jako pokud ani nezakroutí hlavou, když něco nechce…děti třeba ani moc nemluví, protože nemají tu potřebu, ale snad všechny umí velice jasně vyjádřit nesouhlas :? a že v tomhle věku nesouhlasí s kdečím… :D

Zašla bych znovu za pediatrou a vyžádala si bližší vyšetření.
V tomhle věku by měl už být schopen i fungování ve školce, zatímco tvůj synek jedná jako sotva roční batole :think:

Kriss Tina
Extra třída :D 12142 příspěvků 04.09.19 15:45

Určitě k odbornikovi, tohle co popisuješ odpovídá spíš chování o rok az dva mladsimu dítěti :think: divím se, že dr na 3 lete prohlídce nic neříkala :nevim:

pouštní červ
Povídálka 21 příspěvků 04.09.19 15:46
pouštní červ
Povídálka 21 příspěvků 04.09.19 15:57

@Mar__tanka1983 On je vyjímečně pohybově nadaný, na zavolání z vedlejší místnosti přijde, když nechce něco jíst, tak jen otočí hlavu stranou, když chce jablko, tak mi přinese a vyndá ze šuplíku i škrabku a podá mi to..Ale nemluví, jen si popěvuje, dělá zvuky, nevyjadřuje nesouhlas kroucením hlavy, neříká ani ano, ani ne…Vše mu ukazuju, oblékám se s ním i sebe aby viděl, někdy umí, ale teď jsme přišli do školky a nevěděl co po něm chci když řeknu obleč si tričko atd.. Podle mého slyší výborně, to ke mnohokrát oběřené. Chytrý asi taky trochu bude když zkombinuje s donesení jablka i donášku škrabky na jablko protože vídá že to tak dělám… Spíš bych řekla že je to ve mě, přistupuju klidně a pro plácnutí přes ručičku jdu také přes hory a doly. Je hodný, nedělá scény, srdečný, ale prostě ten slovní projev nulový a když se zdůrazní pokyn v hlase tak vypadá jako by nevěděl co po něm chci. jsem zmatená.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama